Modrá lavina směřuje do Edenu - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 7 lidí online

    | registrovat

Modrá lavina směřuje do Edenu

Modrá lavina směřuje do Edenu

Už v pátek, tedy zítra, nás čeká první výlet do hlavního města Prahy, ctvrti zvané Vršovice. Tam sídlí dva kluby, Bohemka a Slavia, které spolu v loňské sezoně sdíleli společný stadion. Fanoušci obou týmů to nenesli moc dobře, avšak situace se díky sestupu klokanů vyřešila. Klokani hrají nazpět ve svém ďolíčku, a my se můžeme těšit na jen “slávistický” stadion. Ten patří s kapacitou 21 000 mezi největší a nejkrásnější v první lize. Předlohou mu byli anglické svatostánky, krom plotů u sektoru hostí zde žádné jiné nenajdeme.

Soupeřem nám budou tedy sešívaní. Ti se chtějí po loňské ne zrovna povedené sezoně vystoupat někam do horních pater prvoligové tabulky. Už od založení je tradičním dresem vršovických bíločervený trikot s obrácenou hvězdou. Barvy mají svůj význam: Bílá barva je čistota sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř, a červená barva je symbolem srdce, které vkládájí do svých zápasů. Hvězda v bílém poli představuje stále novou naději, která povznáší mysl a sílí ducha i v chmurných obdobích nezdaru a neúspěchu. Ne vždy však tento dres zdobil hráče Slávie. Bylo to po roce 1953, kdy součástí opatření komunistického režimu proti Slavii byl i zákaz tradičního dresu. Následovala pak celá řada různých kombinací včetně modré, bílé a žluté barvy. 2.dubna 1956 však navzdory úřadům došlo k návratu tradiční kombinace.

Kádr soupeře doznal v létě několika změn. Hlavním trenérem se stal Petr Rada, asistenty pak Martin Poustka a nám známý čaroděj Martin Vaniak. I v hráčské sestavě došlo k zajímavým přesunům. Z australského angažmá se vrátil Karol Kisel, na hostování z Jablonce přišel Vošahlík, týp posílil Juhar ze Sparty a snad nejvíce to jiskřilo při příchodu Martina Dobrotky. Ten přišel ze Slovanu Bratislava, kde byl miláčkem místní Belasé šlachty. Ta proti odchodu své modly dokonca psala petici! V kádru zůstal po přemlouvání i exolomoucký rychlík Standa Vlček, který chtěl ukončit svoji bohatou kariéru.

Úvod ligy zastihl Slavii v ofensivním rozpoložení. Jihlavě dala 3 góly během druhého poločasu a dvakrát rozvlnila síť v Ostravě na Bazalech. Věřme, že se sešívaní vystříleli. Pozitivní dojem z útočných manévrů však kazí nedůsledná obrana. Nováček ligy z vysočiny dokonce vedl na edenské půdě po prvním dějství 3:0! Skóre 5:5 znamená pro červenobílou sílu, jak Slavii fanoušci vyvolávají, jen dva body a desáté místo.

Utkání se hraje v pátek 10. srpna od 20:15. Kdo se chystá do Prahy, zajisté zvolí vlakové spojení, které je pohodlné a hlavně člověk může cestou doplňovat důležité tekutiny. Pro zpáteční cestu připadá v úvahu rychlík Excelsior, který odjíždí z hlavního vlakového nádraží v 0:12. Kdo zůstane doma, může fandit u obrazovek. Souboj vysílá TV Fanda.

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 09.08.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com