2012/23-Očima fanouška: Rossi odchází a fanoušci protestují - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 4 lidé online

    | registrovat

2012/23-Očima fanouška: Rossi odchází a fanoušci protestují

2012/23-Očima fanouška: Rossi odchází a fanoušci protestují

Ve středu 25.2.2015 vyšel v Olomouckém deníku naposledy můj příspěvek "Očima fanouška". Téměř dvěma sty články jsme mapoval skoro každý týden dění kolem fotbalového klubu SK Sigma Olomouc.

Postupně sem vložím starší články nebo jejich části a zkusím v psaní pokračovat i na těchto stránkách. 

Začátek prosince 2012: Tlak fanoušků odstartoval velké změny v řízení klubu

Ve středu skončila podzimní část sezóny. Sigma remizovala v domácí pohárové odvetě s Duklou a posunula se do jarních bojů, ve kterých bude vítězství v poháru obhajovat.

Ve stejný den jsme se dozvěděli, že se klub nedohodl na prodloužení smlouvy s jedním z nejlepších hráčů Sigmy všech dob, brazilcem Danielem Rossim. Za měsíc dvaatřicetiletý hráč končí po pěti a půl letech velmi úspěšného působení. Byl neodmyslitelnou součástí týmu, po celou dobu byl hráčem základní sestavy. Podle mého názoru je velká škoda, že k nedošlo k dohodě a znamená to velkou komplikaci v ambicích týmu na úspěch v letošní sezóně.

Aby toho nebylo málo, v pátek obvinil bývalý kapitán a současný vedoucí týmu Radim Kučera ředitele klubu Jaromíra Gajdu z nekalých praktik při jeho přestupu do Německa v roce 2007.

Fanouškům došla trpělivost. Členové rady sdružení fanoušků Sigma United proto v pátek zveřejnili výzvu směřovanou k členům dozorčí rady klubu, zejména k jejímu předsedovi panu primátoru města Olomouce.

Prostřednictvím internetu se během víkendu rozhořela velká diskuse nejen mezi fanoušky. Několik stovek z nich podepsalo petici, ve které žádali odstoupení Jaromíra Gajdy z vedení klubu. Na stranu Radima Kučery se postavili někteří bývalí hráči, sponzoři klubu a také marketinkový manažer a člen představenstva Martin Rak.

Na oficiálním webu Sigmy se objevily články, ve kterých klubový právník i samotný pan Gajda zpochybnili verzi pana Kučery, navíc oba pánové zdůraznili účelovost jeho prohlášení.

To mnohé fanoušky utvrdilo v tom, co jsme už v pátek napsali ve svém prohlášení. Bez vstupu města, sice menšinového, ale významného akcionáře klubu, do tohoto sporu, se nic nevyřeší.

Předběžný výsledek je už znám. Na pondělním zasedání dozorčí rady dal ing. Gajda svoji funkci k dispozici a akcionáři se dohodli na revoluční změně v řízení klubu. Představenstvo klubu by měli tvořit jen manažeři, zaměstnanci klubu, bez vlastnických vazeb na akciovou společnost SK Sigma Olomouc. Jednoduché, jasné.

Radim Kučera dostal nabídku dál pracovat v klubu jako vedoucí mužstva.

Zda se do dozorčí rady počítá i se zástupcem fanoušků zatím není známo, ale věřím, že i k tomuto kroku akcionáři přistoupí.

První krok je za námi.

Tomáš Vaida, Ol. deník 5.12.2012, zkráceno 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.02.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com