2012/3: Očima fanouška- před startem jara 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 6 lidí online

    | registrovat

2012/3: Očima fanouška- před startem jara 2012

2012/3: Očima fanouška- před startem jara 2012

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které  pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 1.2-15.2.2012

Před ligovým jarem 2012

1.2.2012 Týden pravdy v Turecku.

Fanoušci olomoucké Sigmy osiřeli. Jejich tým v pondělí vyrazil na závěrečné herní soustředění do tureckého města Antalya. Zde by měl trenér Uličný najít ideální složení základní sestavy, s kterou za tři týdny vyrazí do boje proti Českým Budějovicím v prvním domácím ligovém zápase. Do Turecka s týmem neodjeli dlouhodobě zranění Jakub Petr a Tomáš Hořava a také Lukáš Bajer, který byl vyřazen z kádru poté, co neprodloužil s klubem smlouvu. Tím pádem bude chybět Sigmě v součtu téměř jejich 300 ligových zápasových zkušeností. Všichni tři byli na podzim v základní sestavě a je teď na trenéru Uličném, aby vytvořil novu záložní řadu. Přestupové období sice zdaleka ještě nekončí, ale už to nevypadá, že by k posilám ze Sparty Podanému a Jiroušovi přibyly nějaké. V tuto chvíli má trenér Uličný k dispozici na každý post dva hráče. Výjimkou je snad jedině pozice defenzívního záložníka, kde by se alternativa k brazilci Rossimu hledala jen těžko.

Po několika týdnech o sobě dalo vědět naše soudnictví. V dobře známé nebo spíš nechvalně známé kauze údajné fotbalové korupce, která se měla stát před více než dvěma lety, konečně obdržely všechny dotčené strany rozsudek, podle kterého byl brankář Sigmy Petr Drobisz osvobozen. Státní zástupce s rozsudkem nesouhlasil a využil svého práva odvolat se. Spis poputuje na krajský soud a na pravomocný rozsudek si všichni budou muset ještě hodně dlouho počkat. Tresty udělené disciplinární komisí platí i nadále a výsledek soudního řízení na tom již nic nezmění.

8.2.2012 Fotbalový masakr v Egyptě.

Před pár dny se mě kolega z práce ptal, co jsme to zase dělali v tom Egyptě. Napřed jsem nechápal o čem je řeč, ale za chvíli mi to došlo. Tím „vy“ myslel fotbalové fanoušky a „tím Egyptem“ měl samozřejmě na mysli nedávné tragické události po zápase egyptské fotbalové ligy v Port Saidu mezi káhirským týmem Al Ahlí a domácím Al Masrí. Záběry davu, který vtrhl na hřiště, obletěly celý svět a nevynechalo ho zřejmě žádné zpravodajství. Komentář: řádění fanoušků po sobě zanechalo na stadionu přibližně 80 mrtvých. Tečka. Soudný člověk však těžko může uvěřit, že pouhá rivalita mezi fanoušky dvou klubů by vedla k takovému masakru, i když je to hodně, hodně na jih od nás, kde horké hlavy vzplanou vždy rychleji. Již dnes se ale každý může v mnoha komentářích dočíst, že skutečnost bude mnohem složitější a následné reakce egypťanů a další protesty v ulicích proti vojenské vládě o tom svědčí.

15.2.2012 Konec testů: začíná boj o ligu

Už v pondělí začne Sigma svůj čtrnáctikolový zápas v ligovém ringu, kde musí postupně vybodovat všechny svoje soupeře, kteří jí stojí v cestě. Ano, jen čtrnáct jarních kol čeká Gambrinus ligu, protože jedno kolo se předehrálo již na podzim a to kvůli letošnímu EURU v Polsku a na Ukrajině. Sigma začíná na předposledním místě tabulky s tříbodovou ztrátou na Baník a šestibodovou na České Budějovice. Zimní příprava je téměř u konce, v mrazivém nedělním odpoledni vidělo pár nejotrlejších fanoušků na Andrově stadionu vítěznou generální zkoušku s Trenčínem. Druhá půlka po prostřídání v sestavě už byla o dost slabší a tak bych zde zmínil sestavu z prvního poločasu: brankář Zlámal je jistota, na pravém kraji obrany za měsíc dvacetiletý Hála, který v lize ještě neodehrál ani minutu a díky trestu Tomáše Janotky jej čeká v pondělí ligový debut. Stopeři Škerle a další dvacetiletý hráč Václav Koutný, kterého by měl v lize nahradit (pokud bude zdravý) o 17 let starší kapitán Kučera. Na levé straně obrany klasika Michal Vepřek. Záloha byla v podstatě pětičlenná a to ve složení zleva Podaný, Nepožitek, Ordoš, Heinz a Schulmeister. Radim Nepožitek má ve svých třiadvaceti letech konečně šanci ukázat, co v něm je a prosadit se do základního kádru Sigmy. Zatím má jen 8 ligových startů a zkušenosti z druhé ligy. Ovšem pokud se uzdraví Rossi, tak někdo půjde z této zálohy ven a tipuji, že Ordoš s Podaným to určitě nebudou. Uvidí se, zda pak dostane přednost zkušený Marek Heinz nebo Nepožitek. Honza Schulmeister má konkurenci ve Varadim, oba předváděli v přípravě skvělou práci. Na hrotu pak v neděli hrál Martin Jirouš, který má alternaci ve Zdeňku Klesnilovi. Příprava se nachýlila ke konci a zásadní změny v kádru už asi čekat nelze. Nemoc zkušeného Kučery a zranění Rossiho zatím není potřeba považovat za celkovou hrozbu, ale už je to přeci jen na hraně. Lze to však částečně vyvážit sympatickými výkony mladíků v přípravě, kteří by je mohli případně nahradit. Navíc se snad ti dva brzy zapojí do hry. Když to sečtu, tak mi vychází, že Sigma v zimě bohužel neposílila, jak si všichni představovali. Přesto jsem optimista, jako vždy. Teď nás čekají dva důležité zápasy. Doma s Českými Budějovicemi, které jsou také ohroženy sestupem, a další týden na Slovácku. Budějovice do kádru získaly mediální hvězdu ze Sparty Řepku.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.08.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com