Na co se těšit na jaře? - Sigma United
Sigma Fans ®

19.08.2018, 8 lidí online

    | registrovat

Na co se těšit na jaře?

Na co se těšit na jaře?
Ačkoliv astronomické jaro začíná na severní zemské polokouli okamžikem jarní rovnodennosti a kolísá mezi 19. - 21. březnem, z pohledu fotbalového fanouška začíná toto období bezesporu dřív. Zatímco nejvyšší tuzemská soutěž, kterou jsme v loňském ročníku nešťastně, překvapivě a možná trochu zaslouženě opustili, roztáčí kolotoč jarních odvet už v pátek 20. února mačem Slovácka s Peltovicema, tak druhá liga začne zápasem naší Sigmy proti Varnsdorfu 3. 3. 2015 v 18:00.

Jak všichni dobře víme, jedná se o přímý souboj o první místo v tabulce, ale hlavně jde o dobrý začátek na naší cestě zpět mezi elitu. V případě vítězství by se Sigma mohla odpoutat od Varnsdorfu na pět bodů, v opačném případě bychom byli o bod za ním. Myslím, že jarní sezona nemůže startovat lépe, určitě půjde o napínavý zápas. Ten navíc mohou sledovat diváci u televizních obrazovek, takže můžeme národu ukázat, jak že to myslíme s tím postupem zpátky pěkně veřejně. Doufám ale, že většina lidí se sejde na stadionu a budou fandit a podporovat svůj klub. Koneckonců, těšit se nemusíte pouze na fotbal, ale také na setkání s přáteli, které jste třeba od konce podzimní části neviděli, nebo taky na to, že se můžete vyvětrat na čerstvém vzduchu J Pokud neklapne úterní premiéra, tak si to můžete vyzkoušet za snad příznivějšího termínu v sobotu 7.3., a to již od půl 3.  Při trošce štěstí si tak na Tomáše užít vítězství, trochu sluníčka, trochu vzduchu a třeba i nějaké to pivko a párek.

Pokud opustíme nejbližší budoucnost a podíváme se na věc z delší perspektivy, tak bychom se snad mohli těšit z postupu zpět do ligy, v opačném případě se můžeme těšit na některé změny, které by byly asi na místě. V tomto můžeme být za optimisty, protože v každém případě se stane něco pozitivního. Zatím však doufejme, že postup bude a my se budeme radovat z návratu mezi elitu a doufat v lepší zítřky.

Co se týká hráčského kádru, už se nemůžeme těšit na některé ikony olomouckého fotbalu a srdcaře, kteří si vesměs polepšili a budou na jaře hrát první ligu. Tomáš Janotka s Adamem Varadim si zahrají za České Budějovice, Zdenda Zlámal s Alešem Škerlem si zakopou za Bohemku a budou se snažit o to, aby si zahráli ligu i v příští sezoně. Další srdcař Pavel Dreksa byl uvolněný do Znojma společně s Nepožitkem, který je ovšem už snad více znojemský než sigmácký.

Co se vedení Sigmy vzhledem k jeho jménu povedlo, je angažování Ondřeje Kušníra, na kterého se asi také vyplatí zajít podívat, jak mu to půjde. Doufám, že se ukáže jako platná posila a stejně jako Honza Rajnoch přispěje k onomu okysličení týmu, po kterém volali naši trenéři. Zvědavost ve mně vyvolává i situace Davida Bystroně. Dále bude určitě stát za to sledovat Kubu Petra, který se vrací po delší době. Kuba to prý s fanoušky neměl nikdy lehké. Upřímně, nikdy jsem si nevšimnul nějaké nevraživosti k jeho osobě, tak snad se s tím vypořádá a bude makat, jinak si asi pod Kalvodou stejně moc nezakope, protože druhá liga je o té „bojovnosti a srdíčku“. Tak třeba mu to prospěje a rozvine svůj talent naplno.

Ve zkratce - je toho hodně, na co se může olomoucký fanoušek těšit. Věřím, že si každý najde moment, proč na stadion přijít a proč sledovat dění v „našem“ oblíbeném klubu. Já osobně se třeba těším na Ordošovy rozhovory s novináři, na Kubu Petra, protože svého času býval hodně produktivní a věřím v jeho restart. Těším se na naše reprezentanty do 21 let, kteří se budou prát o účast na malém EURU, na setkání s přáteli u pivka, na předzápasové rozbory, na to že konečně zase bude teplo... ale hlavně: NA NÁVRAT DO LIGY!

S přáním pěkné a vydařené fotbalové sezony Tomasini

Autor: Sigma United | Vydáno dne 15.02.2015
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

12.08.2018 - EL: Důležitá výhra

Po devíti letech se olomoučtí vrátili do pohárových bitev a se silným protivníkem si v parádním duelu poradili! Do odvety skvělý výsledek. Kazí to jen obrovská nedisciplinovanost kapitána Vepřeka a neuvěřitelné zatmění Hály (že spoluhráče neviděl mu nesežere nikdo).

SIGMA - Almaty - 2:0 -

Branky: 21. Sladký, 50.Pilař

Diváci 6118. ČK: 68.Vepřek - 37. Sujumbajev 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Pilař (62.Hála), Plšek (85.Yunis), Houska, Falta - Nešpor (75.Zahradníček) 

12.08.2018 - Smolná ztráta s Plzní

Olomouc hrála více jak vyrovnanou partii s mistrovskou Plzní, i šance na výhru byly, ale nakonec odchází poražena.

SIGMA - Plzeň - 0:1 -

Branka: 88. Procházka

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (65.Hála), Houska (88. Yunis), Plšek, Falta - Nešpor (73.Texl)

27.07.2018 - Drtivé vítězství v Bolce

Sigma uštědřila soupeři lekci z produktivity a vysoko vyhrála. Buchta v brance čaroval a první letošní nulu. Gratulace chlapci!

Boleslav - Sigma - 0:4 -

8' Plšek, 68' Nešpor, 73' Sladký, 82' Houska

3127 diváků.

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Haloska 11 b.
1. Pingpongac 11 b.
2. 3 - 7 9 b.
2. Lubos.k 9 b.
2. tlaci 9 b.
3. hunjan 5 b.
3. Stardock 5 b.
4. GarFF 4 b.
4. schnela 4 b.
5. Jiří Kodeš (Pingpongac) 3 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com