Očima fanouška(17.): Licenční řízení - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(17.): Licenční řízení

Očima fanouška(17.): Licenční řízení
15.6.2011
Fotbalová Gambrinus liga má letní přestávku až téměř do konce července, kdy začne další ročník. Dva postupující týmy z druhé ligy získaly profesionální licenci i pro první ligu a tak se sestava pražských týmů v lize rozšíří na pět. Ke Spartě, Slavii a Bohemian 1905 přibyli Dukla Praha a Viktoria Žižkov. Oba týmy získaly licenci s podmínkou, že vybudují na domácím hřišti vyhřívaný trávník. Dukla je na Julisce v pronájmu a tak vyhřívání trávníku bude řešit armáda, které stadion patří.

Možná u tohoto týmu by se stálo na chvíli zastavit. V médiích se postup Dukly do ligy prezentuje tak, že se Dukla vrací po letech do ligy. S tímto názorem by se dala vést dlouhá polemika. Tato Dukla Praha má společné s tou “starou” Duklou pouze název a místo, kde zatím hraje svoje zápasy- slavnou Julisku. Profesionální licenci získala tato Dukla v roce 2007 od Jakubčovic. Paradoxem, typickým pro české poměry je, že tento tým se hrdě hlásí k historii bývalé armádní Dukly a současně se k této historii hlásí i Příbram podnikatele Starky, která se v 90. letech s Duklou spojila a pak ji z Julisky přestěhovala do Příbrami i s trofejemi a celou slavnou historií Dukly a na svých stránkách se prvoligová Příbram pyšní úspěchy Masopustů, Viktorů a Nehodů, včetně nepočítaným množstvím ligových titulů, pohárových vítězství a slavných mezinárodních úspěchů. A tak v lize budeme mít v podstatě dvě Dukly, i když každou s jiným názvem.

Nepředpokládám ale, že dojde k podobné situaci jako v předminulé sezóně, kdy v lize figurovaly dvě Bohemky, Bohemians 1905, vzkříšená fanoušky po krachu klubu, a Bohemians Praha, klub ze Střížkova. Tento střížkovský klub odmítl v ročníku 2009/2010 nastoupit proti té druhé Bohemce a odůvodnil to tím, že soupeř není členem fotbalového svazu. Je pravda, že tato kauza dvou (respektive tří „Bohemek“) není do dneška uspokojivě vyřešena a svaz v této věci nerozhodl.

Někomu se může zdát, že se nedostatečně věnuji aktuálnímu dění kolem Sigmy. V tuto dobu už by každého fanouška zajímaly spíše možné přestupy a změny v kádru. Přesto je stále na prvním místě stále nevyřešená kauza údajného úplatku. Zástupci Sigmy se na doporučení soudu a advokáta nedostavili k dalšímu kolu projednávání celého případu před disciplinární komisí. Disciplinárka rozhodnutí ve věci opět odložila, ale jako závdavek naložila hráči Drobiszovi zákaz závodní činnosti a dalším funkcionářům Sigmy disciplinárka zastavila výkon ve všech funkcích spojených s utkáními ČMFS. Vzhledem k probíhajícím dovoleným vskutku šalamounské rozhodnutí.

Dalším zajímavým výrokem disciplinární komise bylo udělení trestů za nepřístojnosti při finálovém zápase Ondrášovka Cupu. Fotbalový svaz dostal pokutu 400 tisíc korun za nezvládnutí pořadatelské služby a oba kluby, Sigma i Mladá Boleslav, dostaly stejnou pokutu 100 tisíc korun za vniknutí diváků na hrací plochu a masové nepokoje. Myslím si, že fotbalový svaz a celou fotbalovou veřejnost čeká perné léto. Některé druholigové kluby nezískaly profesionální licenci a tak není vůbec jasné, kdo vlastně bude jakou soutěž příští sezónu hrát. A to neplatí jen pro profesionální fotbal.

Mnoha klubům na různých úrovních docházejí peníze a tak se naskýtá jiným šance na postup do vyšších soutěží i bez ohledu na sportovní výsledky. Vše se také promítá do mládežnické kopaná. Například Litovel v předposledním kole Moravskoslezské divize ve skupině E mladšího dorostu nebyla vůbec schopna postavit tým a na zápas proti 1.HFK Olomouc nedorazila. A ještě na závěr musím zmínit také situaci kolem sportovních center mládeže, kde dnes po mnoha měsících příprav vůbec není jasné, jak vlastně bude vypadat dorostenecká kopaná v následující sezóně.

Prakticky celá profesionální i výkonnostní kopaná svoje soutěže již skončila. Začínají letní turnaje, kde se budou potkávat hráči všech výkonností a úrovní. Jeden z nich proběhne již tuto sobotu v areálu Androva stadionu. Sigma Olomouc společně s naším sdružením Sigma United pořádá tradiční futsalový turnaj týmů složených z fanoušků Sigmy a nejen z nich. Doufám, že se vydaří a jak se kdysi s oblibou říkalo: „Sportu zdar a fotbalu zvlášť“. 

autor: Tomáš Vaida 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 15.06.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com