2012/4: Očima fanouška- 17-19kolo GL 11/12 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

2012/4: Očima fanouška- 17-19kolo GL 11/12

2012/4: Očima fanouška- 17-19kolo GL 11/12
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 22.2-7.3.2012

17-19. kolo Tři zápasy sedm bodů

22.2.2012 Bez gólu se vyhrát nedá.

Uličnému premiéra nevyšla Na důležitý zápas o záchranu s Českými Budějovicemi se všichni určitě strašně moc těšili. Na lavičku Sigmy usedl po několika letech v obnovené premiéře trenér Uličný a do kádru se po půl roce vrátil místní oblíbenec, útočník a král střelců Gambrinus ligy 2009/2010 Michal Ordoš. Všichni také byli zvědaví, jak se uvedou dvě posily ze Sparty záložník Podaný a útočník Jirouš, kteří v přípravě podávali výborné výkony.

Vlastně také celá zimní příprava týmu směřovala hlavně ke zvládnutí tohoto prvního jarního zápasu. Sigma nastoupila proti podobně sestupem ohroženému týmu. České Budějovice a jejich šéf Karel Poborský v zimě nezaháleli. Do jednoho z nejslabších týmů ligy v zimě přišli tři obrovsky zkušení hráči. Gólman Daněk z Plzně a dva obránci, držitelé mistrovských titulů, bývalý slávista a slovenský reprezentant Krajčík a exsparťan Řepka. Naopak z týmu nikdo neodešel. Tak si to porovnejte s přestupovou politikou v podání nového sportovního ředitele Sigmy Jana Gottwalda.

Nevím, zde je pořád možné mluvit o tom, jak Sigma posílila. Samozřejmě šlo teprve o první jarní utkání a do konce ligy chybí ještě třináct kol. Sigma však měla šanci zapojit Budějovice do bezprostředního boje o záchranu. To se nepovedlo a tak si na chvostu tabulky zbyli Baník, Sigma a Žižkov sami. Dva z nich si nakonec vytáhnou Černého Petra.

29.2.12 Jednou to přijít muselo, na Slovácku konečně výhra!

Důležitá výhra, šťastná výhra, vydřená výhra. Tohle sobotní vítězství fotbalistů Sigmy Olomouc na horké půdě posledního moravského rivala v Gambrinus lize může mít spoustu přívlastků. Nikdo jistě nečekal, že jarní boje o záchranu budou procházkou růžovým sadem. A první dvě jarní ligová kola to jen potvrzují. Tvrdá dřina.

Trenér Uličný udělal v sestavě pouze jednu změnu a tak do zápasu konečně nastoupil i uzdravený brazilec Rossi, jehož obranná hra držela šance Sigmy v zápase hodně vysoko. Sigma měla častěji míč na kopačkách, ale hra trpěla velkým množstvím nepřesností. Druhý poločas fotbalově upadl do podprůměru. Domácí fanoušci ztratili se svým týmem trpělivost a místo povzbuzování na své hráče pískali.

Výkon domácích nakonec vedl k obvyklým pozápasovým spekulacím, diskusní fóra na internetu jsou spekulacemi přeplněna. Ale to už je u nás skoro normální průvodní jev. Není to však fair vůči hráčům a trenérům Sigmy. A více než vlastní, pro nezaujatého diváka průměrný zápas pak poutavěji vypadají titulky na sportovních stránkách s nádechem bulváru. Jak jinak. V 92. minutě padl zlatý, tříbodový gól, na který jsme čekali už téměř 10 zápasů. V sektoru fanoušků Sigmy po předchozích výbuších petard a dýmovnic konečně mohlo také vybouchnout i bezbřehé nadšení. Naopak domácí diváci se jako na povel zvedli, ani nečekali na konečný hvizd rozhodčího a začali mizet ze stadionu.

Výkony Sigmy zatím nesvádí k žádné euforii, ale důležité jsou tři body! Ani nepamatuji, kdy naposledy Sigma rozhodla zápas ve svůj prospěch v prodlouženém čase základní hrací doby, jako v sobotu na Slovácku. Spíše to bývalo naopak a závěry Sigma nezvládala. Tak to je velký posun. Hrozba sestupu všem zřejmě hráčům stále svazuje nohy. Tentokrát se ale štěstí usmálo i na Sigmu, ale ještě zdaleka není nic rozhodnuto.

7.3.2012 Nedělní drama se šťastným koncem

V neděli fotbalisté Sigmy přivítali na domácím stadionu stejně sestupem ohroženou Viktorii Žižkov. Byl to zápas, kdy se musí zvítězit a všichni to očekávají. Podle toho to také vypadalo, byl to boj. Hlavně je to boj hráčů Sigmy samých se sebou. Nedaří se a ani šťastné vítězství na Slovácku se neprojevilo větším sebevědomím a kvalitnější hrou. Zejména první půle byla opět trápení a Sigmě se nedařilo ničím překvapit obranu nejslabšího týmu soutěže.

Do druhého poločasu trenér Uličný obě zimní posily ze Sparty vystřídal. Ani Podaný ani Jirouš zatím nenaplňují očekávání a zejména u Jakuba Podaného je to velké zklamání. V zimní přípravě jsem ho viděl ve třech zápasech a ve všech patřil k nejlepším na hřišti. Potenciál má veliký, jen ho přetavit v kvalitní výkon. Střídání výkonu týmu velmi pomohlo.

Dvougólové vedení dávalo Sigmě šanci dohrát zápas v klidu a mohla i přidat další branku, ale z ojedinělého útoku padl gól do naší branky. Ze zápasu bylo opět drama, naštěstí se šťastným koncem. Sigmě se tedy start do jarní části vydařil. S relativně slabšími soupeři, stejně ohroženými sestupem, získala kýžených 7 bodů a pomalu se sune k záchraně. Hráče však ještě čeká velmi těžká práce a fanoušci se musí připravit, že tento půlrok nebude o fotbalové kráse, ale o nervech, boji a štěstí.

Trenérova představa o základní sestavě, kterou měl po zimní přípravě a herním soustředění v Turecku, se začíná hroutit a bude zřejmě muset hledat jiné možnosti, jak skloubit herní projev dvou největších ofenzívních osobností v týmu, Marka Heinze a Michala Ordoše. Týmu velice chybí zraněný Tomáš Hořava a brazilec Rossi snad už bude nastupovat pravidelně. Kvůli zranění a trestu za žluté karty chyběl ve dvou zápasech ze tří.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 04.09.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com