Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu - Sigma United
Sigma Fans ®

18.07.2018, 8 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu

Očima fanouška(2.):S občankou poprvé do Androva sportovního areálu
18.kolo GL 2010/11, Ústí- Sigma 0:3. Na zápas s Ústí se povedlo našemu sdružení Sigma United naplnit autobus. Společně s těmi, kteří cestovali vlakem a po vlastní ose jsme vytvořili hráčům Sigmy velmi pěknou kulisu. Zápas zaujal nejen vysokou výhrou, ale také překvapením v sestavě. Za chybějící opory, nemocného Kučeru a Michala Hubníka(nyní Legia Varšava) naskočili dva mladíci a oba se prezentovali výtečným výkonem. Devatenáctiletý obránce Václav Koutný na postu stopera zvládl bezchybně svoji ligovou premiéru a o rok starší útočník Martin Doležal vstřelil své dvě premiérové ligové branky. Zdá se, že zejména stoperů dokáže Sigma produkovat stále dost, stačí zásobovat týmy na všech úrovních evropské a domácí kopané a ještě jich mít dost v rukávu pro případ zranění či nemoci současných opor.

Pro většinu fanoušků však začíná fotbalové jaro až pondělním domácím zápasem s Baníkem. Zápas je někdy mylně označovaný jako moravské derby. Ovšem o žádné derby nejde, i když náboj odpovídající významu derby tomuto zápasu nechybí. Pro Baník je utkání v Olomouci po domácí porážce se Spartou dalším v řadě v boji o udržení v lize. Navíc podobně jako náš minulý soupeř Ústí řeší také otázku, kde hrát další sezóny domácí zápasy.

Baník řeší kde, fanoušci zase řeší kdy. Termíny pod diktátem televizí se neustále mění, a tak místo nedělního odpoledne vyrazíme na zápas v pondělí a hned v pátek nás čeká další televizní utkání v Brně. Možná to vyhovuje divákovi, který si již zvykl na své porce televizních zápasů, rozhodně to však nevyhovuje divákovi, který je zvyklý chodit přímo na stadion.

Fanoušek Sigmy může před zápasem s Baníkem očekávat několik změn. Začnu tou příjemnou a zvyšující komfort na stadionu. Tou je velkoplošná obrazovka v rohu mezi jižní a východní tribunou, která bude mít velkou ligovou premiéru.

Další významnou změnou je, že poprvé v novodobé historii nepůjdeme na Andrův stadion. Není se však čeho bát, zápas není přemístěn jinam. Pouze se v zimní přestávce přejmenoval stadion. Tuto změnu plánovalo vedení klubu již delší dobu a nejde tedy ani o nějaké velké překvapení. Mezi fanoušky se o tom vedla a stále vede polemika a ne všichni s touto změnou souhlasí. Takže v pondělí si to namíříme do Androva sportovního areálu. Zní to, s prominutím, jako bychom měli vzít svoje děti nebo vnoučata a v areálu si zajezdit na kolečkových bruslích nebo zaběhat a ještě za to měli platit. Ovšem v porovnání s problémy ostatních klubů s jejich vlastními (nebo spíše nevlastními) stadiony a arénami se zdá tento problém nicotným a rozhodně ne ohrožujícím existenci klubu nebo fanouškovského zázemí.

Posledním novinkou pro fanoušky je, že Sigma Olomouc zápas zařadila (zřejmě vzhledem k minulým zkušenostem s fanoušky Baníku) do kategorie rizikových a zcela bezprecedentně ve své klubové historii udělala opatření ve formě prodeje vstupenek na jméno a to pro všechny diváky s výjimkou držitelů permanentek. Systém spočívá v tom, že Vám na pokladně prodají vstupenku jen za předpokladu, že předložíte občanský průkaz. Na vstupenku pokladní opíše jméno a datum narození. Tyto údaje se pak musejí shodovat při kontrole při vstupu na utkání. Změn je na začátek jara mnoho a více se dočtete také v článcích na jednotlivá témata na www.sigmaunited.cz

Modrá lavina smetla Ústí do Labe a valí se na Baník.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 02.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

05.07.2018 - Změny v kádru

Odešli: Řezníček (konec hostování Plzeň), Radakovič (Sparta), ? Polom ( konec hostování Boleslav - v řešení)

Přišli: Pilař (Plzeň), Nešpor (Lubin), Dvořák (Jihlava), Mandous (Žilina), z hostování staženi Štěrba a Hýbl

27.05.2018 - V posledním kole vítězství

Sigma na závěr ligy doma porazila slaboučkou Boleslav a po klopýtnutí Sparty bere výborné čtvrté místo! Tím i třetí předkolo EL. 

I když jsme dohrávali v deseti, Reichl si gól dát nenechal (ani z penalty).

SIGMA - Boleslav - 3:0 -

Branky: 32. a 80. Plšek, 51. Falta

Rozhodčí:  Houdek, ČK-62. Radakovič, diváků 5101

Sestava:  Reichl - Sladký,Radakovič,Jemelka,Hála - Kalvach - Zahradníček (70.Moulis),Houska,Plšek,Falta (84.Manzia) - Řezníček (64.Kotouč)

21.05.2018 - Prohra na Spartě

Bohužel dlouhou pasáž o desíti hráčích musela odehrát olomoucká Sigma na Letné po dvou žlutých kapitána Vepřeka. To se jí stalo osudným a na začátku druhé půle inkasovala. A když hodně překvapivě prohrála Slávia doma s Jabloncem, najednou jsme spadli až na páté místo.

Sparta-Sigma- 1:0 -

Branka: 46.Šural

Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Řezníček 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 95 b.
2. GarFF 94 b.
3. tlaci 90 b.
4. pany 87 b.
5. hooory 86 b.
5. schnela 86 b.
6. 3 - 7 74 b.
7. Jelen 65 b.
8. Haloska 63 b.
9. King 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com