Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu - Sigma United
Sigma Fans ®

06.04.2020, 3 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu

Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu
18.kolo GL 2010/11, Ústí- Sigma 0:3. Na zápas s Ústí se povedlo našemu sdružení Sigma United naplnit autobus. Společně s těmi, kteří cestovali vlakem a po vlastní ose jsme vytvořili hráčům Sigmy velmi pěknou kulisu. Zápas zaujal nejen vysokou výhrou, ale také překvapením v sestavě. Za chybějící opory, nemocného Kučeru a Michala Hubníka(nyní Legia Varšava) naskočili dva mladíci a oba se prezentovali výtečným výkonem. Devatenáctiletý obránce Václav Koutný na postu stopera zvládl bezchybně svoji ligovou premiéru a o rok starší útočník Martin Doležal vstřelil své dvě premiérové ligové branky. Zdá se, že zejména stoperů dokáže Sigma produkovat stále dost, stačí zásobovat týmy na všech úrovních evropské a domácí kopané a ještě jich mít dost v rukávu pro případ zranění či nemoci současných opor.

Pro většinu fanoušků však začíná fotbalové jaro až pondělním domácím zápasem s Baníkem. Zápas je někdy mylně označovaný jako moravské derby. Ovšem o žádné derby nejde, i když náboj odpovídající významu derby tomuto zápasu nechybí. Pro Baník je utkání v Olomouci po domácí porážce se Spartou dalším v řadě v boji o udržení v lize. Navíc podobně jako náš minulý soupeř Ústí řeší také otázku, kde hrát další sezóny domácí zápasy.

Baník řeší kde, fanoušci zase řeší kdy. Termíny pod diktátem televizí se neustále mění, a tak místo nedělního odpoledne vyrazíme na zápas v pondělí a hned v pátek nás čeká další televizní utkání v Brně. Možná to vyhovuje divákovi, který si již zvykl na své porce televizních zápasů, rozhodně to však nevyhovuje divákovi, který je zvyklý chodit přímo na stadion.

Fanoušek Sigmy může před zápasem s Baníkem očekávat několik změn. Začnu tou příjemnou a zvyšující komfort na stadionu. Tou je velkoplošná obrazovka v rohu mezi jižní a východní tribunou, která bude mít velkou ligovou premiéru.

Další významnou změnou je, že poprvé v novodobé historii nepůjdeme na Andrův stadion. Není se však čeho bát, zápas není přemístěn jinam. Pouze se v zimní přestávce přejmenoval stadion. Tuto změnu plánovalo vedení klubu již delší dobu a nejde tedy ani o nějaké velké překvapení. Mezi fanoušky se o tom vedla a stále vede polemika a ne všichni s touto změnou souhlasí. Takže v pondělí si to namíříme do Androva sportovního areálu. Zní to, s prominutím, jako bychom měli vzít svoje děti nebo vnoučata a v areálu si zajezdit na kolečkových bruslích nebo zaběhat a ještě za to měli platit. Ovšem v porovnání s problémy ostatních klubů s jejich vlastními (nebo spíše nevlastními) stadiony a arénami se zdá tento problém nicotným a rozhodně ne ohrožujícím existenci klubu nebo fanouškovského zázemí.

Posledním novinkou pro fanoušky je, že Sigma Olomouc zápas zařadila (zřejmě vzhledem k minulým zkušenostem s fanoušky Baníku) do kategorie rizikových a zcela bezprecedentně ve své klubové historii udělala opatření ve formě prodeje vstupenek na jméno a to pro všechny diváky s výjimkou držitelů permanentek. Systém spočívá v tom, že Vám na pokladně prodají vstupenku jen za předpokladu, že předložíte občanský průkaz. Na vstupenku pokladní opíše jméno a datum narození. Tyto údaje se pak musejí shodovat při kontrole při vstupu na utkání. Změn je na začátek jara mnoho a více se dočtete také v článcích na jednotlivá témata na www.sigmaunited.cz

Modrá lavina smetla Ústí do Labe a valí se na Baník.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 02.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Pingpongac 88 b.
2. tlaci 72 b.
3. 3 - 7 69 b.
4. King 68 b.
5. pany 65 b.
6. hunjan 62 b.
7. pepa001 60 b.
8. Lubos.k 54 b.
9. GarFF 43 b.
9. Malis 43 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com