Očima fanouška(18.):Přestupová škatulata aneb Sigma výrazně posiluje - Sigma United
Sigma Fans ®

23.09.2018, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(18.):Přestupová škatulata aneb Sigma výrazně posiluje

Očima fanouška(18.):Přestupová škatulata aneb Sigma výrazně posiluje
OLOMOUCKÝ DENÍK 22.6.2011

Do zahájení fotbalové Gambrinus ligy zbývá ještě více než měsíc a většina ligových klubů již zahájila letní přípravu. Fotbalisté Sigmy Olomouc zahájili přípravu v pondělí bez dvou hráčů základní sestavy. Útočník Pavel Šultes využil nabídky z Polska a stěhuje se do Varšavy. Bude ovšem působit v konkurenčním týmu Michala Hubníka a to v Polonii Warszawa. Pokud mohu soudit podle toho, co jsem zažil při své návštěvě zápasu polské Ekstraklasy ve Varšavě mezi domácí Legií a Wislou Krakow, může se Pavel těšit na zápasy s vynikající atmosférou.

Já osobně to Pavlovi velice přeji, je to olomoucký odchovanec, pár sezón strávil po hostováních ve druhé lize a přesto se mu nakonec podařilo prosadit do prvoligového kádru. Za uplynulé dvě sezóny nastřílel 16 ligových branek, na spoustu jich přihrál a zejména s Michalem Ordošem před jeho zraněním tvořili vynikající produktivní dvojku.

V přípravě na novou sezónu zatím chybí i Tomáš Hořava, který jako jediný zástupce Sigmy bojuje v reprezentačním dresu „lvíčat“ o účast na olympijských hrách na Euru hráčů do 21let v Dánsku. Díky šťastnému postupu tohoto reprezentačního výběru ze skupiny do semifinále bude mít snad ještě šanci ukázat svoje kvality. Všichni fanoušci Sigmy by mu to přáli, i když na druhou stranu všichni tuší, že v případě velkého úspěchu udržet hráče jeho kvalit bude velký úkol. V lize patří mezi nejlepší záložníky a určitě má před sebou skvělou budoucnost. Pokud by ještě svými výkony v dresu Sigmy přispěl k zisku titulu, určitě by se tady nikdo nezlobil.

Naopak velký pohyb zatím nastal i v kolonce příchodů. Vedení Sigmy se zatím velice činí a aktivita v tomto směru přesahuje vše, čeho jsme za posledních pár byli svědky. Nejzvučnějším jménem na přestupové listině je zatím Marek Heinz, olomoucký odchovanec, který si kdysi udělal skvělé jméno v Evropě svými výkony v poháru UEFA proti Olympique Marseille a útoku řádil se Stanislavem Vlčkem. Později odešel do Hamburku, prošel mnoha zahraničními štacemi, pak pomohl také Baníku k zisku titulu, ale českým fanouškům se vryl do paměti svým přímým kopem do šibenice německé branky na Euru 2004.

Další posilou a hráčem základní sestavy by se mohl stát a určitě stane Adam Varadi. Hrával v mládežnických reprezentačních výběrech a také on získal s Baníkem titul. Fanoučci od něj očekávají to, jaká jej předchází pověst a jak ho známe ze vzájemných ligových duelů. Nevypustí jediný souboj, je rychlý a důrazný a pro fotbalistu v nejlepších letech. Určitě od něj nemůžeme čekat nějaké střelecké dostihy, ale nikde není napsáno, že mu to v Sigmě nezačne padat. Nejčerstvější zprávou je přestup dalšího brazilce Coimbry z Trnavy a tím pádem „Amigo“ Rossi bude mít parťáka.

Zda se nakonec uskuteční přestup gólmana Zlámala to se teprve uvidí a zřejmě ani teď ještě není konec pohybu v kádru.

Bohužel nad Sigmou stále ještě leží stín nevyřešené kauzy údajného úplatku. Myšlenky na případný nedobrý výsledek pro Sigmu zatím plaší nezvyklá aktivita kolem přestupů. Již tento čtvrtek proběhne další kolo soudního líčení s novými svědky a příští týden musí rozhodnout disciplinární komise. Dokud disciplinárka nerozhodne, nemůžeme dát volný průchod optimismu před novou sezónou.

Ještě na závěr bych chtěl říct, že na tréninkových plochách Sigmy, vedle haly Omega, proběhl v sobotu turnaj fanoušků Sigmy v malé kopané. Turnaj spolupořádala Sigma a naše sdružení fanoušků Sigma United. Zúčastnilo se jej dvanáct týmů ve kterých hráli i zaměstnanci Sigmy, fanoušci a také jeden prvoligový fotbalista. Proti loňskému roku byl turnaj zase o něco těžší, týmy lepší. Počasí tentokrát vyšlo, organizace se povedla a díky všem, kteří se na tom podíleli. Sice jsme se na hřišti možná trochu pokopali, ale v hledišti Androva stadionu zase společně!  

autor: Tomáš Vaida 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.06.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

25.08.2018 - EL: krásný zápas se smutným koncem

Fantasticky zahrála Sigma proti jednomu z nejlepších evropských mužstev. Sevilla netahala vždy za delší konec, bohužel olomoučtí doplatili na neproměňování šancí. Ale i tak můžeme být pyšní na naše kluky. Je vidět, že to umí, je potřeba se nahecovat i v lize.

SIGMA - Sevilla - 0:1 -

Branka: 84.Sarabia

 Diváci: 11709

Sestava: Buchta - Sladký,Štěrba,Jemelka,Vepřek - Kalvach - Zahradníček (86.Hála),Houska,Plšek (84.Dvořák),Falta - Nešpor (77.Texl) 


22.08.2018 - Potupa s Baníkem

Po pohárové pohádce opět ligové dno. Téměř vyprodaný Andrák nestačil koukat, co se za pár dní s mužstvem stalo. Jestli se kluci dokáží nahecovat jen na pohár, tak je něco špatně. Následné a opakující se omluvy do tisku na tom nic nezmění. Poraženi a zesměšněni jak na hřišti, tak v hledišti. Za tři domácí utkání skóre 1:8.....děkuji, nechci. 

SIGMA - Baník - 1:4 -

Branky: 78.Dvořák - 3.Fillo, 12, 60, 77 Diop

Diváci: 10667

Sestava - Buchta - Sladký (Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach (Dvořák) - Hála (Texl), Houska, Plšek, Falta - Nešpor 

22.08.2018 - EL: další výhra a postup

Sigma neponechala nic náhodě a po výborném výkonu postoupila přes silný celek z Almaty. 

Karjat - SIGMA - 1:2 -

 Branky: 60. Eppel - 19. Nešpor, 51. Houska

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Hála - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek (80.Yunis), Falta - Nešpor (63.Texl)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 28 b.
2. pany 18 b.
3. Pingpongac 17 b.
3. tlaci 17 b.
4. 3 - 7 16 b.
5. Haloska 14 b.
5. schnela 14 b.
6. hunjan 13 b.
7. King 12 b.
8. GarFF 11 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com