2012/8: Očima fanouška- duben 2012/3: Výhra nad Bohemians - Sigma United
Sigma Fans ®

09.04.2020, 5 lidí online

    | registrovat

2012/8: Očima fanouška- duben 2012/3: Výhra nad Bohemians

2012/8: Očima fanouška- duben 2012/3: Výhra nad Bohemians
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 25.4.2012

25.4.12 Modrá lavina smetla klokany a teď všichni do Plzně

V pondělní dohrávce 26. kola Gambrinus ligy si Sigma Olomouc lehce poradila se svým sousedem v tabulce a soupeřem v boji o udržení Bohemians 1905 a vyhrála 4:0. Touto výhrou trenér Petr Uličný již prakticky splnil svůj hlavní úkol, kterým bylo dovést fotbalisty Sigmy k záchraně v první lize. Povedlo se mu to už 4 kola před koncem ligy.

Samozřejmě každý může namítnout, že ještě Sigma nemá záchranu na 100% jistou. Ale to by musel Baník a současně i Bohemians 1905 vyhrát tři z posledních čtyřech zápasů, Baník navíc by k tomu musel přidat ještě remízu a přitom by Sigma nesměla už získat ani bod. Taková situace ovšem nenastane a tak si to o 14. příčku znamenající záchranu rozdají už jen Bohemka, Baník a Žižkov.

Dnes bych chtěl vyzdvihnout jednoho hráče, kterému se poslední dobou příliš nedařilo a to Radima Kučeru. Celá obranná hra byla kritizovaná a celkem oprávněně za to, že dělá chyby a tým dostává příliš branek. Na tom měl svůj díl i kapitán Radim Kučera, který měl být tím nejdůležitějším členem obrany. Trenér Uličný ho však v posledních dvou soutěžních zápasech přesunul ze středu obrany na nový kapitánský můstek do zálohy na post defenzívního obránce a to se ukázalo jako velmi důležitý tah pro celkové zpevnění obrany. Na místě stopera místo něj dostává důvěru Pavel Dreksa, který s Alešem Škerlem vytvořili spolehlivou stoperskou dvojici. Kučera patřil podle mě v zápasech v Teplicích a s Bohemians k nejlepším hráčům na hřišti a můžu říct, že jsem za to velmi rád. Nyní se kapitán Kučera a jeho modrobílá squadra mohou plně soustředit na další zápas, který může vstoupit do historie a tím je finále Poháru České pošty v Plzni proti Spartě.

Sigma se do finále dostala díky jednoznačné výhře 3:0 minulý čtvrtek v Teplicích. Podle mě to byl nejlepší výkon Sigmy v této sezóně. Sigma podala naprosto skvělý a disciplinovaný výkon, Teplice do ničeho nepustila a naopak donutila severočechy k chybám. Žádný ze tří gólů sice příliš krásy nepobral, jeden z nich si dali dokonce zmatení obránci Teplic pod tlakem sami. Za způsob, jakým Sigma zápas zvládla, patří klobouk dolů, palec nahoru a opět vyzdvihnu Radima Kučeru, který zápas odehrál stejně skvěle jako potom ten s Bohemkou. Ještě ten pohár nad hlavu, kapitáne…

Železná Sparta chytla do svého soukolí rez a nějak se v boji o titul zasekla. Na začátku jara jednoznačný favorit se teď před každým zápasem třese a čeká, co se bude dít. Vyrovnané zápasy, které kdysi vyhrávala 1:0, teď končí opačně. A Sigmu čekají v následujících dnech dva mimořádně těžké zápasy právě se Spartou, které půjde v obou zápasech o všechno. Už v pátek jim můžeme zkomplikovat boj o titul. Každý zápas bude jiný, pro nás je však mnohem, mnohem, mnohem důležitější ten finálový.

Finále poháru se odehraje na nově zrekonstruovaném stadionu v Plzni. Pro fanoušky Sigmy jsou připraveny vstupenky za lidovou cenu a v hledišti tři sektory celkem pro 3500 fandů. Věřím, že je zaplníme jako v Jihlavě.

Problém ovšem je určitě zvolený čas a termín zápasu vzhledem k tomu, jak je daleko Plzeň pro olomouckého fanouška. Nechápu, proč se jako hrací den například nezvolila sobota. V tomto směru však zájmy televize a obchodních partnerů jednoznačně převažují na miskách vah nad zájmy fanoušků. Ale na to už jsme si bohužel museli zvyknout.  

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 17.10.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Pingpongac 88 b.
2. tlaci 72 b.
3. 3 - 7 69 b.
4. King 68 b.
5. pany 65 b.
6. hunjan 62 b.
7. pepa001 60 b.
8. Lubos.k 54 b.
9. GarFF 43 b.
9. Malis 43 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com