Očima fanouška(20.):Letní přestávka ve znamení soudu i tradičních turnajů - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(20.):Letní přestávka ve znamení soudu i tradičních turnajů

Očima fanouška(20.):Letní přestávka ve znamení soudu i tradičních turnajů

OLOMOUCKÝ DENÍK 6.7.2011

Fotbalová Gambrinus liga má letní přestávku až téměř do konce července, kdy začne další ročník. Dva postupující týmy z druhé ligy získaly profesionální licenci i pro první ligu a tak se sestava pražských týmů v lize rozšíří na pět. Ke Spartě, Slavii a Bohemian 1905 přibyli Dukla Praha a Viktoria Žižkov. Oba týmy získaly licenci s podmínkou, že vybudují na domácím hřišti vyhřívaný trávník. Dukla je na Julisce v pronájmu a tak vyhřívání trávníku bude řešit armáda, které stadion patří. Možná u tohoto týmu by se stálo na chvíli zastavit. V médiích se postup Dukly do ligy prezentuje tak, že se Dukla vrací po letech do ligy. S tímto názorem by se dala vést dlouhá polemika. Tato Dukla Praha má společné s tou “starou” Duklou pouze název a místo, kde zatím hraje svoje zápasy- slavnou Julisku. Profesionální licenci získala tato Dukla v roce 2007 od Jakubčovic.

Paradoxem, typickým pro české poměry je, že tento tým se hrdě hlásí k historii bývalé armádní Dukly a současně se k této historii hlásí i Příbram podnikatele Starky, která se v 90. letech s Duklou spojila a pak ji z Julisky přestěhovala do Příbrami i s trofejemi a celou slavnou historií Dukly a na svých stránkách se prvoligová Příbram pyšní úspěchy Masopustů, Viktorů a Nehodů, včetně nepočítaným množstvím ligových titulů, pohárových vítězství a slavných mezinárodních úspěchů.

A tak v lize budeme mít v podstatě dvě Dukly, i když každou s jiným názvem. Nepředpokládám ale, že dojde k podobné situaci jako v předminulé sezóně, kdy v lize figurovaly dvě Bohemky, Bohemians 1905, vzkříšená fanoušky po krachu klubu, a Bohemians Praha, klub ze Střížkova. Tento střížkovský klub odmítl v ročníku 2009/2010 nastoupit proti té druhé Bohemce a odůvodnil to tím, že soupeř není členem fotbalového svazu. Je pravda, že tato kauza dvou (respektive tří „Bohemek“) není do dneška uspokojivě vyřešena a svaz v této věci nerozhodl.

Někomu se může zdát, že se nedostatečně věnuji aktuálnímu dění kolem Sigmy. V tuto dobu už by každého fanouška zajímaly spíše možné přestupy a změny v kádru. Přesto je stále na prvním místě stále nevyřešená kauza údajného úplatku. Zástupci Sigmy se na doporučení soudu a advokáta nedostavili k dalšímu kolu projednávání celého případu před disciplinární komisí. Disciplinárka rozhodnutí ve věci opět odložila, ale jako závdavek naložila hráči Drobiszovi zákaz závodní činnosti a dalším funkcionářům Sigmy disciplinárka zastavila výkon ve všech funkcích spojených s utkáními ČMFS. Vzhledem k probíhajícím dovoleným vskutku šalamounské rozhodnutí.

Dalším zajímavým výrokem disciplinární komise bylo udělení trestů za nepřístojnosti při finálovém zápase Ondrášovka Cupu. Fotbalový svaz dostal pokutu 400 tisíc korun za nezvládnutí pořadatelské služby a oba kluby, Sigma i Mladá Boleslav, dostaly stejnou pokutu 100 tisíc korun za vniknutí diváků na hrací plochu a masové nepokoje. Myslím si, že fotbalový svaz a celou fotbalovou veřejnost čeká perné léto.

Některé druholigové kluby nezískaly profesionální licenci a tak není vůbec jasné, kdo vlastně bude jakou soutěž příští sezónu hrát. A to neplatí jen pro profesionální fotbal. Mnoha klubům na různých úrovních docházejí peníze a tak se naskýtá jiným šance na postup do vyšších soutěží i bez ohledu na sportovní výsledky. Vše se také promítá do mládežnické kopaná. Například Litovel v předposledním kole Moravskoslezské divize ve skupině E mladšího dorostu nebyla vůbec schopna postavit tým a na zápas proti 1.HFK Olomouc nedorazila. A ještě na závěr musím zmínit také situaci kolem sportovních center mládeže, kde dnes po mnoha měsících příprav vůbec není jasné, jak vlastně bude vypadat dorostenecká kopaná v následující sezóně.

Prakticky celá profesionální i výkonnostní kopaná svoje soutěže již skončila. Začínají letní turnaje, kde se budou potkávat hráči všech výkonností a úrovní. Jeden z nich proběhne již tuto sobotu v areálu Androva stadionu. Sigma Olomouc společně s naším sdružením Sigma United pořádá tradiční futsalový turnaj týmů složených z fanoušků Sigmy a nejen z nich. Doufám, že se vydaří a jak se kdysi s oblibou říkalo: „Sportu zdar a fotbalu zvlášť“.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 06.07.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com