Očima fanouška(1.):Konečně jsme se dočkali, začíná fotbalové jaro - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 1 člověk online

    | registrovat

Očima fanouška(1.):Konečně jsme se dočkali, začíná fotbalové jaro

Očima fanouška(1.):Konečně jsme se dočkali, začíná fotbalové jaro
Před zahájením jarní části GL 2010/2011: Možná se to tak nezdá, ale tento pátek začíná jaro! A to přesto, že ještě ani neskončil únor a většině z nás už ostrý bodavý vítr a mrazivé teploty lezou krkem. V nejbližší době asi nehrozí, aby rtuť teploměru vyšplhala nad nulu, a tak musíme vzít zavděk aspoň nějakými hřejivými zprávami. Jednou z nich je pro fotbalové fanoušky ta nejpříznivější. V mrazivém únoru začíná jarní část Gambrinus ligy.

Přípravy vrcholí. Maséři týmů již chystají hřejivé masti a kustodi žehlí dresy s dlouhými rukávy. Nakupuje se ve velkém spodní termoprádlo tak, aby hráčům vše barevně ladilo s barvou dresů a trenýrek. Připravené jsou deky pro hráče, kteří tentokrát budou zahřívat lavičku. Rozhodčí v lékárnách stojí fronty na hojivé balzámy na rty, aby jim píšťalky nepřimrzaly ke rtům. Věřme, že koupí dobře a že tentokrát nebudou znít žádné falešné tóny. Také diváci se musí pečlivě připravit. Sedačky ještě na stadionech vyhřívané nejsou, a tak asi bude nejlepší se dobře obléct.

Všechny týmy končí dlouhou zimní přípravu, kterou podle finančních možností strávili v různých destinacích. Sigma Olomouc byla v Turecku a sehrála zde pár kvalitních zápasů. Poslední tým tabulky FK Ústí nad Labem, náš soupeř a tým s vlastním nevyhovujícím stadionem se připravoval v podmínkách odpovídajících termínu zahájení ligy. Teoreticky mohl na soustředění dokonce hausbótem přímo po Labi. Probíhalo totiž v Roudnici. 

Alfou a omegou (a v našem případě i sigmou) každé zimní pauzy je zimní přestupový termín. Hráči přicházejí na zkoušku, hrají přípravné zápasy a snaží se upoutat trenéry týmu. Sigma zkoušela tři zahraniční hráče a hlavně hráče z třetiligové juniorky a ty, kteří byli na podzim na hostování v jiných týmech. Kdo se ve finále z těchto hráčů v sestavě Sigmy uchytí se ještě dozvíme. Na hostování přichází mladý americký fotbalista Stefan Jerome, ale jedinou skutečnou zimní posilou kádru bude návrat zkušeného kapitána Radima Kučery do sestavy po zranění. Z velké části právě kvůli tomu odchází ze základního kádru na hostování odchází jiný stoper Pavel Dreksa. Jde pomoci našemu nejbližšímu soupeři se záchranou. Hostování v Sigmě ukončil také Tomáš Kalas, který už zamířil do Chelsea.

Hlavní změnu v kádru jsem si nechal na konec. Michal Hubník. Užíval si skvělý podzim a jeho výkony ho katapultovaly do reprezentačního výběru. Nejlepší střelec ligy byl nominován i na únorový přípravný zápas v Chorvatsku a připsal si druhý reprezentační zápis. Michal Hubník měl již déle než rok svolení klubu odejít do zahraničí, loňský pokus s ukrajinským týmem nevyšel. Ale jeho výkony dál budily zájem týmů z okolních zemí. Přesto,že většina z náš čekala spíše přestup směrem na západ, Michal překvapil a přijal nabídku Legie Varšava. Ta v současné době je, stejně jako Sigma, na třetím místě polské Ekstraklasy, ale její ztráta na čelo je minimální. Klub s mnoha polskými tituly má zřejmě zcela jiné ekonomické zázemí než Sigma a mohl si dovolit nabídnout pro Michala lukrativní smlouvu.

Podle ohlasů z Polska přestup vzbudil u fanoušků velké nadšení. Vždyť kupují (i když se stále mluví jen o hostování s možností uplatnění tzv.opce- tj. klub může do určité doby složit předem dohodnutou částku a hráč je jejich) reprezentačního útočníka a nejlepšího střelce ligy. Ani se jejich nadšení nedivím. Při sestřihu na jeho dvanáct podzimních ligových gólů je mi smutno, že tento hráč z týmu odchází.

Ale samozřejmě mu to přeji.Klubu dal hodně a má právo se rozhodnout jak dál. Přeji mu, ať mu to dál střílí i v Legii a nejen v lize, ale i potom na podzim v pohárech. Třeba se Sigma s Legií v nějakém tom evropském poháru potká. A také, ať dál je v hledáčku reprezentačního trenéra, ať jím bude kdokoliv. Budeme mu držet palce.

A my, fanoušci Sigmy se vrátíme na zem. Jak veliká bude ztráta Michala Hubníka se ještě neví. Jsme v podstatě v podobné situaci jako na podzim, kdy jsme díky zranění přišli o Michala Ordoše, ale tým se stmelil a ofenzívní hrou drtil soupeře.

Ještě na úplný závěr. Sigma hraje první zápas na hřišti soupeře a je v tomto duelu jednoznačně favoritem. Občanské sdružení fanoušků Sigma United(SU) chystá na toto utkání pro ty nejvěrnější a nejen členy SU autobusový zájezd do Teplic, kde Ústí hraje svoje „domácí“ zápasy. Je ještě pár volných míst a tak se můžete prostřednictvím e-mailu sigmaunited@sigmaunited.cz ještě přihlásit. Zájezd bez vstupenky stojí pouhých 250 Kč. Pojďte s námi podpořit Sigmu v bojích o poháry!

Připomínám- Sigma na podzim hrála nejlépe za poslední roky: Modrá lavina se opět dává do pohybu! 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 23.02.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com