2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 4 lidé online

    | registrovat

2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012

2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které  pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 18.1. a 25.1.2012

Přestupová realita je krutá

18.1.12 Příprava je v plném proudu

Na umělé trávě u Androva stadionu se poprvé letos v přípravném zápase představili doma fotbalisté Sigmy Olomouc. Soupeřem jim byl druholigový Zlín.

Poprvé jsme tak mohli vidět v akci na vlastní oči novou posilu na levou stranu Jakuba Podaného ze Sparty a také navrátilce z rakouského „vyhnanství v Brixenu“ Michala Ordoše. Samozřejmě z jednoho zápasu nelze dělat nějaké dalekosáhlé závěry, ale potěšila snaha všech hráčů o co nejlepší výsledek, zaujalo neustálé hecování a povzbuzování Michala Ordoše a více než solidní rychlost Podaného a jeho průniky po levém křídle. Jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet budoucí spolupráce Marka Heinze s Ordošem, kteří dosud spolu nikdy nehráli a oběma docela vyhovuje spíše post podhrotového hráče.

Fanoušci Sigmy stále ještě čekají na ty další dvě slibované posily do obrany a do útoku. Jedna by snad měla dorazit opět ze Sparty výměnou na talentovaného útočníka Tomáše Přikryla, kterého si vyhlédl nový sparťanský generální sportovní manažer Hřebík za svého působení v reprezentační devatenáctce. Tím by Sigma na jaro přišla o ofenzívního, navíc velmi talentovaného hráče. Na jaře minulého roku byl Přikryl nejlepším střelcem Sigmy se čtyřmi brankami. V létě se však ve finále evropského šampionátu devatenáctek bohužel zranil a pak se dával delší dobu dohromady. Velkou ztrátou je absence dalšího útočníka Jakuba Petra, který je po operaci kolena a na jaře se určitě na trávníku neobjeví.

25.1.12 Přestupová realita je krutá. Přijdou ještě velké posily?

V sobotu se v brněnském zápase zimní Tipsport ligy objevil v sestavě Sigmy Olomouc druhý nový hráč. V rámci dohodnuté výměny za trenéra Jílka přišel ze Sparty na hostování 195cm vysoký útočník Martin Jirouš. Přesto, že už má pětadvacet let, je na ligové scéně celkem neznámým hráčem a na jeho úspěšné sezóně 2008/2009, kdy se v Sokolově stal králem druholigových střelců, už pomalu ale jistě leží docela silná vrstva prachu. Jeho příchod je na rozdíl od příchodu jeho spoluhráče ze Sparty Podaného fanoušky vnímám celkem s rozpaky.

Snad tento tah vedení není tím podle obligátního hesla: tonoucí se stébla chytá. Nicméně dva hráči za jednoho asistenta trenéra, byť perspektivního, je docela solidní a dosti neobvyklý výsledek. Přejme mu, aby byl pro Sigmu hned v prvních ligových zápasech přínosem, padaly mu tam branky a hlavně aby se nezranil, protože dle jeho vyjádření jeho kariéru zranění doposud brzdila.

Již téměř dva měsíce jsou stará vyhlášení nového sportovního manažera Gottwalda o třech vyhlédnutých kvalitních posilách. Když nebudu brát v potaz kompenzace za trenéra Jílka, je realita zjevně jiná. Přestupový trh ukázal svoje zuby a zatím se úspěšně brání vydat do Sigmy ze svých spárů nějaké opravdu velké jméno, nebo aspoň nějaké jméno. Hlavním tématem, a už docela solidním evergreenem, tak zůstávají nekonečná jednání se Spartou. Údajně se podařilo za mladého útočníka Přikryla vyjednat více než solidní finanční kompenzaci a tím snad vypadne ten pověstný kamínek, který uvolní lavinu volných prostředků pro získání další kvalitní posily.

Naopak velkým překvapením, a to nemilým, je zpráva o vyřazení záložníka Lukáše Bajera z kádru. Odmítl podepsat prodloužení smlouvy, a jak bývá „dobrým“ zvykem v českých luzích a hájích, stal se rázem nepotřebným v bojích o záchranu. Možná si někteří z vás vzpomenou na obdobný případ s Martinem Vaniakem na jaře roku 1997. Toto není dobrý tah.

autor: Tomáš Vaida

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.08.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com