2012/20 Očima fanouška- Sigmáci v repre - Sigma United
Sigma Fans ®

18.12.2017, 2 lidé online

    | registrovat

2012/20 Očima fanouška- Sigmáci v repre

2012/20 Očima fanouška- Sigmáci v repre
Ve středu 25.2.2015 vyšel v Olomouckém deníku naposledy můj příspěvek "Očima fanouška". Téměř dvěma sty články jsme mapoval skoro každý týden dění kolem fotbalového klubu SK Sigma Olomouc. Postupně sem vložím starší články nebo jejich části a zkusím v psaní pokračovat i na těchto stránkách. 

14.kolo 2012/2013- Konec dlouhé série bez porážky, ztráta vedení v lize, tři hráči v nominaci, Drobisz osvobozen

Dvanáctizápasovou šňůru fotbalistů Sigmy Olomouc bez ligové porážky ukončila nedělní prohra v Plzni. Sigma současně ztratila vedení v lize a díky horšímu skóre spadla až na čtvrté místo

Plzeň neponechala nic náhodě a velmi dobře se poučila z posledního vzájemného zápasu, který Sigma v Plzni vyhrála 4:0. Hostující hráči pod tlakem dělali chyby a nedostali se vůbec ke své obvyklé hře. Od začátku zápasu Sigma tahala za kratší konec a v podstatě si nevypracovala jedinou gólovou příležitost, která by dala šanci na zvrat v utkání.

Tentokrát jsme narazili na velmi zkušeného a sebevědomého soupeře. Hráči Plzně za ty dva roky, co se otrkali v evropských pohárech a v těžkých reprezentačních zápasech, mají před našimi v tomto směru velký náskok. I když určitě před zápasem měli ze soupeře z Hané obavy, respekt ze soupeře jim nohy nesvázal. Naopak, naši těžký zápas nezvládli. Snad s výjimkou Navrátila, který celý zápas bojoval, jak je jeho zvykem.

Možná k výsledku paradoxně přispěla i premiérová reprezentační nominace pro Pospíšila, Ordoše a dodatečně v den zápasu s Plzní i pro Tomáše Hořavu. Možná na ně dopadla tíha zodpovědnosti.

Dnes tihle tři spolu zasednou na svá obvyklá místa v kabině v útrobách Androva stadionu, tentokrát však na sebe navléknou poprvé v životě dres reprezentačního áčka. Za dosavadní výkony v lize zaslouženě a hlavně oprávněně. K nim se přidá i jejich bývalý spoluhráč Tomáš Kalas. Snad všichni nakonec nastoupí aspoň na nějakou tu minutku a minimálně jeden v základu.

Přípravný zápas se Slovenskem je jedním z vrcholů velkého fotbalového svátku s názvem Víc než hra. Tato akce ukazuje fotbal z nejrůznějších pohledů jako celospolečenský fenomén. Už jsme mohli navštívit Velkou fotbalovou výstavu ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, zúčastnit se odborné konference Fotbal a společnost a vidět spoustu dalších zajímavých kulturních akcí. Až do neděle si zkrátka každý může přijít na to své.

Paradoxně jako by do toho programu zapadal i další díl nekonečné story kolem tzv. korupční kauzy při zápase Sigmy s týmem Bohemians. Olomoucký gólman Petr Drobisz byl v pátek Okresním soudem v Olomouci opět osvobozen. Rozhodnutí okresního soudce ale není zatím pravomocné. Stejný rozsudek vydal před časem už jednou, ale odvolací soud jej zrušil. 

Tomáš Vaida, Olomoucký deník 15.11.2012, zkráceno

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.02.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

05.12.2017 - Sigma prohrála v Liberci

Olomoučtí sice v předehrávaném jarním kole prohráli po špatném výkonu na Slovanu, ale přezimují na třetí příčce, což je nad očekávání.

Liberec - Sigma - 1:0 -

Branka: 55. Coufal. Rozhodčí: Orel – Kotík, Koval. ŽK: Pulkrab - Vepřek, Radaković, Manzia, Zahradníček, Texl. Diváci: 3834.
Olomouc: Buchta – Sladký (80. Obročník), Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Plšek, Houska, Hála (59. Texl) – Moulis
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigme-se-zaver-nepovedl-v-liberci-prisla-o-neporazitelnost-20171202.html

27.11.2017 - Sigma porazila Spartu!

Po dlouhých skoro dvaceti letech se fanoušci dočkali! Mnoho si říkalo - kdy jindy než teď! Sladká výhra před nadupaným Andrákem je odměnou za minulé čtyři nedobré sezóny.

SIGMA -Sparta - 1:0 -

Branka: 56. Sladký. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Hájek. ŽK: Chorý – Šural, Frýdek. Diváci: 11028.
Sigma: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (87. Moulis), Houska, Plšek, Falta (79. Hála) – Chorý (90. Texl).
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigma-olomouc-sparta-praha-1-0-20171126.html

19.11.2017 - Výhra nad Zlínem

Sigma kontrolovala hru celý zápas a zaslouženě zvítězila. Poctivý běhavý výkon přinesl i další šance. Udrželi jsme se na druhém místě, které bychom mohli potvrdit poražením Sparty v následujícím kole.

SIGMA - Zlín - 2:0 -

Branky: 7. Chorý, 88. Hála. Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Moláček. ŽK: Mehanović. Diváci: 4159.

Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (83. Hála), Houska, Plšek, Falta (90. Moulis) – Chorý (81. Texl).
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/domaci-neporazitelnost-pokracuje-sigma-si-poradila-se-zlinem-20171118.html

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 65 b.
2. hooory 61 b.
2. tlaci 61 b.
3. Lubos.k 58 b.
4. Jelen 55 b.
5. GarFF 54 b.
6. Haloska 52 b.
7. pany 51 b.
8. vena 46 b.
9. 3 - 7 44 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com