Očima fanouška(19.):Předseda disciplinárky: „Vinni“. Poprava se přesto nekonala. - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 5 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(19.):Předseda disciplinárky: „Vinni“. Poprava se přesto nekonala.

Očima fanouška(19.):Předseda disciplinárky: „Vinni“. Poprava se přesto nekonala.
OLOMOUCKÝ DENÍK 29.6.2011

V pondělí měl padnout konečný verdikt disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) ve věci údajné korupce při zápase Sigmy Olomouc s Bohemians Praha v roce 2009. Nepadl. Zato proběhla tisková konference předsedy této disciplinárky, na které oznámil, že je přesvědčen o tom, že k uplácení došlo. 

Společné prohlášení sdružení Sigma United a fanoušků Sigmy do všech médií jsme připravili samostatně.

Zde přidávám osobní komentář k uplynulým událostem. „Tak nám zabili Ferdinanda.“ Touto nesmrtelnou větou začínají Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Je to jedna z knih, po které můžu kdykoliv sáhnout, otevřít na jakékoliv stránce, přečíst si několik notoricky známých kapitol, pobavit se a zase knížku na pár měsíců odložit. Pondělní vystoupení předsedy disciplinární komise FAČR Jiřího Goldy na tiskové konferenci mě opět přinutilo si tu knížku otevřít a nalistovat si v ní jednu z pasáží, která ukazuje i téměř po 100 letech genialitu autora knihy Jaroslava Haška. Možná, že srovnání kauzy údajného úplatku v moderní době s případem údajného přeběhlictví románové figury dobrého vojáka Švejka do ruské armády pokulhává, přesto se zde jedno srovnání nabízí. V citovaném románu se Švejk jako voják rakouské armády převleče do ruské uniformy, následně je zatčen vlastním vojskem a postaven před polní vojenský soud a obviněn ze špionáže. Předsedajícím soudu byl generál Fink von Finkenstein. Tenhle generál si liboval v tom, že organizoval náhlé válečné soudy a tvrdil, že za tři hodiny musí každý chlap viset. Od začátku byl přesvědčen, že i Švejk bude viset. Bohužel pro generála, nějaký major, aktivní auditor soudu, byl přesvědčen o tom, že se musí nechat potvrdit totožnost Švejka. Proto byl rozsudek smrti o den odložen.

Jak to dopadlo je všeobecně známo i z filmové podoby, Švejk byl osvobozen.

Závěr celé scénky silně připomíná pondělní tiskovku předsedy disciplinárky Goldy. A stejně jako Golda, který je přesvědčen o nezvratnosti důkazů proti Sigmě a byl hrubě nespokojen s hlasováním svých kolegů o odložení verdiktu do rozhodnutí soudu, tak i generál Fink nesčíslněkrát za hrozného proklínání projevoval svou nelibost nad tím, že měl Švejka na své riziko ihned pověsit beze všeho vyšetřování.

Rozhodnutí nerozhodnutí disciplinární komise celkem zapadá do tragikomické frašky jménem Fotbalová asociace České republiky, jak je nově pojmenován fotbalový svaz. Jmenovec slavného spisovatele Ivan Hašek totiž také přispěl do pokladnice českého kulturního fondu a to svou nedělní rezignací na předsedu fotbalové asociace v polovině svého volebního období. Nejprve se pochválil, do jakého skvělého stavu dostal český fotbal a následně rezignoval. Spekulace o příčinách jeho rozhodnutí nechám na odbornících, předpokládám však v brzké době i rezignaci jeho kamaráda ze Sparty, reprezentačního trenéra Bílka, dokud je čas a teoretická naděje na postup na Euro 2012. A také by měl být odvolán pan Golda ze své funkce předsedy disciplinární komise, neboť evidentně selhal.

Sigma se zatím připravuje na novou sezónu v domácích podmínkách fotbalového areálu v Bohuňovicích. Zatím stále ještě bez Tomáše Hořavy, který se zúčastnil neslavného evropského šampionátu hráčů do 21 let v Dánsku. Sice si dovezl bronzovou medaili, kupodivu udělovanou i za čtvrté místo, ale pouze tři odehrané poločasy ho dozajista neuspokojí. V podstatě může být hodnocen jen za poslední utkání o postup na olympijské hry. Bohužel jeho snaha o konstruktivní ofenzívní hru však nenašla dostatečnou podporu u spoluhráčů a závěrečná prohra s Běloruskem české favority probudila z olympijského snu. Tato prohra vyvolala u mladých hráčů nebývalou vlnu sebekritiky a také docela neobvyklou kritiku jejich výkonů trenérem Dovalilem i asistentem Suchopárekm v médiích. Snad i tito trenéři najdou nakonec dostatek soudnosti a třeba najdou chyby ve svých některých rozhodnutích, i když neuvěřitelná klika v závěru zápasu s Anglií by mohla spíše svědčit o jejich trenérské prozíravosti.

Příprava Sigmy na novou sezónu neprobíhá zrovna v poklidné atmosféře. Rozhodně se však už těšíme na přípravné zápasy s letními posilami. První už za pár dní ve Viganticích, v rodišti kapitána Sigmy Radima Kučery. A aspoň jedna dobrá zpráva z disciplinárky. Brankář Drobisz i oba trenéři Psotka a Kotůlek už mají opět uvolněnou činnost, pozastavenou předchozím rozhodnutím disciplinární komise. n prvoligový fotbalista.

autor: Tomáš Vaida 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 29.06.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com