2012/23-Očima fanouška: Rossi odchází a fanoušci protestují - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 1 člověk online

    | registrovat

2012/23-Očima fanouška: Rossi odchází a fanoušci protestují

2012/23-Očima fanouška: Rossi odchází a fanoušci protestují

Ve středu 25.2.2015 vyšel v Olomouckém deníku naposledy můj příspěvek "Očima fanouška". Téměř dvěma sty články jsme mapoval skoro každý týden dění kolem fotbalového klubu SK Sigma Olomouc.

Postupně sem vložím starší články nebo jejich části a zkusím v psaní pokračovat i na těchto stránkách. 

Začátek prosince 2012: Tlak fanoušků odstartoval velké změny v řízení klubu

Ve středu skončila podzimní část sezóny. Sigma remizovala v domácí pohárové odvetě s Duklou a posunula se do jarních bojů, ve kterých bude vítězství v poháru obhajovat.

Ve stejný den jsme se dozvěděli, že se klub nedohodl na prodloužení smlouvy s jedním z nejlepších hráčů Sigmy všech dob, brazilcem Danielem Rossim. Za měsíc dvaatřicetiletý hráč končí po pěti a půl letech velmi úspěšného působení. Byl neodmyslitelnou součástí týmu, po celou dobu byl hráčem základní sestavy. Podle mého názoru je velká škoda, že k nedošlo k dohodě a znamená to velkou komplikaci v ambicích týmu na úspěch v letošní sezóně.

Aby toho nebylo málo, v pátek obvinil bývalý kapitán a současný vedoucí týmu Radim Kučera ředitele klubu Jaromíra Gajdu z nekalých praktik při jeho přestupu do Německa v roce 2007.

Fanouškům došla trpělivost. Členové rady sdružení fanoušků Sigma United proto v pátek zveřejnili výzvu směřovanou k členům dozorčí rady klubu, zejména k jejímu předsedovi panu primátoru města Olomouce.

Prostřednictvím internetu se během víkendu rozhořela velká diskuse nejen mezi fanoušky. Několik stovek z nich podepsalo petici, ve které žádali odstoupení Jaromíra Gajdy z vedení klubu. Na stranu Radima Kučery se postavili někteří bývalí hráči, sponzoři klubu a také marketinkový manažer a člen představenstva Martin Rak.

Na oficiálním webu Sigmy se objevily články, ve kterých klubový právník i samotný pan Gajda zpochybnili verzi pana Kučery, navíc oba pánové zdůraznili účelovost jeho prohlášení.

To mnohé fanoušky utvrdilo v tom, co jsme už v pátek napsali ve svém prohlášení. Bez vstupu města, sice menšinového, ale významného akcionáře klubu, do tohoto sporu, se nic nevyřeší.

Předběžný výsledek je už znám. Na pondělním zasedání dozorčí rady dal ing. Gajda svoji funkci k dispozici a akcionáři se dohodli na revoluční změně v řízení klubu. Představenstvo klubu by měli tvořit jen manažeři, zaměstnanci klubu, bez vlastnických vazeb na akciovou společnost SK Sigma Olomouc. Jednoduché, jasné.

Radim Kučera dostal nabídku dál pracovat v klubu jako vedoucí mužstva.

Zda se do dozorčí rady počítá i se zástupcem fanoušků zatím není známo, ale věřím, že i k tomuto kroku akcionáři přistoupí.

První krok je za námi.

Tomáš Vaida, Ol. deník 5.12.2012, zkráceno 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.02.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com