2012/6: Očima fanouška- duben 2012, Slávie. Ne, Sigma Olomouc - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

2012/6: Očima fanouška- duben 2012, Slávie. Ne, Sigma Olomouc

2012/6: Očima fanouška- duben 2012, Slávie. Ne, Sigma Olomouc
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 28.3 a 4.4.2012

Výhra nad Slavií a postup do sefinále Poháru České pošty

28.3.2012- V neděli čeká Sigmu zápas pravdy se Slavií Praha

V neděli završí Sigma první polovinu jarní části fotbalové ligy domácím zápasem proti Slavii. Tento zápas bych nazval zápasem pravdy. Sigma se může po tomto zápase dotáhnout na týmy před ní nebo také v případě prohry může spadnout zpět na předposlední sestupovou příčku.

Výhra v Plzni se ukázala jako mimořádný a jedinečný zápas, kdy vše vyšlo až nad očekávání. Hráči nás ale stále přesvědčují o tom, že si v této sezóně už nemůžeme být jistí vůbec ničím. V prvních jarních zápasech nefungovala záloha, na hru Sigmy se nedalo příliš koukat, ale změny v sestavě přinesly gólovou smršť v Plzni. Všichni jsme tušili, že takto výjimečný zápas se nebude opakovat, ale dvě následující porážky určitě nečekal nikdo.

Góly dostává Sigma jako přes kopírák, jeden jako druhý. A jeden navíc, úplně stejný, obdržela jako bonus i ve vloženém středečním pohárovém zápase od Baníku Ostrava. Sigmě se totálně rozpadla obranná hra. Volní hráči soupeře pálí na gólmana Zlámala ostošest a dosavadní opora Sigmy je v tomto směru prakticky bezbranná. Jediná věc, která Sigmě aspoň trochu funguje, je útočná činnost. Produktivita v posledních zápasech je mimořádná a hráči Sigmy ještě stále dokáží vytěžit z minima maximum.

4.4.2012 Slávie. Ne, Sigma Olomouc.

Zápas pravdy se povedl Důležitá neaprílová výhra nad tradičním soupeřem v sešívaných dresech výsledkem 1:0 posunula Sigmu poprvé po odpočtu bodů na 13. místo v ligové tabulce a na sestupovou příčku se vzdálila na 5 bodů. Sigma se výhrou o lepší skóre posunula před tápající a potápějící se Bohemku. V domácím souboji prohrála se Žižkovem, kterému tak dala opět malou naději na záchranu a sobě přitížila.

Nedělní domácí zápas se Slavií příliš krásy nepobral, ale to myslím nikdo nežádal a ani nečekal. Výhra byla tentokrát vydřená a opět velmi šťastná, ale zasloužená. Rozhodl jediný gól z úvodu utkání, kdy se po závaru před brankou Slavie nejlépe zorientoval Zdeněk Klesnil. Při dorážce do brány poslal málem nejen míč, ale i hlavu na zemi ležícího obránce Slavie. Takto urputně se má bojovat o každý metr hřiště, o každý míč. Zdeněk Klesnil ukázal při zápase velké srdce a patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Spolu s hlavním hrdinou filmu Okresní přebor Pepíkem Hnátkem v podání skvělého Miroslava Krobota si můžeme říct: Slávie. Ne, Sigma Olomouc.

Před týdnem Sigma uspěla i v Poháru České pošty. Na ostravských Bazalech vybojovala postup do semifinále a znepříjemnila tím trenérský debut bývalého vynikajícího hráče Sigmy, Schalke 04 a reprezentanta Radoslava Látala.

Hráči Sigmy jaro rozehráli velmi dobře a dělají vše pro záchranu. Když se podíváme na tabulku jen podle jarních výsledků, vidíme Sigmu kupodivu na třetím místě. Bodově lepší jsou už na tom jen Liberec a Plzeň. Je to až neuvěřitelné, jak Sigma dokáže bodovat i když prakticky po každém zápase jsou výhrady k jejímu výkonu.

Minulý týden jsem nazval zápas se Slavií zápasem pravdy. A je tomu tak, forma není ideální, ale body se získávají. Je to boj o záchranu a takto se to hraje. Ještě není vyhráno, ale opět se potvrdilo, že máme na to, abychom se zachránili.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.09.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com