Očima fanouška(1.):Konečně jsme se dočkali, začíná fotbalové jaro - Sigma United
Sigma Fans ®

09.04.2020, 5 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(1.):Konečně jsme se dočkali, začíná fotbalové jaro

Očima fanouška(1.):Konečně jsme se dočkali, začíná fotbalové jaro
Před zahájením jarní části GL 2010/2011: Možná se to tak nezdá, ale tento pátek začíná jaro! A to přesto, že ještě ani neskončil únor a většině z nás už ostrý bodavý vítr a mrazivé teploty lezou krkem. V nejbližší době asi nehrozí, aby rtuť teploměru vyšplhala nad nulu, a tak musíme vzít zavděk aspoň nějakými hřejivými zprávami. Jednou z nich je pro fotbalové fanoušky ta nejpříznivější. V mrazivém únoru začíná jarní část Gambrinus ligy.

Přípravy vrcholí. Maséři týmů již chystají hřejivé masti a kustodi žehlí dresy s dlouhými rukávy. Nakupuje se ve velkém spodní termoprádlo tak, aby hráčům vše barevně ladilo s barvou dresů a trenýrek. Připravené jsou deky pro hráče, kteří tentokrát budou zahřívat lavičku. Rozhodčí v lékárnách stojí fronty na hojivé balzámy na rty, aby jim píšťalky nepřimrzaly ke rtům. Věřme, že koupí dobře a že tentokrát nebudou znít žádné falešné tóny. Také diváci se musí pečlivě připravit. Sedačky ještě na stadionech vyhřívané nejsou, a tak asi bude nejlepší se dobře obléct.

Všechny týmy končí dlouhou zimní přípravu, kterou podle finančních možností strávili v různých destinacích. Sigma Olomouc byla v Turecku a sehrála zde pár kvalitních zápasů. Poslední tým tabulky FK Ústí nad Labem, náš soupeř a tým s vlastním nevyhovujícím stadionem se připravoval v podmínkách odpovídajících termínu zahájení ligy. Teoreticky mohl na soustředění dokonce hausbótem přímo po Labi. Probíhalo totiž v Roudnici. 

Alfou a omegou (a v našem případě i sigmou) každé zimní pauzy je zimní přestupový termín. Hráči přicházejí na zkoušku, hrají přípravné zápasy a snaží se upoutat trenéry týmu. Sigma zkoušela tři zahraniční hráče a hlavně hráče z třetiligové juniorky a ty, kteří byli na podzim na hostování v jiných týmech. Kdo se ve finále z těchto hráčů v sestavě Sigmy uchytí se ještě dozvíme. Na hostování přichází mladý americký fotbalista Stefan Jerome, ale jedinou skutečnou zimní posilou kádru bude návrat zkušeného kapitána Radima Kučery do sestavy po zranění. Z velké části právě kvůli tomu odchází ze základního kádru na hostování odchází jiný stoper Pavel Dreksa. Jde pomoci našemu nejbližšímu soupeři se záchranou. Hostování v Sigmě ukončil také Tomáš Kalas, který už zamířil do Chelsea.

Hlavní změnu v kádru jsem si nechal na konec. Michal Hubník. Užíval si skvělý podzim a jeho výkony ho katapultovaly do reprezentačního výběru. Nejlepší střelec ligy byl nominován i na únorový přípravný zápas v Chorvatsku a připsal si druhý reprezentační zápis. Michal Hubník měl již déle než rok svolení klubu odejít do zahraničí, loňský pokus s ukrajinským týmem nevyšel. Ale jeho výkony dál budily zájem týmů z okolních zemí. Přesto,že většina z náš čekala spíše přestup směrem na západ, Michal překvapil a přijal nabídku Legie Varšava. Ta v současné době je, stejně jako Sigma, na třetím místě polské Ekstraklasy, ale její ztráta na čelo je minimální. Klub s mnoha polskými tituly má zřejmě zcela jiné ekonomické zázemí než Sigma a mohl si dovolit nabídnout pro Michala lukrativní smlouvu.

Podle ohlasů z Polska přestup vzbudil u fanoušků velké nadšení. Vždyť kupují (i když se stále mluví jen o hostování s možností uplatnění tzv.opce- tj. klub může do určité doby složit předem dohodnutou částku a hráč je jejich) reprezentačního útočníka a nejlepšího střelce ligy. Ani se jejich nadšení nedivím. Při sestřihu na jeho dvanáct podzimních ligových gólů je mi smutno, že tento hráč z týmu odchází.

Ale samozřejmě mu to přeji.Klubu dal hodně a má právo se rozhodnout jak dál. Přeji mu, ať mu to dál střílí i v Legii a nejen v lize, ale i potom na podzim v pohárech. Třeba se Sigma s Legií v nějakém tom evropském poháru potká. A také, ať dál je v hledáčku reprezentačního trenéra, ať jím bude kdokoliv. Budeme mu držet palce.

A my, fanoušci Sigmy se vrátíme na zem. Jak veliká bude ztráta Michala Hubníka se ještě neví. Jsme v podstatě v podobné situaci jako na podzim, kdy jsme díky zranění přišli o Michala Ordoše, ale tým se stmelil a ofenzívní hrou drtil soupeře.

Ještě na úplný závěr. Sigma hraje první zápas na hřišti soupeře a je v tomto duelu jednoznačně favoritem. Občanské sdružení fanoušků Sigma United(SU) chystá na toto utkání pro ty nejvěrnější a nejen členy SU autobusový zájezd do Teplic, kde Ústí hraje svoje „domácí“ zápasy. Je ještě pár volných míst a tak se můžete prostřednictvím e-mailu sigmaunited@sigmaunited.cz ještě přihlásit. Zájezd bez vstupenky stojí pouhých 250 Kč. Pojďte s námi podpořit Sigmu v bojích o poháry!

Připomínám- Sigma na podzim hrála nejlépe za poslední roky: Modrá lavina se opět dává do pohybu! 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 23.02.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Pingpongac 88 b.
2. tlaci 72 b.
3. 3 - 7 69 b.
4. King 68 b.
5. pany 65 b.
6. hunjan 62 b.
7. pepa001 60 b.
8. Lubos.k 54 b.
9. GarFF 43 b.
9. Malis 43 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com