Očima fanouška(10.):Zápas na Letné,olomoucké naděje v akci - Sigma United
Sigma Fans ®

06.04.2020, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(10.):Zápas na Letné,olomoucké naděje v akci

Očima fanouška(10.):Zápas na Letné,olomoucké naděje v akci
25.kolo GL 2010/2011, Sparta- Sigma 2:0.

Takové nadšení ze hry fotbalistů Sigmy, jaké zavládlo mezi fanoušky v sektoru hostí v poločase pátečního zápasu Sigmy v Praze na Letné, jsem už dlouho neviděl. Šokovaná Sparta během celého prvního poločasu nenašla recept na ofenzívní hru olomouckých fotbalistů a mohla poděkovat gólmanovi Blažkovi, tyči jeho branky a také benevolenci hlavního rozhodčího, který neviděl Řepkovo penaltové objetí Navrátila,  že stav o poločasu byl 0:0.

Famózní první poločas na Letné znovu ukázal potenciál olomouckého týmu. Fotbalisté Sigmy předvedli vynikající výkon, kterému chybělo k dokonalosti „jen“ vstřelit branku. To se ukázalo pro vývoj celého zápasu jako rozhodující.

Za stavu 0:1 jsme byli dokonce svědky pro Spartu neobvyklé taktické varianty se dvěma čtyřčlennými týmy oranžových záchranářů s nosítky na hřišti a poleháváním domácích hráčů na trávníku. Závěrečnou tečku za utkáním obstarala již tradiční penaltová vložka domácích, která tentokrát nevzbudila takové emoce jako v podzimním zápase, ale vyvolala spíše pobavené úsměvy na tvářích všech přítomných.

Hráči si nezasloužili na Letné prohrát, hráli na doraz a přítomní fanoušci v sektoru hostí to náležitě ocenili. Nakonec se jich tam sešla necelá stovka, z nichž většina dorazila do Prahy vlakem. České dráhy přidaly na cestu tam i zpět vagóny navíc a tak výlet do Prahy proběhl v naprosté pohodě.

Sigma touto prohrou ztratila i teoretickou šanci na první místo v lize.

Díky prohře Jablonce s Ústím sice je šance stále na třetí místo, ale daleko důležitější je dnešní pohárový zápas právě s Jabloncem a postup do semifinále Ondrášovka cupu. Sigma si do Jablonce veze nejen dvougólový náskok, ale také, doufejme, sebevědomí podpořené výbornými výkony v posledních zápasech.

Nedělní dopoledne si někteří fanoušci olomoucké kopané, stejně jako já , zpříjemnili návštěvou olomouckého derby. Na Andrův stadion k zápasu s juniorkou Sigmy dorazil tým z olomouckého předměstí Holice, 1.HFK Olomouc. Zápas Moravskoslezské fotbalové ligy přinesl velmi zajímavý a kvalitní zápas s mnoha šancemi na obou stranách a šťastným vítězstvím domácích. Na domácí straně ambiciózní mladíci, bojující o své místo v ligovém kádru Sigmy. Na druhé straně v holickém dresu nastoupili dva velezkušení hráči Michal Kovář a Laco Onofrej, kteří v dresu Sigmy odehráli dohromady téměř 400 ligových zápasů a také pár kmenových hráčů Sigmy, z nichž například Radim Kopecký hrál v Intertoto cupu proti Hamburku v roce 2005, když ho také vedl dnešní holický trenér Petr Uličný.

Zajímavostí zápasu také byl start sedmnáctiletého dorosteneckého reprezentanta Jakuba Plška, který vstřelil vítězný gól olomouckého béčka. Míšu Kováře a Kubu Plška dělí od sebe rovných 20 let. Když Kovář na jaře roku 1992 jako osmnáctiletý nastoupil s dnešním asistentem trenéra Sigmy Martinem Kotůlkem v památném čtvrtfinále poháru UEFA proti Realu Madrid, nebyl Kuba Plšek ještě ani na světě. Stejně jako mnozí z dnešních olomouckých nadějí, Michal Kovář hrál v Sigmě od přípravky, prošel mládežnickými reprezentačními výběry a nakonec se vypracoval se v oporu Sigmy. Holický tým si prohrou zkomplikoval boj o postup do druhé ligy a ještě jedna nepříjemná zpráva v uplynulých dnech dorazila do Holice. 1.HFK neprošel certifikačním řízením fotbalového svazu a na rozdíl od Sigmy nezískal pro svou mládež statut Sportovního centra mládeže, podporovaného ministerstvem školství. Je to škoda pro celý olomoucký mládežnický fotbal.

Podmínky pro výchovu mladých hráčů v Holici jsou vynikající a v tomto klubu dostává příležitost mnoho mladých hráčů z Olomouce a okolí, kteří v Sigmě neodolali tlaku přílivu fotbalových talentů z celé Moravy a východních Čech.

Vidíme, že v dorosteneckých kategoriích Sigmy rostou další takoví Michalové Kovářové. Sigma Olomouc má pověst klubu, který dokáže vychovávat hráče pro ligový fotbal. V pátek na Letné zářili tři z nich, jmenovitě Navrátil, Hořava a Petr. Na vedení Sigmy je nyní, aby tento potenciál konečně přetavilo v úspěch. Tento tým je nyní potřeba nejen udržet pohromadě a odolat případným lákavým nabídkám, ale i vhodně jej doplnit a ještě posílit.

Dnes odpoledne se dozvíme, zda pořád žije šance na pohárovou Evropu a v neděli Modrá lavina opět ukáže v lize svoji sílu v zápase proti Slovácku.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.04.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Pingpongac 88 b.
2. tlaci 72 b.
3. 3 - 7 69 b.
4. King 68 b.
5. pany 65 b.
6. hunjan 62 b.
7. pepa001 60 b.
8. Lubos.k 54 b.
9. GarFF 43 b.
9. Malis 43 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com