Bez Ordoše na Slovácko - Sigma United
Sigma Fans ®

18.07.2018, 8 lidí online

    | registrovat

Bez Ordoše na Slovácko

Bez Ordoše na Slovácko

Poslední dvě utkání se našim borcům nepovedla. Po dlouhé sérii dvanácti zápasů přišli souboje se soupeři, kteří mají podobné nebo stejné ambice jako Modrá lavina. Zažili jsme nejdříve prohru v Plzni a potom domácí ztrátu a první vyloupení Androvy pevnosti, od Jablonce. Vylepšit dojem ze závěru podzimu, a vlastně nastartovat úspěšně jaro je úkol pro utkání následující, na půdě 1.FC Slovácka.

To začalo ligovou soutěž hodně rozpačitě. Prohrálo s Brnem (0:1), poté dostalo „facku“ od naši Modré laviny (2:0), doma před vlastním publikem zažilo debakl od Sparty (1:4). Svůj první bod získali hoši z Uherského Hradiště na Dukle za remízu 1:1. Poté započal sběr bodů za vítězství naplno: Teplice (2:1), v Přibrami (0:1), doma s Boleslaví (3:1). Sérii získávání důležitých puntíků zakončil Jablonec, zvítězil v Hradišti, stejně jako u nás, 0:1. Těžká kombinace zápasů, podobná té naši, pokračovala v Plzni. Zde dokázalo Slovácko remizovat 1:1. Úspěch poté kolektiv Svatopluk Habance potvrdil výhrou 3:0 nad Slávií, dokázal remizovat v Budějovicích 0:0, doma ztratil dva body s Hradcem 1:1. Porážku na půdě mistrovského Liberce (3:2) odčinil jihomoravský tým z kraje vína a slivovice doma s Jihlavou (3:0), v posledním utkání prohrál na půdě posledního Baníku Ostrava 2:1

V celkovém součtu patří Slovácku 8. místo se skóre 20:19, doma získalo 13 bodů z 24 možných. Střeleckým tahounem mužstva je vytáhlý Libor Došek, ze zálohy ho přihrávkami zásobují Ladislav Volešák s Jiřím Valentou. Ten však na Bazalech dostal za faul na Svěrkoše čtvrtou žlutou kartu a bude v souboji na moravském poli chybět. Všech patnáct utkání odchytal Dušan Melichárek. Zajímavé je, že jako golman dostal už dvě žluté karty. Mezi zkušené hráče můžeme počítat obránce Jana Trousila nebo Michala Kordulu. Takovou zajímavostí je Milan Kerbr, syn našeho Milana Kerbra, útočníka, který získat stříbro na mistrovství evropy v Anglii. Náš trenér Roman Pivarník má malé "potíže" se sestavou. Pro žluté karty vypadl levý obránce Michal Vepřek, a odchovanec Slovácka Michal Ordoš. Věříme, že si s touto situací zkušený kouč poradí.

Všem těm, kteří pojedou naši Sigmu podpořit připomínáme, že rychlík Galán odjíždí z Olomouce v 13:55. Utkání se hraje na městském stadionu M.Valenty v Uherském Hradišti od 17:00. Pojeďte podpořit Modrou Lavinu na poslední výjezd.

Modrá lavina

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 23.11.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

05.07.2018 - Změny v kádru

Odešli: Řezníček (konec hostování Plzeň), Radakovič (Sparta), ? Polom ( konec hostování Boleslav - v řešení)

Přišli: Pilař (Plzeň), Nešpor (Lubin), Dvořák (Jihlava), Mandous (Žilina), z hostování staženi Štěrba a Hýbl

27.05.2018 - V posledním kole vítězství

Sigma na závěr ligy doma porazila slaboučkou Boleslav a po klopýtnutí Sparty bere výborné čtvrté místo! Tím i třetí předkolo EL. 

I když jsme dohrávali v deseti, Reichl si gól dát nenechal (ani z penalty).

SIGMA - Boleslav - 3:0 -

Branky: 32. a 80. Plšek, 51. Falta

Rozhodčí:  Houdek, ČK-62. Radakovič, diváků 5101

Sestava:  Reichl - Sladký,Radakovič,Jemelka,Hála - Kalvach - Zahradníček (70.Moulis),Houska,Plšek,Falta (84.Manzia) - Řezníček (64.Kotouč)

21.05.2018 - Prohra na Spartě

Bohužel dlouhou pasáž o desíti hráčích musela odehrát olomoucká Sigma na Letné po dvou žlutých kapitána Vepřeka. To se jí stalo osudným a na začátku druhé půle inkasovala. A když hodně překvapivě prohrála Slávia doma s Jabloncem, najednou jsme spadli až na páté místo.

Sparta-Sigma- 1:0 -

Branka: 46.Šural

Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Řezníček 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 95 b.
2. GarFF 94 b.
3. tlaci 90 b.
4. pany 87 b.
5. hooory 86 b.
5. schnela 86 b.
6. 3 - 7 74 b.
7. Jelen 65 b.
8. Haloska 63 b.
9. King 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com