2012/9: Očima fanouška- výhra v poháru 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

2012/9: Očima fanouška- výhra v poháru 2012

2012/9: Očima fanouška- výhra v poháru 2012
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem. Tentokrát si připomene výhru v Poháru České pošty 2012

Olomoucký deník 2. a 9.5.2012

Výhra ve finále poháru České pošty nad Spartou

2.5.2012 Kdy jindy, když ne dnes? Sigma vyrazila pro pohár

Konečně jsme se dočkali a napjatě očekávaný den D je tady. Dnes večer se v Plzni hraje finále Poháru České pošty. Nastal tedy čas udělat nový historický záznam do dějin této soutěže.

Páteční ligová předehra mezi oběma soupeři toho mnoho neukázala. Ve vyrovnaném zápase si nakonec Sparta výhrou 1:0 ještě udržela teoretickou šanci na titul. Sigma si svoji definitivní ligovou pojistku musí vybojovat v dalších ligových zápasech.

V dnešním večerním zápase bude mít Sigma na novém plzeňském stadionu zřejmě menší početní podporu fanoušků než loni v Jihlavě. Ale díky klubu, který zajistil speciální vlak pro stovky natěšených fanoušků, bude mít Sigma i na západě Čech velkou podporu. Modrobílý expres vyráží dnes v poledne.

Řekl bych, že místo konání v západních Čechách bylo určeno až nesmyslně. A když k tomu přidáme datum a čas konání zápasu a také opět nesmysl s prodejem vstupenek na jméno, vychází nám, že Fotbalová asociace české republiky nemá v podstatě zájem o to, aby takto významný zápas navštívili vůbec nějací fanoušci. Pohár by měl být vyvrcholením sezóny, sobotní zápas a ne středa večer, ještě k tomu v době konání státních maturit, to je skutečně unikát.

Věřím, že trenér Uličný dokáže tým na tento důležitý zápas připravit. A kapitán Kučera slíbil, že pohár vyhraje. Tak není co řešit. Jen vzít dres, šálu a vyrazit za Kučou a ostatními hráči do Plzně. Lístky ještě jsou a budou se dát koupit i přímo v Plzni.

9.5.2012 Vítězství v poháru je třeba ještě potvrdit v lize!

Týden po historické výhře fotbalistů Sigmy Olomouc ve finále Poháru České pošty nad Spartou 1:0 už částečně opadla euforie a víkendové ligové kolo všechny fanoušky uvedlo zpět do reality. Fotbalisté Sigmy v posledních týdnech závěru sezóny zatím úspěšně bojují na dvou frontách, ale nahuštěný program si začíná pomalu vybírat svoji daň. Za posledních sedm týdnů hráči Sigmy odehráli už 13 těžkých ligových a pohárových zápasů a ještě dva je čekají dnes a v sobotu. Únava z těžkých bojů se projevila i v neděli, když jsme nakonec byli rádi za těžce vydřenou domácí remízu 1:1 s Jabloncem.

Pro mě zklamáním byla průměrná návštěva, když jsem očekával, že se nadšení nad výhrou v poháru přenese i na ostatní fanoušky a vrátí se do ochozů. Všichni cítíme, že na definitivní oslavu výhry v poháru ještě chybí udělat ten poslední krůček. Zachránit ligovou příslušnost.

Doufejme, že v sobotu po posledním zápase pak budou moct propuknout oslavy naplno.

Výhru v poháru už nám nikdo nevezme, ať se stane cokoliv. Já jsem přesvědčen, že se stane to, že dnes Sigma potvrdí definitivu v lize minimálně remízou v Hradci Králové.

Vraťme se o týden zpět, kdy si konečně prožili svůj sen stovky fanoušků na stadionu v Plzni a tisíce dalších u televize a internetu. Výhra v poháru je jednoznačně největší úspěch klubu v jeho více než devadesátileté historii. Vítězství je pro fanoušky Sigmy o to cennější, že bylo dosaženo v přímém souboji se Spartou.

Je jen škoda, že rozhodnutím fotbalové asociace se zápas konal tak daleko od Olomouce a navíc v tak špatném termínu a čase, že to až zavání sabotáží. Fotbal by se měl dělat pro fanoušky na stadionech, ale mnohé kroky fotbalové asociace jdou proti této snaze. Přemrštěná bezpečností opatření nakonec odskákali stejně běžní fanoušci. Pochod v kordonu těžkooděnců od nádraží na stadion a zpět je možná skryt kamerám televizí, ale je otázka kdo koho chránil a před čím. Obdobná reakce fotbalové asociace po nezvládnutí pořadatelství loňského finále se však dala očekávat. Ode zdi ke zdi.

Přesto atmosféra na stadionu v hledišti byla úžasná a podle mě zcela překonala loňské finále v Jihlavě, i když na zápase bylo míň fanoušků než vloni. Už když hráči nastoupili na rozcvičení, tak je bouřlivě zdravily stovky fanoušků a nádherný gól Michala Vepřeka uvedl do varu celý kotel fanoušků Sigmy za brankou, kam padl.

Závěrečné hobla pro trenéra Uličného od hráčů bylo zcela zasloužené. Škoda, že se hráči nemohli přijít pozdravit s fanoušky blíž k sektoru za bránou, dělil nás kordon těžkooděnců s nachystanými teleskopickými obušky. Ale oslavy s hráči si ještě užijeme. Už tuto sobotu po posledním zápase sezóny. Pohár je už v Olomouci a já už jsem si jej potěžkal. Paráda!

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 06.11.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com