Očima fanouška(16.):Budeme chodit v příští sezóně chodit na Spartu, nebo na HFK? - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(16.):Budeme chodit v příští sezóně chodit na Spartu, nebo na HFK?

Očima fanouška(16.):Budeme chodit v příští sezóně chodit na Spartu, nebo na HFK?

Olomoucký deník 8.6.2011

Fotbalová sezóna 2010/2011 skončila pro fotbalisty Sigmy Olomouc a jejich fanoušky po skvělém startu velkým zklamáním. V polovině sezóny byla Sigma na třetím místě ligové tabulky, hrála atraktivní, útočný fotbal a ve svém středu měla nejlepšího ligového střelce Michala Hubníka.

Ten dokonce na podzim debutoval v reprezentačním dresu a stal se tak čtrnáctým reprezentantem v dresu Sigmy, po více než šesti letech od posledního startu Martina Vaniaka. Sigma měla sezónu více než dobře rozehranou, na čelo tabulky sice ztrácela pár bodů, ale stále byla také ve hře o český pohár.

Jak to dopadlo, všichni víme. Michal Hubník už střílí góly v polské Ekstraklase, Sigma neudržela nasazené tempo, skončila v lize čtvrtá a ve finále Ondrášovka Cupu prohrála na penalty s Mladou Boleslaví.

Příští sezónu si tak bude moci fanoušek Sigmy nechat zajít chuť na zápasy Evropské ligy. Navíc finálový zápas skončil velkou bitkou mezi takzvanými fanoušky obou klubů a ostudou, kterou bude řešit disciplinární komise. A aby toho nebylo málo, hned po posledním ligovém zápase se u Okresního soudu v Olomouci začala projednávat kauza ve věci údajného úplatku, který měl předat brankář Sigmy Petr Drobisz v roce 2009 hráčům Bohemians Praha za to, že prohrají v posledním ligovém kole ve vzájemném zápase. Jestli úplatek proběhl nebo neproběhl, kdo o tom případně věděl nebo nevěděl, je předmět soudního líčení. Souběžně s tím se také znovu otevře disciplinární řízení fotbalového svazu s obviněným hráčem a také se Sigmou Olomouc, protože se ve věci objevily nové skutečnosti, které chce svaz se zástupci klubů projednat a případně vynést verdikt o osudu klubu ještě dříve, než rozhodne soud. Trest může být od individuálního pro hráče až po kolektivní pro celý klub, který může být přeřazen z první ligy do libovolné třídy dle uvážení disciplinární komise. To samozřejmě v případě, že komise dojde k závěru, že došlo k ovlivnění zápasu a tedy zvlášť závažnému činu odporující principu poctivého sportovního soutěžení.

Můžu říct, že debat kolem celé záležitosti jsem zažil už mnoho. O celou věc se zajímají dokonce lidé, kteří běžně fotbal nesledují a ptají se mně na můj názor. Mnoho z nich má na to svůj názor, který bych shrnul do jedné věty: fotbal je hra, kde se uplácelo vždycky a na každém šprochu pravdy trochu. Tuhle větu bych rozdělil na dvě části. Co se týče čistoty fotbalu, je to stejné jako v celé naší společnosti a přestože by člověk chtěl mít ty svoje iluze, je neustále přesvědčován o pravém opaku a mnohdy je i osobně konfrontován s nemilou skutečností. Co se týče prokázaných i neprokázaných fotbalových kauz v minulosti, byli jsme svědky mnoha neférových činů, jen některé z nich byly po zásluze potrestány. Nemám prostor na to, abych se mohl o některých zmínit, napadá mě jich mnoho, i desítky let zpátky. K druhé části věty, která se týká šprochu a pravdy. S tím se opravdu dá těžko polemizovat.

Byl jsem svědkem mnoha podivných zápasů s podivným průběhem a s ještě podivnějším výsledkem. Zápas z roku 2008, o kterém je řeč, mi přijde jako nejméně podivný ze všech, které bych mohl vůbec nazvat podivnými. Do Olomouce tenkrát přijelo mužstvo Bohemians, vlastně Střížkov, neoblíbený tým s ještě neoblíbenějším majitelem. V lize se tehdy taktak zachránili, Sigma byla ve formě a ani výhra ji nemusela zajistit čtvrté místo, potřebné pro účast v předkole Evropské ligy. Nikdo o výhře nepochyboval. Teprve po více než půl roce vyrukoval pan Kapr s obviněním. Pak se rozeběhla celá policejní mašinerie, sbíraly se důkazy a … konec zatím v nedohlednu. Pro mě a stejně jako pro mnoho mých stejně „postižených“, zůstane Sigma klubem mého srdce. Jen pro ty, kteří to celé sledují z povzdálí, se Sigma nějak personifikovala. Ale o jména uvnitř klubu tady nejde.

Sigma má devadesátiletou historii, něco vybudovala, opět vychovává hráče pro reprezentaci a rostou zde další talenti. To vše je zárukou, že Sigma nepadne, ať se děje, co se děje. A jestli tady zase budeme příští rok hostit Spartu nebo půjdeme na derby s holickým 1.HFK Olomouc? Jedno mi to sice tak úplně není, ale chtěl bych říci na závěr: byl jsem fanouškem Sigmy, jsem a pořád budu. A budu fandit Sigmě, ať už bude hrát jakoukoliv soutěž. Přesto všechno věřím, že posílená Sigma bude příští rok konečně bojovat o ligový titul.

A pokud někdo pochybil, musí nést za to zodpovědnost.


Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 08.06.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com