Názory fanoušků na nevydařený podzim a na vedení klubu – 2.část - Sigma United
Sigma Fans ®

27.03.2023, 3 lidé online

    | registrovat

Názory fanoušků na nevydařený podzim a na vedení klubu – 2.část

Názory fanoušků na nevydařený podzim a na vedení klubu – 2.část

Včera jsme Vám přinesli první část nejzajímavějších příspěvků k situaci v klubu, dneska pokračujeme druhou. Máte-li k tématu cokoli říst/napsat, je tu možnost. Můžete využít jak naše stránky SigmaUnited.cz nebo můžete svůj názor vyjádřit na fanouškovských stránkách na facebooku ZDE

Miroslav - Podzim je za náma, jak to přátelé hodnotíte? Vezmu to bodově, co mě za podzim ,,zaujalo".
1) Opravte mne, pokud se pletu, ale před sezónou tu byla prohlášení o tom, že přijde osobnost (nepřišla)
2) někde jsem četl vyjádření, že se jedná o příchodu trenéra (nepřišel)
3) taky si vzpomínám na výrok, že se nebude konat výprodej - Hořava, Janotka, Pospíšil..., jestli to je nebo není výprodej, ať si každý určí sám.
4) vrcholem všeho bylo prohlášení o tom, že jedeme na poháry - tzn. umístit se do třetího místa, což by byl nejlepší výsledek za posledních 10 let,už tehdy jsem si myslel, že je to vtip, nyní se ukazuje, jaká je skutečná síla mužstva.
5) přišly posily, které to tu měly pozvednout: Lietava, Vidlička, Wiljaars, Karaš - ani jeden z nich se natrvalo neusadil v základní sestavě, natož aby se stal oporou.
6) naše současná pozice - 17 b, shodná s nováčkem ze Znojma (takové naše béčko). Po neúplném kole náskok 4 body na posledního (ale mohou to být i třeba dva) a ztráta 11 bodů na třetí místo (tedy náš cíl). Poměřili jsme se se všemi soupeři z nichž pouze čtyři jsme dokázali porazit: Slavia, Bohemians, Brno, Jihlava.
7) jak by se Vám líbila jedenáctka: Bárta - Hubník,Kováč, Hudec, Rossi - Vacek, Hořava, Pospíšil - Přikryl, Hubník, Šultes? Je mi trochu smutno, když se porozhlídnu ligou a vidím naše hráče, kterým to vesměs jde, některým velmi dobře.
A zase ta komunikace s fanoušky. Už skoro rok běží nový web, jak se Vám líbí? Vlastně to byl jen slib. Místo toho tristní sekce zeptejte se, výmluvy na špatnou kondici, dneska dokonce už ani nebyl onlajn, cenzurovaná diskuze o hovně, články s chybama a vůbec novinařina bez nápadu, reportáže tak tendenční a nepravdivé, že už je radši ani nečtu. Podle nich bych si musel myslet, že jediný, co nám chybí je přece štěstíčko.

Vyhlídky na změny?
Chytře jsme vyhodili trenéra ze čtvrtého místa a podepsali nezkušeného asistenta na další dva roky, trenéry tedy máme pod smlouvou dva, ale zřejmě budeme potřebovat třetího. To nám těch peněz na plat asi zbylo... Z toho torza, co tu zbylo, se nejlíp ukazují Doležal, Navrátil a Zlámal, o všech se šušká, že by měli odejít.

Můžeme si tedy zhodnotit rok práce manažera Psotky a taky představenstva v novém německém modelu, který nám všem byl dáván jako změna k lepšímu. Klub se ,,vyčistil od Runtáka a Raka, jestlipak pan Gajda už vyklidil kancelář? Už v létě jsem říkal, že na to kašlu, přesto situaci sleduju, zřejmě ze setrvačnosti a proto, že mi ta černá hvězda za těch dvacet let přirostla k srdci. Výsledkově už bylo hůř, přesto se mi i tehdy chtělo na fotbal víc.

