2012/15 Očima fanouška-srpen 2012: šikana v Jihlavě - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

2012/15 Očima fanouška-srpen 2012: šikana v Jihlavě

2012/15 Očima fanouška-srpen 2012: šikana v Jihlavě

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu uveřejňuji v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde na webu vychází s časovým odstupem. 

Hlavními tématy je tentokrát špatný vstup Sigmy do sezóny 2012/13 a šikana fanoušků na zápase v Jihlavě

Olomoucký deník 15., 22.8. a 29.8.2012

Srpen 2012, další červená pro stopera a šikana fanoušků v Jihlavě

Ol. deník 15.8.2012 Po remíze v Edenu Sigma přivítá votroky

Hráčům Sigmy se nepodařilo ani ve druhém zápase na hřišti soupeře zvítězit a v Edenu uhráli remízu 1:1. Trenér Pivarník proti minulému zápasu doma se Slováckem docela zamíchal se sestavou. Navzdory rčení, že vítězná sestava se nemění, na střídačce zůstali Schulmeister a útočník Doležal. Nahradili je Navrátil a poprvé v sezóně se dostal do sestavy i Martin Pospíšil, který na jaře velmi příjemně překvapil a podával výborné výkony. Po trestu za vyloučení se do základu vrátil i Igor Golban, který nahradil pro změnu vyloučeného Dreksu. Ten dostal za červenou kartu v zápase proti Slovácku kromě třízápasového trestu od disciplinární komise i flastr od trenéra. Za svoje vyloučení bude pykat tím, že pozve celý tým na večeři. Tomu říkám teambuilding!

Až do konce jsme už pak mohli sledovat zápas plný chyb hráčů obou týmů, kterým v tomto směru úspěšně sekundovali i rozhodčí a to celkem spravedlivě na obě strany. Pozitivem zápasu je, že nikdo ze Sigmy nebyl tentokrát vyloučen. Dnes nám čekání na další ligový zápas zpestří přípravný duel české reprezentace s Ukrajinou. Trenér Bílek chce údajně navázat na výkony na EURU. Na tiskovce si však už dělal alibi nerozehraností většiny nominovaných hráčů. Chce však oživit styl, kterým jsme se jako reprezentace prezentovali. Tak to jsem opravdu zvědavý, který styl měl přesně na mysli.

Nedalo mi, abych jedním okem nesledoval, jak se povede Mladé Boleslavi v předkolech Evropské ligy. Boleslav nahradila Sigmu, kterou evropská fotbalová asociace pro letošek z evropských pohárů ze známých důvodů vyřadila. Boleslav žádnou díru do světa neudělala, ve druhém předkole vyřadila islandského trpaslíka Thór Akureyri. Holandské Twente Enschede už bylo nad její síly a po dvou porážkách Boleslav skončila ve třetím předkole.

Ol. deník- 22.8.2012 Sigma ztratila další body, tentokrát doma s Hradcem

Před domácím zápasem Sigmy s Hradcem jsem narazil na jednoho fanouška Sigmy, který tipoval remízu 1:1. Já jsem se však jako věčný optimista tímto tipem nenechal vyvést z míry. V nedělním odpoledním tropickém počasí jsem vyhledal na tribuně svoje obvyklé místo ve stínu a očekával jsem, že Sigma přejede hradecké votroky jako parní válec. Nepřejela. V parním stroji došel tlak a pumpy přestaly dávat výkon. Byli jsme svědky fotbalu, na který se nedalo dívat. Dali jsme sice vedoucí gól, levý obránce Michal Vepřek přidal ke své trefě ve finále poháru i první ligový gól. Ale po obrovském kiksu gólmana Blahy soupeř ještě v první půli lehce z ničeho nic vyrovnal a zbytek zápasu už pak neodvratně směřoval k remíze.

Začátek ligové sezóny pod novým trenérem Pivarníkem týmu hrubě nevyšel. Sigma měla dobrý los a odehrála čtyři zápasy s relativně slabšími soupeři, bodově však ztrácí a herně také nic moc. Za úvahu ještě stojí jeden pohled na kádr olomoucké Sigmy. Až na Michala Ordoše všichni zbývající hráči odehráli svůj první zápas v české lize v dresu Sigmy. To je rarita a v tomto směru bude Sigma nejspíš zcela výjimečná široko daleko nejen v Česku. Ordoš přestoupil z Bohemians 1905 už před čtyřmi lety. Rok před ním přišel zcela neznámý brazilec Rossi, který se ukázal jako obrovské terno. Tomáš Janotka přišel už před osmi lety ve svých dvaadvaceti letech ze Židenic. Všichni ostatní jsou odchovanci, až na výjimky prakticky se stejným průběhem kariéry. Dorost Sigmy, juniorka, případně hostování v jiných klubech a návrat zpět do Sigmy. To jen potvrzuje, že se v Sigmě daří vychovávat hráče pro ligu. Bude to však letos skutečně stačit na boje o poháry? Začátek ligy tomu příliš nenasvědčuje. Zdánlivě jsem pominul Zdeňka Zlámala, v současné době je však zraněný a na jeho návrat do branky si zřejmě ještě pár týdnů počkáme.

