Očima fanouška(19)- Příprava pokračuje, začal prodej permic - Sigma United
Sigma Fans ®

08.02.2023, 1 člověk online

    | registrovat

Očima fanouška(19)- Příprava pokračuje, začal prodej permic

Očima fanouška(19)- Příprava pokračuje, začal prodej permic

Nezadržitelně se blíží začátek ligy, ve středu 8.7. byl zahájen předprodej permanentek na domácí zápasy SK Sigma Olomouc.

Sigma utrpěla na Slovensku v dalším přípravném zápase debakl 1:6. Nastoupila sestava blížící se té ligové. 

Budou ještě další posily nebo ne?

Středeční nakládačka od slovenského mistra z Trenčína v rámci jeho přípravy na předkolo Ligy mistrů 1:6 nemusí snad kromě pošramoceného sebevědomí nic znamenat. Já osobně takovou nálož v přípravě nepamatuji, nicméně výsledky ani předvedená hra v přípravě mě již mnoho let příliš nevzrušují. Každoročně se totiž opakuje totéž. Zbývá nám doladit jeden dva posty, po několika kolech se pak překope sestava, na poslední chvíli přijde nebo odejde klíčový hráč a všechno je jinak.

Z kádru Sigmy odešli tři brusiči lajny: Schulmeister, Javůrek a Kušnír, nahradit by je měli Vojtěch Štěpán a Pavel Moulis. Vojtu Štěpána všichni dobře známe. Čtyřiadvacetiletý ofenzívní záložník Moulis přichází z Jablonce. Čeká ho těžký úkol. Musí se do základu prokousat přes konkurenci velkého množství bývalých i současných mládežnických reprezentantů. Ze současných hráčů Sigmy (vč. béčka) hrálo nebo hraje v reprezentaci v kategoriích U19-U21 minimálně 22 hráčů! Z tohoto úhlu pohledu mi přijde paradoxní, že takové hráče nakupujeme, když bychom jich měli mít z vlastního odchovu kvanta. A ještě se ukazuje jedna věc, že Jablonec na rozdíl od Sigmy svoje talenty dokáže prodat. Například Sigmu teď opustil stejně starý útočník Petr Vavřík a to po vypršení smlouvy.

Třetím nováčkem do mariáše je zkušený gólman Buchta. Angažování Miloše Buchty chápu jako sázku na jistotu, protože aktuální gólman číslo jedna Michal Reichl sice spolehlivě odchytal prakticky celou loňskou druholigovou sezónu, ale na ligovém kontě má v kolonce zápasů nulu. Zkušenosti by pak vzadu mohly někdy chybět. Jistě budu mít v budoucnu na vedení klubu dotaz, zda se pokusili přivést zpět Zdeňka Zlámala, na jaře velkou oporu Bohemians. Přetlak čtyř gólmanů nevydržel Michal Bárta, který odešel zkusit štěstí za svými bývalými spoluhráči do Jablonce, tedy po trase, na které je poslední dobou mimořádně živo.

Kalendárium 6.7-12.7.

8.7.1959 se narodil Miloš Beznoska, první hráč, který do Sigmy přestoupil přímo ze Sparty. Měl lví podíl na záchraně ligy v sezóně 1986/87.

Události uplynulého týdne:

Tým profesionálních fotbalistů bez angažmá, který bojuje pod hlavičkou České asociace fotbalových hráčů (ČAFH) na turnaji FIFPro (světová hráčská asociace), doplnili dva bývalí hráči Sigmy, Ondřej Kušnír a Pavel Šultes. Kušnír už nastoupil v osmifinále proti Portugalsku. Česko vyhrálo 3:1 a bude hrát proti Švýcarsku v sobotu 11.7.2015. Víc než o výsledek jde hráčům především o získání nového zahraničního angažmá. Každá výhra je však posunuje blíž k cíli. Pochopitelně, jsou víc na očích.

Mírná disharmonie zazněla v uplynulém týdnu ze sportovního úseku SK Sigma Olomouc. Trenér Kalvoda prohlásil, že již žádné další posily nečeká. Byl za toto prohlášení sportovním manažerem Sigmy Minářem v médiích řádně pokárán. Každopádně námluvy s Bednářem (Sparta/Příbram) nebo Petrželou (Plzeň) nevyšly. Bednářovi se sem prý nechtělo, Petržela chtěl údajně zase moc peněz. 

Trenérem 1.HFK Olomouc (MSFL) se stal Oldřich Machala. Kamil Vacek jde ze Sparty do Piastu Gliwice, který trénuje Radek Látal. 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 09.07.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com