Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu

Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu
18.kolo GL 2010/11, Ústí- Sigma 0:3. Na zápas s Ústí se povedlo našemu sdružení Sigma United naplnit autobus. Společně s těmi, kteří cestovali vlakem a po vlastní ose jsme vytvořili hráčům Sigmy velmi pěknou kulisu. Zápas zaujal nejen vysokou výhrou, ale také překvapením v sestavě. Za chybějící opory, nemocného Kučeru a Michala Hubníka(nyní Legia Varšava) naskočili dva mladíci a oba se prezentovali výtečným výkonem. Devatenáctiletý obránce Václav Koutný na postu stopera zvládl bezchybně svoji ligovou premiéru a o rok starší útočník Martin Doležal vstřelil své dvě premiérové ligové branky. Zdá se, že zejména stoperů dokáže Sigma produkovat stále dost, stačí zásobovat týmy na všech úrovních evropské a domácí kopané a ještě jich mít dost v rukávu pro případ zranění či nemoci současných opor.

Pro většinu fanoušků však začíná fotbalové jaro až pondělním domácím zápasem s Baníkem. Zápas je někdy mylně označovaný jako moravské derby. Ovšem o žádné derby nejde, i když náboj odpovídající významu derby tomuto zápasu nechybí. Pro Baník je utkání v Olomouci po domácí porážce se Spartou dalším v řadě v boji o udržení v lize. Navíc podobně jako náš minulý soupeř Ústí řeší také otázku, kde hrát další sezóny domácí zápasy.

Baník řeší kde, fanoušci zase řeší kdy. Termíny pod diktátem televizí se neustále mění, a tak místo nedělního odpoledne vyrazíme na zápas v pondělí a hned v pátek nás čeká další televizní utkání v Brně. Možná to vyhovuje divákovi, který si již zvykl na své porce televizních zápasů, rozhodně to však nevyhovuje divákovi, který je zvyklý chodit přímo na stadion.

Fanoušek Sigmy může před zápasem s Baníkem očekávat několik změn. Začnu tou příjemnou a zvyšující komfort na stadionu. Tou je velkoplošná obrazovka v rohu mezi jižní a východní tribunou, která bude mít velkou ligovou premiéru.

Další významnou změnou je, že poprvé v novodobé historii nepůjdeme na Andrův stadion. Není se však čeho bát, zápas není přemístěn jinam. Pouze se v zimní přestávce přejmenoval stadion. Tuto změnu plánovalo vedení klubu již delší dobu a nejde tedy ani o nějaké velké překvapení. Mezi fanoušky se o tom vedla a stále vede polemika a ne všichni s touto změnou souhlasí. Takže v pondělí si to namíříme do Androva sportovního areálu. Zní to, s prominutím, jako bychom měli vzít svoje děti nebo vnoučata a v areálu si zajezdit na kolečkových bruslích nebo zaběhat a ještě za to měli platit. Ovšem v porovnání s problémy ostatních klubů s jejich vlastními (nebo spíše nevlastními) stadiony a arénami se zdá tento problém nicotným a rozhodně ne ohrožujícím existenci klubu nebo fanouškovského zázemí.

Posledním novinkou pro fanoušky je, že Sigma Olomouc zápas zařadila (zřejmě vzhledem k minulým zkušenostem s fanoušky Baníku) do kategorie rizikových a zcela bezprecedentně ve své klubové historii udělala opatření ve formě prodeje vstupenek na jméno a to pro všechny diváky s výjimkou držitelů permanentek. Systém spočívá v tom, že Vám na pokladně prodají vstupenku jen za předpokladu, že předložíte občanský průkaz. Na vstupenku pokladní opíše jméno a datum narození. Tyto údaje se pak musejí shodovat při kontrole při vstupu na utkání. Změn je na začátek jara mnoho a více se dočtete také v článcích na jednotlivá témata na www.sigmaunited.cz

Modrá lavina smetla Ústí do Labe a valí se na Baník.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 02.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com