Očima fanoušk(6.):Po reprezentační přestávce opět na ligu - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanoušk(6.):Po reprezentační přestávce opět na ligu

Očima fanoušk(6.):Po reprezentační přestávce opět na ligu
Fotbalová Gambrinus liga po reprezentační přestávce opět nabere dech a v pátek Sigma Olomouc pojede bojovat o další body do Mladé Boleslavi. Zájem fanoušků o zápasy Sigmy roste, ale fotbalové kluby se bohužel podřizují diktátu televizních stanic. Zde je potřeba ocenit postoj majitelů hokejových klubů, které si nenechají vnutit jiné začátky zápasů a dávají přednost časům, na které jsou fanoušci zvyklí. Podruhé za sebou hrají olomoučtí fotbalisté utkání na hřišti soupeře v pátek večer. Utkání má výkop až ve 20:15. Poprvé tak nenaplníme autobus a mnoho olomouckých fanoušků, pokud nezvolí cestu vlakem nebo vlastním autem, zůstane doma.

Sigma přitom bude fanoušky potřebovat, pro olomoucký tým nastává rozhodující fáze celé sezóny. V dubnu ho čekají velmi těžké zápasy. V lize hraje Sigma třikrát na hřištích soupeře, v Mladé Boleslavi, v Liberci a na Spartě. Navíc v půlce dubna se hrají dva zápasy čtvrtfinále Ondrášovka Cupu s Jabloncem, mezi které je vložený domácí ligový zápas s Teplicemi. A v květnu obě soutěže končí. Finále Ondrášovka Cupu je na programu ve středu 25.5. poslední ligový zápas je o tři dny později. Sigma hraje doma s Plzní.

Sigma hraje první ligu nepřetržitě už 27. sezónu. Tím se může pochlubit už jen Baník, Sparta a Slavia. Možná proto už olomoucký fanoušek bere ligu jako samozřejmost. Říkalo se, že když se nedaří, přijde na Sigmu 4000 diváků a když se daří tak taky. Zápasy se Spartou a se Slavií však ukázaly dvě věci: na jednu stranu, že hodně záleží na jméně soupeře, ale také že si divák na stadion cestu najde, když chce. Návštěvu na Baník silně ovlivnily restrikce klubu.

Co chybí olomouckému fanouškovi, aby si zase vrátil na stadion? Nevím, na to si každý musí odpovědět sám. Levnější vstupenky těžko budou, kvalitnější občerstvení a lepší zázemí možná. Kotel pro fanoušky v sektoru S je na nejlepším místě od doby přebudování východní tribuny ze stání na sezení. Atmosféra na stadionu a předváděná hra je nejlepší za poslední roky (paradoxně zápasy před největšími návštěvami se Spartou a se Slavií výsledkově nevyšly).

Olomoucký klub se nikdy nepouštěl do ekonomických experimentů, staví na vlastních odchovancích a má vlastní stadion. Pro porovnání: plzeňský klub byl naopak na pokraji krachu, jejich největší hvězda Horváth se zdála přeplácená, tým je plný odložených talentů z jiných týmů a jejich stadion ani nesplňuje regule UEFA a na zápas Plzně v evropské lize museli fanoušci do Prahy. Klub před krachem dokonce zachránil olomoucký podnikatel. Přesto se to tam nějak sešlo a vedou s velkým náskokem ligu.

Olomoucký kapitán Radim Kučera po svém návratu do sestavy vyhlásil boj o účast v evropských pohárech. Je to tady a šance je pořád. Zbývá posledních 9 ligových kol a 5 zápasů v poháru.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 30.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com