2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

06.04.2020, 4 lidé online

    | registrovat

2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012

2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které  pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 18.1. a 25.1.2012

Přestupová realita je krutá

18.1.12 Příprava je v plném proudu

Na umělé trávě u Androva stadionu se poprvé letos v přípravném zápase představili doma fotbalisté Sigmy Olomouc. Soupeřem jim byl druholigový Zlín.

Poprvé jsme tak mohli vidět v akci na vlastní oči novou posilu na levou stranu Jakuba Podaného ze Sparty a také navrátilce z rakouského „vyhnanství v Brixenu“ Michala Ordoše. Samozřejmě z jednoho zápasu nelze dělat nějaké dalekosáhlé závěry, ale potěšila snaha všech hráčů o co nejlepší výsledek, zaujalo neustálé hecování a povzbuzování Michala Ordoše a více než solidní rychlost Podaného a jeho průniky po levém křídle. Jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet budoucí spolupráce Marka Heinze s Ordošem, kteří dosud spolu nikdy nehráli a oběma docela vyhovuje spíše post podhrotového hráče.

Fanoušci Sigmy stále ještě čekají na ty další dvě slibované posily do obrany a do útoku. Jedna by snad měla dorazit opět ze Sparty výměnou na talentovaného útočníka Tomáše Přikryla, kterého si vyhlédl nový sparťanský generální sportovní manažer Hřebík za svého působení v reprezentační devatenáctce. Tím by Sigma na jaro přišla o ofenzívního, navíc velmi talentovaného hráče. Na jaře minulého roku byl Přikryl nejlepším střelcem Sigmy se čtyřmi brankami. V létě se však ve finále evropského šampionátu devatenáctek bohužel zranil a pak se dával delší dobu dohromady. Velkou ztrátou je absence dalšího útočníka Jakuba Petra, který je po operaci kolena a na jaře se určitě na trávníku neobjeví.

25.1.12 Přestupová realita je krutá. Přijdou ještě velké posily?

V sobotu se v brněnském zápase zimní Tipsport ligy objevil v sestavě Sigmy Olomouc druhý nový hráč. V rámci dohodnuté výměny za trenéra Jílka přišel ze Sparty na hostování 195cm vysoký útočník Martin Jirouš. Přesto, že už má pětadvacet let, je na ligové scéně celkem neznámým hráčem a na jeho úspěšné sezóně 2008/2009, kdy se v Sokolově stal králem druholigových střelců, už pomalu ale jistě leží docela silná vrstva prachu. Jeho příchod je na rozdíl od příchodu jeho spoluhráče ze Sparty Podaného fanoušky vnímám celkem s rozpaky.

Snad tento tah vedení není tím podle obligátního hesla: tonoucí se stébla chytá. Nicméně dva hráči za jednoho asistenta trenéra, byť perspektivního, je docela solidní a dosti neobvyklý výsledek. Přejme mu, aby byl pro Sigmu hned v prvních ligových zápasech přínosem, padaly mu tam branky a hlavně aby se nezranil, protože dle jeho vyjádření jeho kariéru zranění doposud brzdila.

Již téměř dva měsíce jsou stará vyhlášení nového sportovního manažera Gottwalda o třech vyhlédnutých kvalitních posilách. Když nebudu brát v potaz kompenzace za trenéra Jílka, je realita zjevně jiná. Přestupový trh ukázal svoje zuby a zatím se úspěšně brání vydat do Sigmy ze svých spárů nějaké opravdu velké jméno, nebo aspoň nějaké jméno. Hlavním tématem, a už docela solidním evergreenem, tak zůstávají nekonečná jednání se Spartou. Údajně se podařilo za mladého útočníka Přikryla vyjednat více než solidní finanční kompenzaci a tím snad vypadne ten pověstný kamínek, který uvolní lavinu volných prostředků pro získání další kvalitní posily.

Naopak velkým překvapením, a to nemilým, je zpráva o vyřazení záložníka Lukáše Bajera z kádru. Odmítl podepsat prodloužení smlouvy, a jak bývá „dobrým“ zvykem v českých luzích a hájích, stal se rázem nepotřebným v bojích o záchranu. Možná si někteří z vás vzpomenou na obdobný případ s Martinem Vaniakem na jaře roku 1997. Toto není dobrý tah.

autor: Tomáš Vaida

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.08.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Pingpongac 88 b.
2. tlaci 72 b.
3. 3 - 7 69 b.
4. King 68 b.
5. pany 65 b.
6. hunjan 62 b.
7. pepa001 60 b.
8. Lubos.k 54 b.
9. GarFF 43 b.
9. Malis 43 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com