Očima fanouška(11)- Tři kola před koncem už jistý postup - Sigma United
Sigma Fans ®

22.11.2017, 5 lidí online

| registrovat

Očima fanouška(11)- Tři kola před koncem už jistý postup

Středeční 27.kolo FNL rozhodlo o tom, že se Sigma Olomouc po roce vrací zpět do první ligy. Sigma si výhrou 2:1 v Pardubicích udržela dostatečný náskok na třetí pozici a může teoreticky skončit nejhůře druhá.

Ještě pár slov k důležitému sobotnímu zápasu. Ve 26.kole Fotbalové národní ligy jsme mohli na domácím hřišti vidět velmi zajímavý zápas se šesti brankami, okořeněným Vašíčkovým hattrickem. Obrany obou vedoucích týmů druhé ligy si tentokrát vybrali dovolenou, zápas mohl klidně skončit 6:5 pro Zlín. Zatímco ševci ze Zlína doplatili na svoji špatnou koncovku, Sigma na rozdíl od minulých zápasů o třídu zlepšila svoji produktivitu v zakončování, za což samozřejmě zaslouží pochvalu. Zmatky a nedůraz v obraně a neuvěřitelné množství špatných přihrávek ve středu hřiště ovšem nijak nepřipomínaly důležitý souboj a postup do první ligy.

Olomoucké góly však byly velmi pěkné, srdce každého fanouška muselo zaplesat hlavně nad akcí hráče minulého měsíce Honzy Navrátila, ze které vytěžil Václav Vašíček, dával prakticky do prázdné.

Ze středečního výjezdu do Pardubic připojuji pár postřehů Schnely, jednoho z věrných fanoušků Sigmy. Celkem výstižně v nich vyjadřuje svoje pocity, které spolu s ním sdílí nejspíš většina fans Sigmy, kteří jsou rádi, že roční druholigové trápení se konečně blíží svému konci:

„Výjezd do Pardubic u mě vyvolával rozporuplné pocity, protože slavit 17.místo, mi přijde trochu podivné. Na stadión jsme dorazili až okolo 30minuty. Sektor hostí, ve kterém voněla čerstvě posekaná tráva nenabízel moc dobrý přehled na hřišti. Ve druhém poločase přišli mezi nás zafandit i někteří hráči ( u některých mě to osobně překvapilo ) – palec hore! Sigma byla v druhé půli aktivnější a zaslouženě šla do vedení gólem Háliče, který s radostí vyskočil na oplocení oslavit branku s fans. Druhou branku vstřelil cca 10minut před koncem Kuba Plšek a o postupujícím bylo rozhodnuto. Radost z vítězství nemohl zkazit ani inkasovaný gól na 1:2 v nastavením čase. Snad to nevadilo ani Reichymu :-) Po závěrečném hvizdu byla možnost sledovat radost hráčů i fanoušků. Hráči před kotlem skandovali, že vše je jenom o hlavě a užívali si stvrzení postupu. Velký kámen ze srdce spadl jak hráčům, tak fanouškům.“

26. kolo: SK Sigma Olomouc – FC FASTAV Zlín 4:2 (1:1)

SK Sigma: Reichl – Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek – Navrátil (84. Javůrek), Houska, Cana (68. Plšek), Ordoš, Petr – Vašíček (75. Zahradníček). Branky: 2., 48. a 63. Vašíček, 89. Petr – 7. a 76. Železník. Diváci: 3480.

27.kolo: FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0)

SK Sigma: Reichl – Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek – Navrátil, Houska (71. Plšek), Cana, Ordoš, Petr (80. Zahradníček) – Chorý (57. Rolinc). Branky: 90+3. Fousek – 52. Hála, 78. Plšek.

Jak se vedlo našim hráčům na hostování?

Synot liga: Trenér Bohemians 1905 Pivarník tentokrát Aleše Škerleho nepostavil, nehrál ani Adam Varadi (ČB) kvůli 4 ŽK. Tomáš Janotka hrál celý zápas a pomohl Č.Budějovicím k výhře nad Duklou 1:0, ale to k záchraně nejspíš stačit už nebude.

FNL: Dreksa a Svozil (ZNO) odehráli celých devadesát minut plus něco navíc. Ve druhé minutě nastavení o třech bodech Znojma proti Frýdku-Místku rozhodl Pavel Dreksa(2:1). Gól dal i Matěj Hýbl (Kolín). Jakub Habusta (OPA) odehrál proti Karviné celý zápas.

Kalendárium: 11.5.-17.5.

12.5.1992 (23 let) se na rodil Jakub Rolinc

13.5.1991 (24 let) se narodil Petr Vavřík

13.5.2006 (9 let) odehrál Peter Babnič svůj poslední zápas za Sigmu.

15.5.1998 (17 let) Vítěznou brankou vstřelenou Jablonci se stal Radek Drulák doposud nejstarším hráčem, který kdy za Sigmu dal gól v lize . I díky tomu skončila Sigma v sezóně 97/98 na třetím místě. Byla to jeho poslední branka v lize vůbec, se 152 góly je členem Klubu ligových kanonýrů.

15.5.1947 (68 let) se narodil Jan Tichý, opora Sigmy v 70.letech minulého stolení

15.5.1993 (22 let) se narodil Tomáš Kalas

16.5.1989 (26 let) se narodil Jan Javůrek

Události uplynulého týdne:

V neděli 10.5. křtil Petr Uličný svoji mimořádně zajímavou knihu Bouřlivák John.

V Synotlize upevnila svojí pozici na čele výhrou na Spartě Plzeň. Na tento klíčový zápas komise rozhodčích nominovala Španěla Borbalána a dala tím tak jasně najevo, co si o těch domácích myslí a jen potvrdila nedávná Barošova slova. Pořadí na čele první ligy se nicméně i nadále nemění: 1. Paclík, 2. Křetínský, 3. Pelta.

David Rozehnal za Lille OSC opět v základní sestavě.

Trenérem měsíce ve FNL za měsíc duben se stal Leoš Kalvoda. Gratulujeme.