Očima fanouška(12.): Fanouškům se nedivím, ale násilí bylo zbytečné - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 6 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(12.): Fanouškům se nedivím, ale násilí bylo zbytečné

Očima fanouška(12.): Fanouškům se nedivím, ale násilí bylo zbytečné

1. zápas semifinále OC: Slavia- Sigma 1:1, nedohráno, kontumačně 0:3

V pondělí jsme se dozvěděli, že čtvrteční nedohraný semifinálový zápas Ondrášovka Cupu v Synot Tip Areně je kontumován výsledkem 3:0 ve prospěch Sigmy. Kontumace zápasu je tak další ranou pro hráče Slavie, kteří údajně nedostali od začátku roku ani korunu na výplatách. Vedení Slavie spolu s údajnými majiteli klubu delší dobu mlžilo o situaci v klubu a neustále slibovalo nějaké řešení. Špatná finanční situace Slavie a neúměrné dluhy vyústily v neudělení profesionální licence na další sezonu. Pro klub to znamená neúčast v Gambrinus lize v příštím ročníku a přeřazení až do třetí nejvyšší soutěže. Shodou okolností toto rozhodnutí padlo v den zápasu se Sigmou. 

Fanouškům Slavie došla trpělivost a jako formu protestu proti vedení klubu zvolili v extrémní situaci extrémní formu. Těsně před zahájením zápasu ze všech sektorů tribun stadionu začali vstupovat na plochu, odhodlaní zabránit zahájení zápasu, pokud nedostanou jasné stanovisko ohledně budoucnosti klubu. Protest probíhal v klidu, ale fanoušci se nikoho z vedení nedočkali. Místo toho jsme mohli sledovat kapitána Slavie, jak přesvědčuje diváky, aby se rozešli a nechali je zápas odehrát.

Fanoušci zatím v sektoru hostí odpočítávali čas do ukončení zápasu, který je dán soutěžním řádem. Po dvaceti minutách po oficiálně stanoveném začátku utkání, kdy ještě na ploše zůstala část diváků, měl být zápas ukončen. To se však nestalo. Zřejmě měli rozhodčí a delegát pokyn zápas odehrát za každou cenu. Nakonec se do hlediště vrátili i zbývající diváci.

Byli jsme poněkud překvapeni, že po tolika radikálních prohlášeních fanoušků, umožnili fanoušci Slavie zahájení zápasu. Zápas pod vlivem událostí příliš kvality nepřinesl a za pro Sigmu příznivého stavu 1:1 šli hráči do kabin na poločasovou přestávku.

Místo standardního poločasového programu však došlo k rychlému zvratu událostí. Fanoušci Slavie se nečekaně vrátili zpět na plochu. Mezi nespokojené fanoušky přišel ředitel Slavie Platil, který však svým nicneříkajícím projevem situaci spíše zjitřil. V tu chvíli bylo jasné, že se zápas nedohraje. Do hry vstoupila policie. Pomocí pyrotechniky rozehnala dav na ploše a začala vyklízet stadion.

Zápas byl ukončen a my jsme byli vyzváni, abychom opustili stadion. V životě jsem na vlastní kůži nic podobného nikdy nezažil a už bych zažít nechtěl. Fanouškům Slavie se však nedivím. Stovky milionů korun za přestupy hráčů a účast v Lize Mistrů se někde ztratily a vlastníci přivedli klub na pokraj krachu. Bohužel však pro celý zpočátku umírněný protest je obrovská škoda té násilné tečky.

Dovedu si představit vedení fotbalového svazu, jak začne opět řešit zpřísnění bezpečnostních opatření na stadionech. Přitom situace nejen ve Slavii je důsledkem tolerování dlouhodobého porušování vlastních předpisů při udělování licenčních podmínek klubům, udělováním různých výjimek a dalších neřešených problémů v profesionální kopané.

Sigma získala kontumační výhru 3:0 a bude mít do dnešní domácí odvety slušný náskok.

Více, včetně originálního videa najdete na www.sigmaunited.cz. V sekci o bezpečnosti na stadionech také naleznete text dohody PČR a fotbalového svazu a také příspěvek na téma ohledně násilí na stadionech – problém selektivity a přiměřenosti, nikoliv principu kolektivní viny.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 11.05.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com