Bude přestřelka jako před dvaceti lety? - Sigma United
Sigma Fans ®

18.07.2018, 8 lidí online

    | registrovat

Bude přestřelka jako před dvaceti lety?

Bude přestřelka jako před dvaceti lety?

"Fenerbahce mělo deštivý den”, tak nějak zněl titulek po utkání, které se shodou okolností odehrálo 4.listopadu, tedy ve stejný den jako bude následující utkání proti Příbrami. Náročný olomoucký fanoušek by se nezlobil, kdyby utkání dopadlo stejně jako tenkrát 7:1, podobně jako proti slavnějšímu tureckému klubu.

Jenže ono to tak snadné nebude. Příbram v loňské sezóně učarovala ligu nádhernou útočnou hrou. Přesvědčit jsme se o tom mohli hned dvakrát. Nejdříve nás středočeši smetli na svém hřišti 4:1 a v domácí “odvetě” nás učarovala nádherná reklama na kopanou 4:4. Bohužel strůjce tohoto zázraku už u kormidla není, tým od 29.srpna vede Karol Marko, který nadradil Vavrušku. Ano ten Marko, který vedl i Baník a přesně věděl jak zastavit Psotkovu mládež (nakonec se ukázalo, že to zas tak dobře nevěděl). Ofensivnímu stratégovi zlomila vaz série 12 ligových zápasů bez výhry. Co naplat, že se fotbal líbil, pořád se hraje na body.

Modrá lavina

Příbram se po loňském tažení víceméně vrátila do vod, kde jsme ji zvyklí výdávat časteji; do boje o záchranu. Středočeský klub se krčí s 11 body na 13.místě. V této sezoně dokázal vyhrát jen dvakrát. Ale pozor! Obě výhry jsou z posledních tří kol! Nejdříve doma porazila Plzeň 1:0, pak sice body odevzdala na Slávii (2:1), ale ve veledůležitém záchranářském souboji, opět na domácí půdě, porazila nejslabší celek Baník Ostrava 2:1. Horníci na svém hřišti získali 9 bodů, jen dva ukořistili venku: v Teplicích za 0:0 a v Jablonci za 2:2. Krom již zmíněných výsledků například velmi potrápili Spartu před prázdnou Letnou. Co si však za rámeček u Litavky nedají, je první domácí vystoupení. Naše Modrá lavina sice v superpoháru nahlodala loňského mistra, ten si však spravil chuť právě u středočeské říčky. Vyplenil a zneuctil Příbram 0:4.

Pohledem na statistiky hráčů nám padne do oka zkušenost několika z nich. Lukáš Pleško odehrál v lize 316 utkání, mezi zkušené můžeme zařadit Petra Trappa (137), Zdeňka Koukala (123), Tomáše Pilíka (114) nebo Davida Kalivodu (173 utkání). Zkušenost v útoku představuje trio David Střihavka (137 zápasů/32 gólů), Tomáš Krbeček (138/17) a oblíbenec Daniel Huňa (133/22).

Doufáme, že si každý najde místo ve svém kalendáři. Utkání se hraje netradičně v 18:00. Pokud se chcete do neděle zabavit, můžete poslat hlas pro hráče měsíce nebo zkusit naši tipovačku.

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 02.11.2012
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

05.07.2018 - Změny v kádru

Odešli: Řezníček (konec hostování Plzeň), Radakovič (Sparta), ? Polom ( konec hostování Boleslav - v řešení)

Přišli: Pilař (Plzeň), Nešpor (Lubin), Dvořák (Jihlava), Mandous (Žilina), z hostování staženi Štěrba a Hýbl

27.05.2018 - V posledním kole vítězství

Sigma na závěr ligy doma porazila slaboučkou Boleslav a po klopýtnutí Sparty bere výborné čtvrté místo! Tím i třetí předkolo EL. 

I když jsme dohrávali v deseti, Reichl si gól dát nenechal (ani z penalty).

SIGMA - Boleslav - 3:0 -

Branky: 32. a 80. Plšek, 51. Falta

Rozhodčí:  Houdek, ČK-62. Radakovič, diváků 5101

Sestava:  Reichl - Sladký,Radakovič,Jemelka,Hála - Kalvach - Zahradníček (70.Moulis),Houska,Plšek,Falta (84.Manzia) - Řezníček (64.Kotouč)

21.05.2018 - Prohra na Spartě

Bohužel dlouhou pasáž o desíti hráčích musela odehrát olomoucká Sigma na Letné po dvou žlutých kapitána Vepřeka. To se jí stalo osudným a na začátku druhé půle inkasovala. A když hodně překvapivě prohrála Slávia doma s Jabloncem, najednou jsme spadli až na páté místo.

Sparta-Sigma- 1:0 -

Branka: 46.Šural

Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Řezníček 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 95 b.
2. GarFF 94 b.
3. tlaci 90 b.
4. pany 87 b.
5. hooory 86 b.
5. schnela 86 b.
6. 3 - 7 74 b.
7. Jelen 65 b.
8. Haloska 63 b.
9. King 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com