2012/18 Očima fanouška- Další výhra, nad Duklou - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

2012/18 Očima fanouška- Další výhra, nad Duklou

2012/18 Očima fanouška- Další výhra, nad Duklou

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu uveřejňuji v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde na webu vychází s časovým odstupem. 

Hlavním tématem je zápas s Duklou a střelecká produktivita Michala Ordoše

Olomoucký deník 17.10. a 24.10.2012

 Výhra nad Duklou a střelecká fazóna Michala Ordoše

Ol. Deník: 17.10.2012: V neděli přijede Dukla

Prvoligové týmy to mají s Českým pohárem jako my před lety se školou. Vzpomínám si, jak ještě v dobách předlistopadových vyzval náš vysokoškolský učitel mého spolužáka, ať mu donese v úterý do školy dokončený projekt. Spolužák mu na to naprosto bezelstně řekl, že v úterý školu nemáme. Špatná odpověď. Učitel zbrunátněl a od příštího úterý zavedl přísnou kontrolu docházky na jeho přednášky.

Český pohár je také takovou nepovinnou povinnou přednáškou. Naštěstí jsme se už mohli na vlastní kůži přesvědčit, jak je dobré brát účast v Českém poháru vážně. Stejně jako tu školu. Sigma Olomouc před týdnem v Poháru České pošty vyřadila dalšího hanáckého konkurenta. Po Prostějovu tentokrát Uničov. Trenér Pivarník si v ostrém zápase mohl ověřit alternativy na posty v základní sestavě. Některé opory sice nechal odpočívat, ale poprvé po zranění jsme mohli vidět chytat v A týmu konečně i Zdeňka Zlámala. Zřejmě je po zdravotní stránce již zcela připraven a pro trenéra nastává pořádné brankářské dilema. Předpokládám, že chytat bude zkušenější Zlámal, přestože Martin Blaha podával výborné výkony a podle hodnocení fanoušků patří zatím mezi tři nejlépe hodnocené hráče týmu.

V dalším pohárovém kole náš čeká koncem října a v listopadu pražská Dukla. Tedy soupeř, se kterým se utkáme už teď v nedělním ligovém zápase. Loňský nováček podává letos opět velmi solidní výkony. Ostatně, náš současný trenér Roman Pivarník k nám přestoupil v roce 1992 právě z Dukly Praha, stejně jako další významní fotbalisté Sigmy, Karel Rada a Jirka Vaďura. Pavel Hapal s Radkem Látalem si zamlada v Dukle odkroutili tehdy povinnou „vojnu“.

Přesto nevím, jak se k této současné Dukle Praha vlastně postavit. Hraje na Julisce jako kdysi Dukla, znak má jako Dukla a hlásí se k historii Dukly Praha. Ale víme, že profesionální licenci koupili před pár lety od Jakubčovic a k tradici Dukly Praha se hlásí také Příbram, která se kdysi s Duklou sloučila a považuje historii Dukly Praha za svou. Je to klasický český fotbalový propletenec. A ještě jednu věc má určitě současná Dukla se svojí vojenskou jmenovkyní společné. Tím jsou velmi nízké domácí návštěvy, kterými byla Dukla vždy pověstná. Pamatuji si, jak tenhle kdysi slavný tým v 80. letech „soupeřil“ s Interem Bratislava o to, kdo bude mít nejnižší návštěvu kola. Snad ano, snad by to mohla být ta stará dobrá Dukla. Pak bychom si mohli počítat vzájemné zápasy už od našeho vstupu do ligy v roce 1982. Počítat to takto s Příbramí… Děkuji, nechci.

Ol. Deník: 24.10.2012: Sigma výkonem proti Dukle udělala svým fanouškům radost

Fotbalisté Sigmy Olomouc podali v neděli v domácím zápase s Duklou velmi dobrý výkon. Hráči konečně předvedli sebevědomou hru a od začátku utkání šli za vítězstvím. Převaha byla zřejmá, zejména ve středu pole. Přitom na Andrův stadion nepřijel žádný ustrašený soupeř ze dna tabulky. Sigma si sice nevytvořila nějaké závratné množství gólových šancí, ale naštěstí si Michal Ordoš drží svojí skvělou produktivitu a opět se gólově prosadil, už po deváté a drží se na čele tabulky ligových střelců. Poprvé v ročníku se blýskl parádní umístěnou střelou zpoza šestnáctky také Honza Navrátil.

Mýlil jsem se tentokrát v tom, kdo bude chytat. Trenér dal opět šanci dosud výborně chytajícímu Martinu Blahovi, kterého o nulu na kontě připravila až skvěle trefená přízemní rána z přímého kopu pár minut před koncem zápasu. Tento gól trochu zdramatizoval závěr zápasu. Přitom Sigma měla před tím pár příležitostí k navýšení náskoku. Ale to je fotbal. Přesto mohu říct, že Sigma svoje fanoušky potěšila. Skoro by se dalo říct, že byla radost se na ten fotbal dívat.

Sigma se výhrou dotáhla na úplný vrchol tabulky. Přispěly k tomu i remízy našich soupeřů. To potěší. Plzeň doma ztratila dva body s vedoucím týmem Gambrinus ligy Jabloncem a Sparta nedokázala vyhrát na hřišti nováčka z Vysočiny.

Musím se vyjádřit ke hře Michala Ordoše. Mě svou hrou dost připomíná Josefa Muchu v dobách své top formy. Jen připomenu, že za působení Pepy Muchy jsme byli v letech 1995-2002 jednou druzí a dvakrát třetí. Pepa Mucha sice nebyl kdovíjaký střelec, spíš to byl ten, kdo šance připravoval. Ale proč je vlastně porovnávám. Pamatuji si, kolikrát Mucha pokazil spousty přihrávek, ale pak přišla ta jeho geniální kolmička do gólovky a bylo vymalováno. Vzpomeňme na jeho fascinující branku ve finále Intertota proti Udine v roce 2000, kdy lobem ze dvaceti metrů překonal obránce i gólmana. Skutečně nechápu, jak někdo může neustále kritizovat hráče za zkaženou přihrávku nebo neproměněnou šanci, když ten samý hráč nasází devět branek v jedenácti zápasech. Ordoš díky letošní bilanci vstřelených branek patří mezi nejlepší čtveřici hráčů Sigmy v celé její ligové historii v počtu průměru vstřelených branek na zápas.

Myslím si, že bychom si měli užívat toho, jak si Sigma nyní vede. Deset zápasů v řadě neprohrála. V neděli jede do Teplic a pak hraje doma s Příbramí. Do těchto zápasů Sigma půjde jako velký favorit. A pak už půjde do tuhého, zápas v Plzni a doma Jablonec. Není to paráda, těšit se na takové zápasy? Teď je potřeba dál tvrdě pracovat.  

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 22.08.2014
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com