Očima fanouška(21)- Synot liga 2015/16 startuje - Sigma United
Sigma Fans ®

11.12.2018, 7 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(21)- Synot liga 2015/16 startuje

Očima fanouška(21)- Synot liga 2015/16 startuje

Sigma začíná ligu v sobotu před kamerami ČT

Vstupenky na Příbram lze zakoupit i přes Ticketportal

Bude to sezóna v klidném středu? 

V neděli v Laa proti Laziu

David Bystroň se bohužel zranil a letos už s ním nelze počítat

Tak jsme se konečně dočkali. V sobotu Sigma nehraje ani v Kolíně, ani ve Vlašimi, dokonce ani na Žižkově, ale před televizními kamerami ČT odehraje svůj 631. ligový zápas v samostatné české lize. Za ten rok přišla kromě jiného o pozici nejlepšího klubu bez českého titulu. Sigmu předstihly Peltovy „Galakticos“ z Jablonce.

Sigmu hostí Teplice. Zápas se nad plán dokonce dostal na program ČT Sport a to až na poslední chvíli díky změnám vyvolaným účastí Sparty a Plzně v předkole Ligy mistrů. Chaos, spojený s přesunem televizních zápasů hned v úvodním kole nového ročníku Synot ligy, uvedl nás, fanoušky v minulé sezóně druholigového klubu, zpět do reality řízení českého fotbalu, kde je vše podřízeno požadavkům majitelů vysílacích práv. Aby toho nebylo málo, byl na poslední chvíli přesunut i termín zápasu Brna s Baníkem z neděle na sobotu a to údajně z bezpečnostních důvodů. No a pak si fanoušku něco plánuj…

Sigma nebyla rok v první lize a první kola ukáží, zda ji přece jenom neujel vlak. Do ligy nevstupuje s nějakými přehnanými ambicemi, řečeno s trenérem Kalvodou: Když vše ideálně klapne, tak bychom mohli hrát v horní polovině tabulky. Což však pro mnohé zavání až přehnaným optimismem. Já v letošní lize očekávám dva sestupující: Baník a Zlín, a to aniž bych jim to nějak extra přál. K nim se do boje o sestup přiřadí klasicky Slavia a Brno. Plus další jeden až dva týmy, které se vždy najdou, kromě Sigmy to může být letos například Jihlava nebo třeba pro změnu Slovácko či někdo typu loni Liberec.

Kádr za rok opustilo spousta zkušených hráčů. V dresu Sigmy už neuvidíme Škerleho, Janotku, Dreksu, Schulmeistera a Zlámala, Varadi byl přeřazen do béčka a Ordošovi končí za půl roku smlouva. Porovnáním s poslední sestupovou ligovou sezónou by se snad o posílení mohlo mluvit jen v osobě stopera Rajnocha, který má nemalý podíl na celkem bezpečném průjezdu druhou ligou, a pak v útoku, kde se k Vašíčkovi přidá zkušený Halenár. Plus také nepoměrně zkušenější trenér.

Když to shrnu, vedení klubu se konečně podařilo u fanoušků dosáhnout toho, že se spokojí s málem a budou rádi, když se Sigma zachrání a pak se zase uvidí. Generálka na ligu s třetiligovým Prostějovem nám ukázala, jak by to nemělo vypadat.

Sigma představila nové dresy i se jmenovkami. Mě se líbí. A ve čtvrtek po šťouchnutí uspořádala besedu s fanoušky. A na neděli vedení domluvilo přátelák s Laziem Řím, které se odehraje kousek za hranicemi v Laa. Zřejmě nabídka, která se neodmítá, tak snad myšlenky na tento špíl neovlivní přípravu na sobotní ligovou premiéru.

Tak tedy hurá na ligu, snad to letos bude bez sestupových starostí.

Kalendárium 20.-26.7.

20.7.1953 se narodil Vlastimil Petržela, jeden z mála, co za Sigmu hráli a pak ji i trénovali. Za Sigmu hrál sice jen ve druhé lize, ale pak to přes Cheb a Slavii dotáhl až na účast na MS ve Španělsku v roce 1982.

23.7.2009 porazila Sigma Fram Reykjavík 2:0 (góly M. Hubník a R. Otepka) a postoupila do 3.předkola Evropské ligy. 2 minuty si zahrál i Michal Vepřek.

26.7.1963 se narodil Pavel Kříž, za Sigmu jen pár ligových zápasů v roce 1991, ale stihl i pohár UEFA proti HSV.

26.7.2009 poslední ligová výhra v prvním ligovém kole. Na Bohemians (Střížkov) 2:0. Góly Janotka, Rossi. V tomto zápase nastoupil ze všech současných hráčů Sigmy Jakub Petr (posledních 5 minut). V tehdejší kádru dodnes zůstali ještě Vepřek, Navrátil, Ordoš a oklikou přes jiné ligové týmy i Vojtěch Štěpán.

Události uplynulého týdne:

Tomáš Kalas prodloužil v Chelsea smlouvu o další tři roky a tuto sezónu bude opět hostovat v druholigovém Middlesbrough.

„Nezaměstnaný“ Ondřej Kušnír vyhrál s týmem České asociace fotbalových hráčů „mistrovství Evropy“ pořádané mezinárodní fotbalovou hráčskou organizací FIFPro.

Průlomová novinka: vstupenky na domácí zápasy Sigmy budou konečně k dispozici i online přes vstupenkový server Ticketportal!

Obránce David Bystroň se bohužel opět zranil a nevypadá to s ním dobře, zřejmě výpadek na celou sezónu.

Nohejbalový turnaj fanoušků Sigmy pořádaný Ultras ve spolupráci s SU přinesl v Hodolanech v sobotní výhni kvalitní zábavu. 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 24.07.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. hunjan 47 b.
1. Lubos.k 47 b.
2. pany 39 b.
2. Pingpongac 39 b.
3. schnela 30 b.
4. hooory 29 b.
5. tlaci 28 b.
6. Haloska 27 b.
6. King 27 b.
7. GarFF 26 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com