Bez Ordoše na Slovácko - Sigma United
Sigma Fans ®

24.09.2018, 8 lidí online

    | registrovat

Bez Ordoše na Slovácko

Bez Ordoše na Slovácko

Poslední dvě utkání se našim borcům nepovedla. Po dlouhé sérii dvanácti zápasů přišli souboje se soupeři, kteří mají podobné nebo stejné ambice jako Modrá lavina. Zažili jsme nejdříve prohru v Plzni a potom domácí ztrátu a první vyloupení Androvy pevnosti, od Jablonce. Vylepšit dojem ze závěru podzimu, a vlastně nastartovat úspěšně jaro je úkol pro utkání následující, na půdě 1.FC Slovácka.

To začalo ligovou soutěž hodně rozpačitě. Prohrálo s Brnem (0:1), poté dostalo „facku“ od naši Modré laviny (2:0), doma před vlastním publikem zažilo debakl od Sparty (1:4). Svůj první bod získali hoši z Uherského Hradiště na Dukle za remízu 1:1. Poté započal sběr bodů za vítězství naplno: Teplice (2:1), v Přibrami (0:1), doma s Boleslaví (3:1). Sérii získávání důležitých puntíků zakončil Jablonec, zvítězil v Hradišti, stejně jako u nás, 0:1. Těžká kombinace zápasů, podobná té naši, pokračovala v Plzni. Zde dokázalo Slovácko remizovat 1:1. Úspěch poté kolektiv Svatopluk Habance potvrdil výhrou 3:0 nad Slávií, dokázal remizovat v Budějovicích 0:0, doma ztratil dva body s Hradcem 1:1. Porážku na půdě mistrovského Liberce (3:2) odčinil jihomoravský tým z kraje vína a slivovice doma s Jihlavou (3:0), v posledním utkání prohrál na půdě posledního Baníku Ostrava 2:1

V celkovém součtu patří Slovácku 8. místo se skóre 20:19, doma získalo 13 bodů z 24 možných. Střeleckým tahounem mužstva je vytáhlý Libor Došek, ze zálohy ho přihrávkami zásobují Ladislav Volešák s Jiřím Valentou. Ten však na Bazalech dostal za faul na Svěrkoše čtvrtou žlutou kartu a bude v souboji na moravském poli chybět. Všech patnáct utkání odchytal Dušan Melichárek. Zajímavé je, že jako golman dostal už dvě žluté karty. Mezi zkušené hráče můžeme počítat obránce Jana Trousila nebo Michala Kordulu. Takovou zajímavostí je Milan Kerbr, syn našeho Milana Kerbra, útočníka, který získat stříbro na mistrovství evropy v Anglii. Náš trenér Roman Pivarník má malé "potíže" se sestavou. Pro žluté karty vypadl levý obránce Michal Vepřek, a odchovanec Slovácka Michal Ordoš. Věříme, že si s touto situací zkušený kouč poradí.

Všem těm, kteří pojedou naši Sigmu podpořit připomínáme, že rychlík Galán odjíždí z Olomouce v 13:55. Utkání se hraje na městském stadionu M.Valenty v Uherském Hradišti od 17:00. Pojeďte podpořit Modrou Lavinu na poslední výjezd.

Modrá lavina

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 23.11.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

24.09.2018 - Vydřená výhra po dlouhé době

Po mnoha zápasech utrpení a bez bodového zisku zase olomoučtí zabrali a bojovným výkonem porazili poslední Duklu. Nebyl to zrovna oku lahodící zápas, ovšem v naší pozici se bodovat musí jakýmkoliv způsobem. 

Sigma - Dukla - 1:0 - 

Branka: 33. Jemelka.

Diváci 2924

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek -  Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (71.Texl), Hála (84.Yunis) - Plšek (88.Polom)


25.08.2018 - EL: krásný zápas se smutným koncem

Fantasticky zahrála Sigma proti jednomu z nejlepších evropských mužstev. Sevilla netahala vždy za delší konec, bohužel olomoučtí doplatili na neproměňování šancí. Ale i tak můžeme být pyšní na naše kluky. Je vidět, že to umí, je potřeba se nahecovat i v lize.

SIGMA - Sevilla - 0:1 -

Branka: 84.Sarabia

 Diváci: 11709

Sestava: Buchta - Sladký,Štěrba,Jemelka,Vepřek - Kalvach - Zahradníček (86.Hála),Houska,Plšek (84.Dvořák),Falta - Nešpor (77.Texl) 


22.08.2018 - Potupa s Baníkem

Po pohárové pohádce opět ligové dno. Téměř vyprodaný Andrák nestačil koukat, co se za pár dní s mužstvem stalo. Jestli se kluci dokáží nahecovat jen na pohár, tak je něco špatně. Následné a opakující se omluvy do tisku na tom nic nezmění. Poraženi a zesměšněni jak na hřišti, tak v hledišti. Za tři domácí utkání skóre 1:8.....děkuji, nechci. 

SIGMA - Baník - 1:4 -

Branky: 78.Dvořák - 3.Fillo, 12, 60, 77 Diop

Diváci: 10667

Sestava - Buchta - Sladký (Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach (Dvořák) - Hála (Texl), Houska, Plšek, Falta - Nešpor 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 28 b.
2. pany 18 b.
3. Pingpongac 17 b.
3. tlaci 17 b.
4. 3 - 7 16 b.
5. Haloska 14 b.
5. schnela 14 b.
6. hunjan 13 b.
7. King 12 b.
8. GarFF 11 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com