Očima fanouška(10.):Zápas na Letné,olomoucké naděje v akci - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 6 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(10.):Zápas na Letné,olomoucké naděje v akci

Očima fanouška(10.):Zápas na Letné,olomoucké naděje v akci
25.kolo GL 2010/2011, Sparta- Sigma 2:0.

Takové nadšení ze hry fotbalistů Sigmy, jaké zavládlo mezi fanoušky v sektoru hostí v poločase pátečního zápasu Sigmy v Praze na Letné, jsem už dlouho neviděl. Šokovaná Sparta během celého prvního poločasu nenašla recept na ofenzívní hru olomouckých fotbalistů a mohla poděkovat gólmanovi Blažkovi, tyči jeho branky a také benevolenci hlavního rozhodčího, který neviděl Řepkovo penaltové objetí Navrátila,  že stav o poločasu byl 0:0.

Famózní první poločas na Letné znovu ukázal potenciál olomouckého týmu. Fotbalisté Sigmy předvedli vynikající výkon, kterému chybělo k dokonalosti „jen“ vstřelit branku. To se ukázalo pro vývoj celého zápasu jako rozhodující.

Za stavu 0:1 jsme byli dokonce svědky pro Spartu neobvyklé taktické varianty se dvěma čtyřčlennými týmy oranžových záchranářů s nosítky na hřišti a poleháváním domácích hráčů na trávníku. Závěrečnou tečku za utkáním obstarala již tradiční penaltová vložka domácích, která tentokrát nevzbudila takové emoce jako v podzimním zápase, ale vyvolala spíše pobavené úsměvy na tvářích všech přítomných.

Hráči si nezasloužili na Letné prohrát, hráli na doraz a přítomní fanoušci v sektoru hostí to náležitě ocenili. Nakonec se jich tam sešla necelá stovka, z nichž většina dorazila do Prahy vlakem. České dráhy přidaly na cestu tam i zpět vagóny navíc a tak výlet do Prahy proběhl v naprosté pohodě.

Sigma touto prohrou ztratila i teoretickou šanci na první místo v lize.

Díky prohře Jablonce s Ústím sice je šance stále na třetí místo, ale daleko důležitější je dnešní pohárový zápas právě s Jabloncem a postup do semifinále Ondrášovka cupu. Sigma si do Jablonce veze nejen dvougólový náskok, ale také, doufejme, sebevědomí podpořené výbornými výkony v posledních zápasech.

Nedělní dopoledne si někteří fanoušci olomoucké kopané, stejně jako já , zpříjemnili návštěvou olomouckého derby. Na Andrův stadion k zápasu s juniorkou Sigmy dorazil tým z olomouckého předměstí Holice, 1.HFK Olomouc. Zápas Moravskoslezské fotbalové ligy přinesl velmi zajímavý a kvalitní zápas s mnoha šancemi na obou stranách a šťastným vítězstvím domácích. Na domácí straně ambiciózní mladíci, bojující o své místo v ligovém kádru Sigmy. Na druhé straně v holickém dresu nastoupili dva velezkušení hráči Michal Kovář a Laco Onofrej, kteří v dresu Sigmy odehráli dohromady téměř 400 ligových zápasů a také pár kmenových hráčů Sigmy, z nichž například Radim Kopecký hrál v Intertoto cupu proti Hamburku v roce 2005, když ho také vedl dnešní holický trenér Petr Uličný.

Zajímavostí zápasu také byl start sedmnáctiletého dorosteneckého reprezentanta Jakuba Plška, který vstřelil vítězný gól olomouckého béčka. Míšu Kováře a Kubu Plška dělí od sebe rovných 20 let. Když Kovář na jaře roku 1992 jako osmnáctiletý nastoupil s dnešním asistentem trenéra Sigmy Martinem Kotůlkem v památném čtvrtfinále poháru UEFA proti Realu Madrid, nebyl Kuba Plšek ještě ani na světě. Stejně jako mnozí z dnešních olomouckých nadějí, Michal Kovář hrál v Sigmě od přípravky, prošel mládežnickými reprezentačními výběry a nakonec se vypracoval se v oporu Sigmy. Holický tým si prohrou zkomplikoval boj o postup do druhé ligy a ještě jedna nepříjemná zpráva v uplynulých dnech dorazila do Holice. 1.HFK neprošel certifikačním řízením fotbalového svazu a na rozdíl od Sigmy nezískal pro svou mládež statut Sportovního centra mládeže, podporovaného ministerstvem školství. Je to škoda pro celý olomoucký mládežnický fotbal.

Podmínky pro výchovu mladých hráčů v Holici jsou vynikající a v tomto klubu dostává příležitost mnoho mladých hráčů z Olomouce a okolí, kteří v Sigmě neodolali tlaku přílivu fotbalových talentů z celé Moravy a východních Čech.

Vidíme, že v dorosteneckých kategoriích Sigmy rostou další takoví Michalové Kovářové. Sigma Olomouc má pověst klubu, který dokáže vychovávat hráče pro ligový fotbal. V pátek na Letné zářili tři z nich, jmenovitě Navrátil, Hořava a Petr. Na vedení Sigmy je nyní, aby tento potenciál konečně přetavilo v úspěch. Tento tým je nyní potřeba nejen udržet pohromadě a odolat případným lákavým nabídkám, ale i vhodně jej doplnit a ještě posílit.

Dnes odpoledne se dozvíme, zda pořád žije šance na pohárovou Evropu a v neděli Modrá lavina opět ukáže v lize svoji sílu v zápase proti Slovácku.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.04.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com