Jak se daří, trenére (9)- Pivarník do Sigmy - Sigma United
Sigma Fans ®

03.06.2023, 3 lidé online

    | registrovat

Jak se daří, trenére (9)- Pivarník do Sigmy

Jak se daří, trenére (9)- Pivarník do Sigmy

Inspirací k pravidelnému sledování výkonů týmů, které trénují bývalí hráči Sigmy se mi stal článek ve Zpravodaji z roku 1987 s nadpisem Sigma ZTS vládne naší lize. V tomto článku jsou zmiňovaní 4 bývalí hráči Sigmy, kteří v té době působili na trenérských postech v lize. Karel Brückner vedl Sigmu, Vlastimil Petržela Slavii, Milan Máčala Baník a Petr Uličný dělal asistenta Brücknerovi. Pravidelně sledujeme dění v prvních a druhých ligách všude možně plus MSFL.

V rozehraném jaru už byl odvolán Vlastimil Petržela od týmu druhé slovenské ligy Zemplín Michalovce. Naopak náš bývalý trenér Zdeněk Psotka přijal nabídku prvoligové Senice a od nové sezóny bude trénovat v první slovenské lize. Pár kol před koncem druhé ligy byl odvolán trenér Grussmann od mužstva Třince, kterého nahradil jiný bývalý olomoucký hráč Miroslav Kouřil. Bývalému trenéru mládeže Sigmy Jílkovi se "poštěstilo" po odvolání trenéra Haška odkaučovat poslední zápas Sparty. Zatím poslední změna- z Jihlavy přichází do Sigmy Roman Pivarník.

Víkend 19.5.-20.5.2012

1.liga:

Gambrinus liga - konec soutěže

Petr Uličný (*1950)- Sigma Olomouc- záchrana a zisk Poháru České pošty

Petr Uličný převzal Sigmu po podzimní části letošní sezóny. Petr Uličný se ziskem poháru a záchranou v lize stal v této sezóně nejúspěšnějším ze všech trenérů z řad bývalých hráčů Sigmy. Sigma nakonec i po odpočtu bodů skončila na 11. místě před Slavií. Bez odpočtu by to bylo na teoretickém 6.místě.

Radoslav Látal(*1970)- Baník Ostrava - záchrana v lize

Radkovi Látalovi se nakonec také povedlo zachránit Baník před sestupem do druhé ligy. Povedlo se mu to už v předposledním kole výhrou doma nad Slavií. Baník skončil 14.

Václav Jílek- Sparta Praha- 30.kolo

Pětatřicetiletého trenéra mládeže Václav Jílka ze Sigmy do Sparty přetáhl v zimní přestávce sportovní manažer Sparty Hřebík výměnou za dva hráče na hostování Podaného a Jirouše. Po 29.kole byl odvolán trenér Hašek a prvním trenérem Sparty se stal na jeden zápas právě Václav Jílek, Haškův asistent. Uvádím ho v tomto výčtu zcela vyjímečně, neboť nikdy za Sigmu nehrál. V roce 1996 začal v Sigmě jako student Fakulty tělesné výchovy v Olomouci trénováním přípravky. Postupně se vypracoval. 

Ekstraklasa(Polsko) - konec soutěže

Pavel Hapal (*1969)- Zaglebie Lubin

Pavel Hapal získal se Žilinou v roce 2010 titul mistra Slovenska a od října 2011 trénuje Zaglebie Lubin, dvojnásobného polského mistra. Mužstvo na sestup vytáhl do klidného středu tabulky, Lubin se stal štikou polské ligy a s přehledem se zachránil. Pavel Hapal má nabídky pokračovat.

Slovensko

Zdeněk Psotka(*1973)- Senica

Zdeněk Psotka sice nikdy nenastoupil za Sigmu v ligovém zápase, ale jako trenér odvedl kus kvalitní práce. Od nové sezóny bude trénovat ambiciózní slovenský tým FK Senica, se kterým bude mít možnost hrát předkolo Evropské ligy. Zajímavostí je, že klub podepsal smlouvu o součinnosti s brazilským klubem Cruzeiro Belo Horizonte. Má se to týkat spolupráce v oblasti mládeže, stáží trenérů a exhibičních zápasů.

Premier League (Kuvajt) -19.kolo

Milan Máčala(*1943)- Kazma (Kuvajt)

Milan Máčala za Sigmu nejen hrál, ale stejně jako Petr Uličný i trénoval a to těsně před prvním postupem do ligy. Kromě československé reprezentace trénoval i mnoho reprezentačních a klubových výběrů zemí Blízkého východu. Tým je v průběžné tabulce ve středu tabulky kuvajtské Premier League a naposledy zaznamenal domácí prohru a pak remízu venku.

2.liga:

Česká republika- 29.kolo

Roman Pivarník(*1967)- FC Vysočina Jihlava

Ihned po vítězném zápase Jihlavy nad Třincem, který zaručil Jihlavě pro příští rok prvoligovou příslušnost, bylo oznámeno, že bývalý hráč Sigmy a trenér Jihlavy bude od nové sezóny trénovat Sigmu Olomouc.

Miroslav Kouřil(*1960)- FK Fotbal Třinec

Kouřil je bývalý velmi úspěšný útočník Sigmy konce 80.let minulého století. V jejím dresu nastřílel 25 ligových branek. Ani 3 kola nestačily novému trenéru Třince Kouřilovi na zázrak. Třinec je druhým sestupujícím z druhé ligy a bude hrát MSFL.

3.liga: MSFL –  25.kolo

Oldřich Machala(*1963)- 1.HFK Olomouc

Olda Machala byl jeden z těch, které zmiňovaly olomoucké fotbalové legendy jako trenéra, který by mohl převzít po trenéru Uličném Sigmu. Nestalo se tak a Machala dál bojuje o postup do druhé ligy. Zatím úspěšně. Po výhře nad béčkem Sigmy 4:0 si drží pětibodový náskok na druhý Frýdek-Místek.

Martin Kotůlek(*1969)- Sigma Olomouc B

Juniorka Sigmy prohrála vysoko 4:0 v olomouckém derby na stadioně v Holici s lídrem soutěže 1.HFK, ale stále se drží hodně vysoko na třetím místě.

Jiří Balcárek(*1973)-SK Sulko Zábřeh

Jiří Balcárek odehrál v dresu Sigmy spousty sezón v 90.letech minulého století, včetně zápasů v poháru UEFA. Zábřeh prohrál ve Frýdku 2:1 a je 9.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 23.05.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com