Na co se těšit na jaře? - Sigma United
Sigma Fans ®

18.03.2018, 2 lidé online

    | registrovat

Na co se těšit na jaře?

Na co se těšit na jaře?
Ačkoliv astronomické jaro začíná na severní zemské polokouli okamžikem jarní rovnodennosti a kolísá mezi 19. - 21. březnem, z pohledu fotbalového fanouška začíná toto období bezesporu dřív. Zatímco nejvyšší tuzemská soutěž, kterou jsme v loňském ročníku nešťastně, překvapivě a možná trochu zaslouženě opustili, roztáčí kolotoč jarních odvet už v pátek 20. února mačem Slovácka s Peltovicema, tak druhá liga začne zápasem naší Sigmy proti Varnsdorfu 3. 3. 2015 v 18:00.

Jak všichni dobře víme, jedná se o přímý souboj o první místo v tabulce, ale hlavně jde o dobrý začátek na naší cestě zpět mezi elitu. V případě vítězství by se Sigma mohla odpoutat od Varnsdorfu na pět bodů, v opačném případě bychom byli o bod za ním. Myslím, že jarní sezona nemůže startovat lépe, určitě půjde o napínavý zápas. Ten navíc mohou sledovat diváci u televizních obrazovek, takže můžeme národu ukázat, jak že to myslíme s tím postupem zpátky pěkně veřejně. Doufám ale, že většina lidí se sejde na stadionu a budou fandit a podporovat svůj klub. Koneckonců, těšit se nemusíte pouze na fotbal, ale také na setkání s přáteli, které jste třeba od konce podzimní části neviděli, nebo taky na to, že se můžete vyvětrat na čerstvém vzduchu J Pokud neklapne úterní premiéra, tak si to můžete vyzkoušet za snad příznivějšího termínu v sobotu 7.3., a to již od půl 3.  Při trošce štěstí si tak na Tomáše užít vítězství, trochu sluníčka, trochu vzduchu a třeba i nějaké to pivko a párek.

Pokud opustíme nejbližší budoucnost a podíváme se na věc z delší perspektivy, tak bychom se snad mohli těšit z postupu zpět do ligy, v opačném případě se můžeme těšit na některé změny, které by byly asi na místě. V tomto můžeme být za optimisty, protože v každém případě se stane něco pozitivního. Zatím však doufejme, že postup bude a my se budeme radovat z návratu mezi elitu a doufat v lepší zítřky.

Co se týká hráčského kádru, už se nemůžeme těšit na některé ikony olomouckého fotbalu a srdcaře, kteří si vesměs polepšili a budou na jaře hrát první ligu. Tomáš Janotka s Adamem Varadim si zahrají za České Budějovice, Zdenda Zlámal s Alešem Škerlem si zakopou za Bohemku a budou se snažit o to, aby si zahráli ligu i v příští sezoně. Další srdcař Pavel Dreksa byl uvolněný do Znojma společně s Nepožitkem, který je ovšem už snad více znojemský než sigmácký.

Co se vedení Sigmy vzhledem k jeho jménu povedlo, je angažování Ondřeje Kušníra, na kterého se asi také vyplatí zajít podívat, jak mu to půjde. Doufám, že se ukáže jako platná posila a stejně jako Honza Rajnoch přispěje k onomu okysličení týmu, po kterém volali naši trenéři. Zvědavost ve mně vyvolává i situace Davida Bystroně. Dále bude určitě stát za to sledovat Kubu Petra, který se vrací po delší době. Kuba to prý s fanoušky neměl nikdy lehké. Upřímně, nikdy jsem si nevšimnul nějaké nevraživosti k jeho osobě, tak snad se s tím vypořádá a bude makat, jinak si asi pod Kalvodou stejně moc nezakope, protože druhá liga je o té „bojovnosti a srdíčku“. Tak třeba mu to prospěje a rozvine svůj talent naplno.

Ve zkratce - je toho hodně, na co se může olomoucký fanoušek těšit. Věřím, že si každý najde moment, proč na stadion přijít a proč sledovat dění v „našem“ oblíbeném klubu. Já osobně se třeba těším na Ordošovy rozhovory s novináři, na Kubu Petra, protože svého času býval hodně produktivní a věřím v jeho restart. Těším se na naše reprezentanty do 21 let, kteří se budou prát o účast na malém EURU, na setkání s přáteli u pivka, na předzápasové rozbory, na to že konečně zase bude teplo... ale hlavně: NA NÁVRAT DO LIGY!

S přáním pěkné a vydařené fotbalové sezony Tomasini

Autor: Sigma United | Vydáno dne 15.02.2015
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

15.03.2018 - Olomouc padla v Edenu

I když Sigma ještě ke konci utkání vedla, Slávie přeřadila na nejvyšší rychlostní stupeň a svou kvalitou nás zadupala. Stále ale držíme třetí flek.

Slávia - Sigma - 3:1 -

Branky: 74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel – J. Paták, Mokrusch. ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14117.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/vyborny-reichl-na-vse-nestacil-oslabena-sigma-padla-v-edenu-20180311.html

SIGMA: Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Kalvach – Zahradníček (83. Manzia), Houska (86. Yunis), Texl (70. Plšek), Hála – Řezníček
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/vyborny-reichl-na-vse-nestacil-oslabena-sigma-padla-v-edenu-20180311.html

04.03.2018 - První jarní šťastná výhra

To bylo hodně o štěstí. Slovácko bylo lepším týmem, ve druhém poločase Sigmu zatlačilo a mělo šance. Náš gól dal po hrubici Heči Řezníček, který slaví první olomouckou trefu. První jarní gól a pochopitelně první jarní tři body.

SIGMA - Slovácko -1:0 -

Branka: 37. Řezníček. Rozhodčí: Proske – Pochylý, Poživil. ŽK: Hofmann, Janošek – Plšek, Falta. Diváci: 3087.


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nevidany-kiks-brankare-pomohl-sigme-ke-trem-bodum-20180303.html

Sestava Sigmy: Buchta (75. Reichl) – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek  – Moulis (80. Zahradníček), Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Řezníček (64. Texl)
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nevidany-kiks-brankare-pomohl-sigme-ke-trem-bodum-20180303.html

03.03.2018 - Opět prohra v Brně

Jarní část se zatím Sigmě hrubě nedaří. Po podzimní předehrávce v Liberci, kde prohrála, pak doma remizovala s Plzní a popáté za sebou i v Brně, které hraje o záchranu.

Brno - Olomouc - 1:0 -

Branka: 29. Acosta. Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Černý. ŽK: Krejčí - Kalvach, Plšek. Diváci: 3492.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (76. Yunis) – Kalvach – Zahradníček (64. Manzia), Plšek, Houska (64. Hála), Falta – Řezníček.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nepovedene-derby-olomoucka-mizerie-v-brne-pokracuje-20180224.html

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 76 b.
2. schnela 72 b.
3. hooory 71 b.
3. tlaci 71 b.
4. GarFF 66 b.
5. pany 62 b.
6. Haloska 55 b.
6. Jelen 55 b.
7. King 52 b.
8. vena 51 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com