2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 5 lidí online

    | registrovat

2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012

2012/2: Očima fanouška- lednová příprava 2012

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které  pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem.

Olomoucký deník 18.1. a 25.1.2012

Přestupová realita je krutá

18.1.12 Příprava je v plném proudu

Na umělé trávě u Androva stadionu se poprvé letos v přípravném zápase představili doma fotbalisté Sigmy Olomouc. Soupeřem jim byl druholigový Zlín.

Poprvé jsme tak mohli vidět v akci na vlastní oči novou posilu na levou stranu Jakuba Podaného ze Sparty a také navrátilce z rakouského „vyhnanství v Brixenu“ Michala Ordoše. Samozřejmě z jednoho zápasu nelze dělat nějaké dalekosáhlé závěry, ale potěšila snaha všech hráčů o co nejlepší výsledek, zaujalo neustálé hecování a povzbuzování Michala Ordoše a více než solidní rychlost Podaného a jeho průniky po levém křídle. Jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet budoucí spolupráce Marka Heinze s Ordošem, kteří dosud spolu nikdy nehráli a oběma docela vyhovuje spíše post podhrotového hráče.

Fanoušci Sigmy stále ještě čekají na ty další dvě slibované posily do obrany a do útoku. Jedna by snad měla dorazit opět ze Sparty výměnou na talentovaného útočníka Tomáše Přikryla, kterého si vyhlédl nový sparťanský generální sportovní manažer Hřebík za svého působení v reprezentační devatenáctce. Tím by Sigma na jaro přišla o ofenzívního, navíc velmi talentovaného hráče. Na jaře minulého roku byl Přikryl nejlepším střelcem Sigmy se čtyřmi brankami. V létě se však ve finále evropského šampionátu devatenáctek bohužel zranil a pak se dával delší dobu dohromady. Velkou ztrátou je absence dalšího útočníka Jakuba Petra, který je po operaci kolena a na jaře se určitě na trávníku neobjeví.

25.1.12 Přestupová realita je krutá. Přijdou ještě velké posily?

V sobotu se v brněnském zápase zimní Tipsport ligy objevil v sestavě Sigmy Olomouc druhý nový hráč. V rámci dohodnuté výměny za trenéra Jílka přišel ze Sparty na hostování 195cm vysoký útočník Martin Jirouš. Přesto, že už má pětadvacet let, je na ligové scéně celkem neznámým hráčem a na jeho úspěšné sezóně 2008/2009, kdy se v Sokolově stal králem druholigových střelců, už pomalu ale jistě leží docela silná vrstva prachu. Jeho příchod je na rozdíl od příchodu jeho spoluhráče ze Sparty Podaného fanoušky vnímám celkem s rozpaky.

Snad tento tah vedení není tím podle obligátního hesla: tonoucí se stébla chytá. Nicméně dva hráči za jednoho asistenta trenéra, byť perspektivního, je docela solidní a dosti neobvyklý výsledek. Přejme mu, aby byl pro Sigmu hned v prvních ligových zápasech přínosem, padaly mu tam branky a hlavně aby se nezranil, protože dle jeho vyjádření jeho kariéru zranění doposud brzdila.

Již téměř dva měsíce jsou stará vyhlášení nového sportovního manažera Gottwalda o třech vyhlédnutých kvalitních posilách. Když nebudu brát v potaz kompenzace za trenéra Jílka, je realita zjevně jiná. Přestupový trh ukázal svoje zuby a zatím se úspěšně brání vydat do Sigmy ze svých spárů nějaké opravdu velké jméno, nebo aspoň nějaké jméno. Hlavním tématem, a už docela solidním evergreenem, tak zůstávají nekonečná jednání se Spartou. Údajně se podařilo za mladého útočníka Přikryla vyjednat více než solidní finanční kompenzaci a tím snad vypadne ten pověstný kamínek, který uvolní lavinu volných prostředků pro získání další kvalitní posily.

Naopak velkým překvapením, a to nemilým, je zpráva o vyřazení záložníka Lukáše Bajera z kádru. Odmítl podepsat prodloužení smlouvy, a jak bývá „dobrým“ zvykem v českých luzích a hájích, stal se rázem nepotřebným v bojích o záchranu. Možná si někteří z vás vzpomenou na obdobný případ s Martinem Vaniakem na jaře roku 1997. Toto není dobrý tah.

autor: Tomáš Vaida

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.08.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com