Očima fanouška(12.): Fanouškům se nedivím, ale násilí bylo zbytečné - Sigma United
Sigma Fans ®

24.07.2019, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(12.): Fanouškům se nedivím, ale násilí bylo zbytečné

Očima fanouška(12.): Fanouškům se nedivím, ale násilí bylo zbytečné

1. zápas semifinále OC: Slavia- Sigma 1:1, nedohráno, kontumačně 0:3

V pondělí jsme se dozvěděli, že čtvrteční nedohraný semifinálový zápas Ondrášovka Cupu v Synot Tip Areně je kontumován výsledkem 3:0 ve prospěch Sigmy. Kontumace zápasu je tak další ranou pro hráče Slavie, kteří údajně nedostali od začátku roku ani korunu na výplatách. Vedení Slavie spolu s údajnými majiteli klubu delší dobu mlžilo o situaci v klubu a neustále slibovalo nějaké řešení. Špatná finanční situace Slavie a neúměrné dluhy vyústily v neudělení profesionální licence na další sezonu. Pro klub to znamená neúčast v Gambrinus lize v příštím ročníku a přeřazení až do třetí nejvyšší soutěže. Shodou okolností toto rozhodnutí padlo v den zápasu se Sigmou. 

Fanouškům Slavie došla trpělivost a jako formu protestu proti vedení klubu zvolili v extrémní situaci extrémní formu. Těsně před zahájením zápasu ze všech sektorů tribun stadionu začali vstupovat na plochu, odhodlaní zabránit zahájení zápasu, pokud nedostanou jasné stanovisko ohledně budoucnosti klubu. Protest probíhal v klidu, ale fanoušci se nikoho z vedení nedočkali. Místo toho jsme mohli sledovat kapitána Slavie, jak přesvědčuje diváky, aby se rozešli a nechali je zápas odehrát.

Fanoušci zatím v sektoru hostí odpočítávali čas do ukončení zápasu, který je dán soutěžním řádem. Po dvaceti minutách po oficiálně stanoveném začátku utkání, kdy ještě na ploše zůstala část diváků, měl být zápas ukončen. To se však nestalo. Zřejmě měli rozhodčí a delegát pokyn zápas odehrát za každou cenu. Nakonec se do hlediště vrátili i zbývající diváci.

Byli jsme poněkud překvapeni, že po tolika radikálních prohlášeních fanoušků, umožnili fanoušci Slavie zahájení zápasu. Zápas pod vlivem událostí příliš kvality nepřinesl a za pro Sigmu příznivého stavu 1:1 šli hráči do kabin na poločasovou přestávku.

Místo standardního poločasového programu však došlo k rychlému zvratu událostí. Fanoušci Slavie se nečekaně vrátili zpět na plochu. Mezi nespokojené fanoušky přišel ředitel Slavie Platil, který však svým nicneříkajícím projevem situaci spíše zjitřil. V tu chvíli bylo jasné, že se zápas nedohraje. Do hry vstoupila policie. Pomocí pyrotechniky rozehnala dav na ploše a začala vyklízet stadion.

Zápas byl ukončen a my jsme byli vyzváni, abychom opustili stadion. V životě jsem na vlastní kůži nic podobného nikdy nezažil a už bych zažít nechtěl. Fanouškům Slavie se však nedivím. Stovky milionů korun za přestupy hráčů a účast v Lize Mistrů se někde ztratily a vlastníci přivedli klub na pokraj krachu. Bohužel však pro celý zpočátku umírněný protest je obrovská škoda té násilné tečky.

Dovedu si představit vedení fotbalového svazu, jak začne opět řešit zpřísnění bezpečnostních opatření na stadionech. Přitom situace nejen ve Slavii je důsledkem tolerování dlouhodobého porušování vlastních předpisů při udělování licenčních podmínek klubům, udělováním různých výjimek a dalších neřešených problémů v profesionální kopané.

Sigma získala kontumační výhru 3:0 a bude mít do dnešní domácí odvety slušný náskok.

Více, včetně originálního videa najdete na www.sigmaunited.cz. V sekci o bezpečnosti na stadionech také naleznete text dohody PČR a fotbalového svazu a také příspěvek na téma ohledně násilí na stadionech – problém selektivity a přiměřenosti, nikoliv principu kolektivní viny.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 11.05.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. King 14 b.
2. 3 - 7 13 b.
3. Kamca25 11 b.
4. pepa001 10 b.
4. schnela 10 b.
5. hooory 8 b.
5. Stardock 8 b.
6. pany 7 b.
7. hunjan 6 b.
7. Pingpongac 6 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com