2012/19 Očima fanouška- Drtivá výhra na Příbramí - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

2012/19 Očima fanouška- Drtivá výhra na Příbramí

2012/19 Očima fanouška- Drtivá výhra na Příbramí

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu uveřejňuji v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde na webu vychází s časovým odstupem. 

Tentokrát je hlavním tématem famózní výkon v zápase doma s Příbramí 

Olomoucký deník 7.11.2012

 Drtivá výhra nad Příbramí

Výjimečný koncert Hanácké filharmonie doprovázela i skvělá sóla.  Fanoušci Modré laviny ještě dlouho po zápase s Příbramí stáli na svých místech a donekonečna aplaudovali členům Hanácké filharmonie v modrých dresech na čele s jejím šéfdirigentem a trenérem v jedné osobě Romanem Pivarníkem. Takové Concerto grosso jsme zde už dlouho neviděli. Úžasné představení, souhra a prvotřídní individuální výkony naprosto rozmetaly připravenou partituru hostující kutálky pánů Starky a Marka z Příbrami. Nástroje se ladily chvilku déle, v předehře občas zazněly falešné tóny, ale úvod nakonec dopadl dobře a finále celý koncert bezchybně završilo.

Už v předchozím domácím zápase s Duklou hráči podali velmi dobrý výkon, ale to nebylo nic proti tomu, co v neděli hráči předvedli před zraky pánů od reprezentace Bílka a Šmicra. I když nezůstali až do konce zápasu, adepty do svého výběru viděli a zápas jim pomohl se rozhodnout. Na svůj první zápas v reprezentaci se mohou těšit Pospíšil a Ordoš, k nim se připojí další olomoucký odchovanec, devatenáctiletý Tomáš Kalas, opora holandského Arnhemu, v současnosti třetího týmu tamní ligy. Doufejme, že jim to vyjde.

Malá historická paralela: v prvním kole sezóny 1985/86 jsme rozdrtili stejným výsledkem 6:1 tým Bohemians, také díky hattricku Miroslava Příložného. Krátce po tomto zápase v reprezentaci debutoval první hráč Sigmy vůbec. Byl jím Vladislav „Niki“ Lauda. V zápase proti Příbrami přišlo konečně to, na co jsme tak dlouho čekali. K vynikající defenzívě a v reprezentační formě hrajícímu trojčlennému středu zálohy se přidali i oba krajní záložníci a také pilně a tvrdě pracující Zdeněk Klesnil na hrotu útoku. Tato konstelace formy všech hráčů na hřišti nastala v této sezóně poprvé a hned se to projevilo i na výsledku.

Půltucet branek v síti příbramského gólmana. Co gól to perla, neřku-li klenot. A ještě jako bonus pro věčné nespokojence také spousta nevyužitých šancí, aby si v zápase přišli na své úplně všichni. Oba poločasy orámovaly dvě trefy do pravé šibenice každé branky. Před severní tribunou vymetl pavučinu z voleje šajtlí přes nohu Jakub Petr, mimochodem podal svůj nejlepší výkon za poslední roky. A přesně za 45 minut předvedl něco podobného Michal Ordoš. Po parádičce Tomáše Hořavy, který se „zidanovkou“ uvolnil přes dva hráče, dostal míč do nohy tak třicet metrů od brány, trochu si ho posunul a přesnou ránou vymetl vinkl branky i na druhé straně hřiště před jižní tribunou, aby z toho něco měli i diváci ve skyboxech. V nastavení dovršil hlavou hattrick, svůj první v životě a stal se aktuálně nejlepším střelcem ligy.

Díky jeho poslední brance se Sigma o skóre posunula do čela ligové tabulky. Do konce ligy je však ještě hodně daleko a nás teď čekají dvě ukrutně těžká utkání v Plzni a potom doma s Jabloncem. Jen tak na okraj, zřejmě podle hesla Náš fanoušek, náš pán, se plzeňský zápas kvůli televiznímu přenosu odehraje v neděli až od osmi večer! To je vskutku termín jako vystřižený z učebnice Nic pro fanoušky.

Nedělní zápas byl více než důstojnou vzpomínkou na jiný, který se odehrál přesně ve stejný den, ale před dvaceti lety. Brücknerova ekipa tenkrát rozdrtila 7:1 turecký Fenerbahce Istanbul, který vedl všem dobře známý slovenský trenér Jozef Vengloš. Zhrzení turečtí fanoušci ho po zápase chtěli před hlavní tribunou lynčovat. V tento dušičkový čas jsme si i tímto mohli připomenout památku střelce jedné z branek do sítě Turků, obránce Jirku Vaďuru. Ten na tu spoušť, kterou za sebou nechala Modrá lavina shlíží z modrobílého nebe. Tenhle i jiné zápasy si budeme moci připomenout formou prezentace dobových zpravodajů, vstupenek ze zápasů Sigmy, výstřížků z novin, fotografií a dresů na výstavě, která se bude konat ve Vlastivědném muzeu v Olomouci v rámci mimořádné společenské akce s názvem Víc než hra. Tato výstava historických artefaktů týkající se fotbalové Sigmy Olomouc bude doplňovat Velkou fotbalovou výstavu mapující historii nejpopulárnější hry na světě. Jedná se o jedinečnou výstavu, původně prezentovanou ve Varšavě v rámci EURO 2012. Ale těch souběžných akcí bude samozřejmě daleko víc a určitě bude stát zato sledovat média s informacemi o tom, kde se co a kdy koná. Naše sdružení Sigma United je jedním z partnerů celé akce. Já bych s dovolením upozornil na jeden z pořadů, který se bude konat příští úterý v Jazz Tibet Clubu. Dostalo se mi od pořadatelů cti uvést fotbalového komentátora Jaromíra Bosáka, který nás zasvětí do zákulisí komentování sportovních pořadů v České televizi – Komentování včera, dnes a zítra.

Úplně na závěr malá zmínka o další historické události. Ještě nikdy se nestalo, aby průběžnou tabulku první i druhé ligy vedly současně olomoucké týmy. Holickým trenérem je jak známo Oldřich Machala, rekordman v počtu odehraných zápasů v dresu Sigmy. Když to letos nevyšlo v poháru, tak se snad třeba potkáme příští rok v lize. Jezdit MHD na hřiště soupeřů znají jen v Praze a v Liberci a Jablonci, kde tramvajová linka obě města spojuje. Olomouc je v současnosti bez nadsázky hlavním městem českého fotbalu.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.08.2014
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com