Patino - Trenér Psotka zde vybudoval vynikající tým, který zažil vrchol v poháru UEFA, kdy uštědřil Aberdeenu dva debakly a v Liverpoolu odehrál senzační poločas proti Evertonu. Pak nastal mírný pokles pro únavu z nabitého programu a po odchodu Ordoše, Šultése a Hubníka do zahraničí. Nahradili je Varadi, Schulměister a Doležal a přišla pitomá kausa. Trenér Pivarník v podstatě převzal tento hotový tým, více dbal na defenzívu, což považuji za krok zpět. Body díky této taktice se zajištěné obrany na brejky sbíral, já tento typ fotbalu považuji za s nadsázkou rakovinu fotbalu. Např. v Nizozemí by mužstvo za tento obranný styl diváci vypískali.Tuto taktiku u nás ovládá a vyznává většina trenérů, dá se s ní i vyhrát liga, ale v Evropě tyto týmy dostávají lekce pro slabou ofenzívu. Nakonec v závěru sezony, kdy Sigma měla nejméně vstřelených gólů z týmů první poloviny tabulky, tým pod Pivarníkem v konfrontaci s Plzní a Spartou jednoznačně nestačil na soupeře. Já si myslím, že mnozí z Vás jste se s Pivarníkem, sympatickým chlapíkem, skamarádili při jeho besedách s fanoušky a pak jste jeho odchod lidsky nemohli strávit. Ty besedy trenéra - zaměstnance klubu s fanoušky podle mne nejsou znakem profesionality trenéra. Luhový kritizuje v podobném duchu Lavičku, že chodí před zápasem pozdravit fandy z kotle. Pro někoho sympatický projev, pro někoho neprofesionální počin.ˇAž bude event. Lavička odvolán, budou tam možná fanoušci podobně nadávat vedení jako tu. Sigma má v soutěžích dospělých se Spartou a Slováckem A, B a v podobě juniorky i C tým, navíc v ligových týmech a v zahraniči by se našly další dvě jedenástky Sigmy konkurenceschopné v lize. Trenér asi nyní v zimní přestávce musí z tohoto příliš velkého počtu vyrovnaných hráčů nalézt 13-15 hráčů základní sestavy, kteří budou mít důvěru trenéra a budou pravidelně hrát. Určitě pak bude hrát Sigma v polovině tabulky a později zase o poháry.. Ale tento úkol je podle mne přetěžký, neboť mladí možná ještě nedorostli, ale aby se tak stalo, měli by hrát první ligu. Ale na to jsou trenéři odborníci, aby těm klukům dali důvěru a motivaci. Fanoušci z kotle Sigmě fandí skvěle v této nelehké době, ale kritika na stránkách Sigmy je často neurvalá. Číst to musí být i pro hráče deprimující. Limberský hráčům doporučuje k dosažení maximální koncentrace na fotbal nečíst noviny a tyto stránky a má asi pravdu. Naši hráči si totiž nevěří a to se musí změnit k lepšímu.

Fantozzi - Tak Psotka vidí, že hrajeme o záchranu a chce obměnit kádr :-) Přitom ještě před Spartou jsme hráli o poháry, v létě všechny strachy fanoušků odrážel, že ti tomu vůbec nerozumí a nejsou kompetentní.

Tak jo, prodají se ti, co mají nějakou cenu, doplní se to nadějema, co se budou rvát o ligu, a bude se věřit, že manažeři a představenstvo jsou ti kompetentní odborníci.
My, kritici, taky za a), tedy že je Psotka otřesnej manažer, říkáme i b), že je to dobrej trenér. Bohužel, s tím, co za ten rok předvedl na poli manažerském už za ty tři zápasy fakt nešlo nic udělat. A doufám, že to poznal a jestli opravdu příjde laso z Plzně, tak ho vezme všema deseti a nebude se už do experimentů s manažerováním pouštět.
Proč Psotka špatnej sportovní manažer? Když během roku odejde Hubník, Rossi, Janotka, Petr, Hořava, Pospíšil, plus mladí Sukup, Tomeček, Vašíček, Šustr a veterán Heinz. Jasně, vrátil se Varadi, Koutný, Javůrek a vytáhli se z juniorky Falta s Houskou. Plus přišel v létě Ivan, Stef a Vidlička. Dohromady mají asi tolik minut, co loni během podzimu jeden Rossi...
Není manažerský umění prodat prodejný hráče, je umění je nahradit, doplnit, prodat je tehdy, když si to tým může dovolit. Když půjdu do extrému, podívej se, jak těžko odcházel Hubník do Moskvy a jak lehko šli do Plzně naši Hořava s Pospíšilem.

Související články

Autor: Sigma United | Vydáno dne 18.12.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com