Rus Igor Golban je jediná skutečná přestupová letní posila. Potkal ho ale osud všech předchozích hráčů, které do týmu přivedl dnes už bývalý sportovní ředitel Jan Gottwald. Ten před časem ze zdravotních důvodů přerušil svoje působení v Sigmě. Mladý ruský obránce stejně jako jeho sparťanští předchůdci usedl na lavičku náhradníků. Jestli se nepletu, tak za poslední tři roky se nenašel jediný hráč do pole mimo vlastní líheň, který by přestoupil z jiného klubu, trvale se prosadil do základní sestavy a něco odehrál. Namátkou: Otepka půl sezóny, Varadi také nic moc, během minulé sezóny neustále na hraně mezi střídačkou a základem. Kučera a Heinz jsou po letech strávených v zahraničí jiným příběhem. Příběhem o návratu. Golban je mladý a bude zřejmě potřebovat víc času na aklimatizaci na nové prostředí. To, že se nedaří celému týmu jeho výkonům také neprospěje.

Ve své ligové premiéře ho v základní sestavě nahradil Martin Šindelář. Díky tomu tak v každém ligovém zápase této sezóny nastoupila Sigma s jinou stoperskou dvojicí. Kvůli nevýrazným výkonům ostatních hráčů má trenér také problém se sestavením útoku. Ostatně, zatím se sestava dost točí i na dalších postech a trenér zatím marně hledá nějaký ideál základní sestavy. V letošní sezóně nastoupilo ve čtyřech úvodních zápasech už devatenáct hráčů, z toho šestnáct v základu, což je podle mě další rarita. Bohužel, taková je ale dnešní realita Sigmy.

Letní pohárová euforie rychle pominula. Trenér Roman Pivarník se pokusí v pátek večer proti svému bývalému týmu nakopnout Sigmu k lepšímu výkonu. Ještě před tím, a to dnes odpoledne, se setká s fanoušky. Již teď někteří volají po jeho odvolání, takoví se najdou vždy. Já si ale nemyslím, že teď je ta pravá chvíle o tom vůbec uvažovat. Následující dvě kola, byť venku, ale ještě pořád s relativně slabšími soupeři, mohou položit základ pro posun v tabulce směrem nahoru. Pro naplnění předsezónních ambic je načase naplno bodovat.

Ol. deník- 29.8.2012: Zločin a trest, čili když se kácí les, létají třísky

Páteční zápas fotbalistů Sigmy v Jihlavě se příliš nevyvedl. Sigma ztratila na půdě ligového nováčka další dva body a fanoušci, kteří se vyjeli podívat na tento zápas a neseděli doma u televize, dostali od jihlavského klubu lekci. Původně jsem ani do Jihlavy nechtěl jet, ale po osobním setkání s trenérem Pivarníkem jsem své rozhodnutí změnil a do Jihlavy v pátek odpoledne vyrazil. Ani náznakem jsem netušil, co nás bude čekat za proceduru u vstupu do sektoru pro hosty.

Svůj zážitek jsme již popsali v „Otevřeném dopise představitelům FAČR a FC Vysočina Jihlava“, který by na stránkách tohoto listu publikován již v pondělí a o němž se zmiňovaly i jiná média. Odpověď na náš Otevřený dopis přišla vcelku brzy. Náš klub SK Sigma Olomouc nám vyjádřil podporu a stojí za námi s tím, že se k tomu vrátí po vyjádření bezpečnostního manažera fotbalové asociace. Ten mezitím slíbil se celou věcí zabývat. Vyjádření jihlavského klubu je již známé. Omluva se nekonala. Podle vyjádření jejich tiskového mluvčího vše proběhlo v souladu s Návštěvním řádem, předpisy FAČR, zákony ČR a dle pokynů Policie ČR. Navíc sdělili, že si vlastně za to můžeme sami, protože jsme vtrhli na jejich hřiště při loňském finálovém zápase proti Mladé Boleslavi a navíc měli nějaké indicie od PČR. K tomu skutečně nelze nic dodat. Když se kácí les, tak holt létají třísky.

Pochybuji, že s takovým přístupem mrtvého brouka (v případě Jihlavy mrtvého ježka) se na stadionech něco změní. Maximálně si fanoušci hostí rozmyslí, zda vůbec půjdou do sektoru pro ně určeného a nepůjdou si stoupnout jinam, mezi ostatní diváky. Ti samozřejmě tyto ponižující procedury nemusejí absolvovat a nemuseli je absolvovat ani vykázání fanoušci Sigmy, když se šli ve druhé půlce dodívat na zápas na tribunu mezi domácí diváky.

Tato reakce jihlavského klubu mě mrzí o to víc, že prezidentem jihlavského klubu je bývalý vynikající gólman Sigmy ing. Zdeněk Tulis, který se téměř před třiceti lety zasloužil o postup Sigmy do ligy a jejím pevném ligovém zakotvení a jistě si pamatuje, stejně jako já, tu skvělou atmosféru na stadionech, která tady tehdy vládla. Sigma v zápase s Jihlavou nakonec ztratila dva body.

Svojí těžkou misi musí teď zvládnout trenér Pivarník v sobotu na Baníku. Další remíza nebo prohra by už znamenala velkou bodovou ztrátu na čelo tabulky a skoro konec nějakým nadějím na slušné umístění. Pak totiž následuje domácí zápas s Libercem a cesta pro ligové body na Spartu.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 27.05.2014
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com