Očima fanouška(18)- Testování posil, ol.stopa na EURU - Sigma United
Sigma Fans ®

20.06.2018, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(18)- Testování posil, ol.stopa na EURU

Očima fanouška(18)- Testování posil, ol.stopa na EURU

Sigma absolvovala první přípravné zápasy ve Slatinicích

Fanoušci vyhlíží posily

Klub ohlásil cenu permanentek na novou sezónu

Hracím dnem bude sobota, to se ovšem může změnit dle nabídky TV zápasů 

V prvních přípravných zápasech, jejichž výsledek je nedůležitý, se objevili také dva Srbové. Nezaujali natolik, aby zde zůstali. Těžko říct, jakou kvalitu by dovedl Tomáš Ujfaluši, s jakou perspektivou a za jakou cenu. O jeho nabídku využít jeho zahraničních kontaktů k získávání mladých perspektivních zahraničních hráčů však projevila Sigma nulový zájem s tím, že je utopie si myslet, že jeden člověk bez nějaké agentury by byl schopen cokoliv domluvit. Škoda, možná by to vyšlo nastejno, jako s těmi Srby, ale aspoň by se to zkusilo.

Klub zveřejnil ceny vstupenek a permanentek na příští sezónu a celkem nemile překvapil. Vstupenky i permanentky budou proti předminulé (poslední ligové) sezóně o třetinu dražší. Tak rázné zvýšení by se mělo zřejmě obhájit i jinak, než jen tvrzením o zvýšených nákladech na provoz všech areálů Sigmy. Co bude tou přidanou hodnotou, kromě toho, že bude na stadionu více místa, menší fronty u pokladen a u občerstvení, zatím není jasné.

Kalendárium 29.6.-5.7.

29.6.1993 se narodil David Houska

2.7.1981 se narodil Vlastimil Vidlička

4.7.1943 se narodil Milan Máčala

4.7.1992 se narodil Tomáš Přikryl

5.7.1980 se narodil David Rozehnal

Události uplynulého týdne:

Sigma podepsala dvouleté smlouvy s gólmanem Milošem Buchtou a Vojtěchem Štěpánem. Gólman Miloš Buchta (*1980), naposledy Rapid Bukurešť, a Vojtěch Štěpán (*1985) z Baníku Ostrava, v Sigmě již působili. Buchta přišel v roce 2000 ze Svitav a dělal trojku Burešovi s Kameschem. V lize za Sigmu nikdy nehrál. Štěpán přišel z Litomyšle už v 16, v letech 2006-2010 odehrál za Sigmu 55 zápasů a dal 3 branky. Sigmu definitivně opouští Ondřej Kušnír, který se stal volným hráčem a usiluje o zahraniční angažmá.

Sobotním krásným zápasem mezi Portugalskem a Německem skončilo pro Olomouc EURO U21. Byla to pastva pro oči, nicméně olomoucký fanoušek mohl trochu litovat, že nakládačku místo Němců nedostali Češi, protože by to pro nás znamenalo jistou účast na OH 2016. Kromě toho EURO nedopadlo příliš dobře ani pro oba hráče Sigmy, Davida Housku a Michala Reichla. Zejména Houskovi jsme věřili, že by mohl něco odehrát. Letošní finálový turnaj jednadvacítek se stal prvním s českou účastí od roku 2000, na kterém hráč Sigmy neodehrál ani minutu. Připomeňme si jména těch, kterým se to povedlo. V roce 2000 hráli Heinz (po EURU do HSV) a Ujfaluši (za půl roku rovněž HSV), na EURO 2002 hráli D. Kobylík (po sezóně do Stuttgartu), Rozehnal (od 2003 Bruggy) a Kováč (od 2003 Sparta), na EURO 2007 si zahráli Roman Hubník (v zimě 2008 FK Moskva) a Filip Rýdel, na EURO 2011 Tomáš Hořava. K nim ještě můžeme přičíst další dva odchovance Sigmy, kterým se to povedlo letos – a to jsou Tomáš Kalas (Chelsea) a Tomáš Přikryl (Sparta).

Jak kdysi vypadaly návštěvy na ligových zápasech, nám v sobotu předvedli fanoušci Zbrojovky Brno. Díky svému zápalu a nadšení dokázal Petr Švancara oprášit zašlou slávu polorozpadlého stadionu Za Lužánkami a na svoji rozlučku s fotbalovou kariérou přitáhl neskutečných 35 tisíc diváků. Na to, že se jednalo o hráče, který si nepřipsal jediný reprezentační start a v zahraničí hrál jen půl sezóny a to v Interu Bratislava, to je neskutečný úspěch. Stojí za ním nejen jeho pověst brněnského patriota, fotbalového baviče a popularita, kterou si vybudoval v posledních letech i jako spolukomentátor fotbalových přenosů, ale hlavně skvělá myšlenka na oživení populárního brněnského stadionu, který je symbolem zašlé brněnské fotbalové slávy. Namotivoval lidi kolem sebe a během pár měsíců udělal ze zarostlé polorozpadlé ruiny opět aspoň zčásti fotbalový stadion. Uvidíme, jestli se v Brně chytnou za nos a využijí této euforie k tomu, aby se Zbrojovka někdy vrátila zpět na stadion Za Lužánkami.  

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 30.06.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

27.05.2018 - V posledním kole vítězství

Sigma na závěr ligy doma porazila slaboučkou Boleslav a po klopýtnutí Sparty bere výborné čtvrté místo! Tím i třetí předkolo EL. 

I když jsme dohrávali v deseti, Reichl si gól dát nenechal (ani z penalty).

SIGMA - Boleslav - 3:0 -

Branky: 32. a 80. Plšek, 51. Falta

Rozhodčí:  Houdek, ČK-62. Radakovič, diváků 5101

Sestava:  Reichl - Sladký,Radakovič,Jemelka,Hála - Kalvach - Zahradníček (70.Moulis),Houska,Plšek,Falta (84.Manzia) - Řezníček (64.Kotouč)

21.05.2018 - Prohra na Spartě

Bohužel dlouhou pasáž o desíti hráčích musela odehrát olomoucká Sigma na Letné po dvou žlutých kapitána Vepřeka. To se jí stalo osudným a na začátku druhé půle inkasovala. A když hodně překvapivě prohrála Slávia doma s Jabloncem, najednou jsme spadli až na páté místo.

Sparta-Sigma- 1:0 -

Branka: 46.Šural

Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Řezníček 

13.05.2018 - Sigma vítězí a má poháry

Zlín je každoročně doma na jaře slabý a toho využili olomoučtí fotbalisté a v poklidu na Letné vyhráli 4:1. Tím pádem se pořád držíme na třetím místě (základní skupina EL), ale již je jisté, že nemůžeme být horší jak pátí a máme po děsivých letech poháry.

Zlín - SIGMA - 1:4 -

Branky: 52.Železník - 6 a 54. Řezníček, 42. Bačo vl., 90.Houska
Rozhodčí: Královec, 4112 diváků
Sigma: Buchta - Hála,Radakovic,Jemelka,Vepřek - Kalvach - Zahradníček,Houska,Plšek (89.Yunis),Falta (80.Moulis) - Řezníček (70.Polom)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 95 b.
2. GarFF 94 b.
3. tlaci 90 b.
4. pany 87 b.
5. hooory 86 b.
5. schnela 86 b.
6. 3 - 7 74 b.
7. Jelen 65 b.
8. Haloska 63 b.
9. King 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com