2012/8: Očima fanouška- duben 2012/3: Výhra nad Bohemians - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 4 lidé online

    | registrovat

2012/8: Očima fanouška- duben 2012/3: Výhra nad Bohemians

2012/8: Očima fanouška- duben 2012/3: Výhra nad Bohemians
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 25.4.2012

25.4.12 Modrá lavina smetla klokany a teď všichni do Plzně

V pondělní dohrávce 26. kola Gambrinus ligy si Sigma Olomouc lehce poradila se svým sousedem v tabulce a soupeřem v boji o udržení Bohemians 1905 a vyhrála 4:0. Touto výhrou trenér Petr Uličný již prakticky splnil svůj hlavní úkol, kterým bylo dovést fotbalisty Sigmy k záchraně v první lize. Povedlo se mu to už 4 kola před koncem ligy.

Samozřejmě každý může namítnout, že ještě Sigma nemá záchranu na 100% jistou. Ale to by musel Baník a současně i Bohemians 1905 vyhrát tři z posledních čtyřech zápasů, Baník navíc by k tomu musel přidat ještě remízu a přitom by Sigma nesměla už získat ani bod. Taková situace ovšem nenastane a tak si to o 14. příčku znamenající záchranu rozdají už jen Bohemka, Baník a Žižkov.

Dnes bych chtěl vyzdvihnout jednoho hráče, kterému se poslední dobou příliš nedařilo a to Radima Kučeru. Celá obranná hra byla kritizovaná a celkem oprávněně za to, že dělá chyby a tým dostává příliš branek. Na tom měl svůj díl i kapitán Radim Kučera, který měl být tím nejdůležitějším členem obrany. Trenér Uličný ho však v posledních dvou soutěžních zápasech přesunul ze středu obrany na nový kapitánský můstek do zálohy na post defenzívního obránce a to se ukázalo jako velmi důležitý tah pro celkové zpevnění obrany. Na místě stopera místo něj dostává důvěru Pavel Dreksa, který s Alešem Škerlem vytvořili spolehlivou stoperskou dvojici. Kučera patřil podle mě v zápasech v Teplicích a s Bohemians k nejlepším hráčům na hřišti a můžu říct, že jsem za to velmi rád. Nyní se kapitán Kučera a jeho modrobílá squadra mohou plně soustředit na další zápas, který může vstoupit do historie a tím je finále Poháru České pošty v Plzni proti Spartě.

Sigma se do finále dostala díky jednoznačné výhře 3:0 minulý čtvrtek v Teplicích. Podle mě to byl nejlepší výkon Sigmy v této sezóně. Sigma podala naprosto skvělý a disciplinovaný výkon, Teplice do ničeho nepustila a naopak donutila severočechy k chybám. Žádný ze tří gólů sice příliš krásy nepobral, jeden z nich si dali dokonce zmatení obránci Teplic pod tlakem sami. Za způsob, jakým Sigma zápas zvládla, patří klobouk dolů, palec nahoru a opět vyzdvihnu Radima Kučeru, který zápas odehrál stejně skvěle jako potom ten s Bohemkou. Ještě ten pohár nad hlavu, kapitáne…

Železná Sparta chytla do svého soukolí rez a nějak se v boji o titul zasekla. Na začátku jara jednoznačný favorit se teď před každým zápasem třese a čeká, co se bude dít. Vyrovnané zápasy, které kdysi vyhrávala 1:0, teď končí opačně. A Sigmu čekají v následujících dnech dva mimořádně těžké zápasy právě se Spartou, které půjde v obou zápasech o všechno. Už v pátek jim můžeme zkomplikovat boj o titul. Každý zápas bude jiný, pro nás je však mnohem, mnohem, mnohem důležitější ten finálový.

Finále poháru se odehraje na nově zrekonstruovaném stadionu v Plzni. Pro fanoušky Sigmy jsou připraveny vstupenky za lidovou cenu a v hledišti tři sektory celkem pro 3500 fandů. Věřím, že je zaplníme jako v Jihlavě.

Problém ovšem je určitě zvolený čas a termín zápasu vzhledem k tomu, jak je daleko Plzeň pro olomouckého fanouška. Nechápu, proč se jako hrací den například nezvolila sobota. V tomto směru však zájmy televize a obchodních partnerů jednoznačně převažují na miskách vah nad zájmy fanoušků. Ale na to už jsme si bohužel museli zvyknout.  

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 17.10.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com