2012/14 Očima fanouška- zisk Superpoháru 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 1 člověk online

    | registrovat

2012/14 Očima fanouška- zisk Superpoháru 2012

2012/14 Očima fanouška- zisk Superpoháru 2012

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu uveřejňuji v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde na webu vychází s časovým odstupem. 

Hlavními tématy jsou tentokrát výhra v Superpoháru a rozjezd ligy 2012/13- tři gólmani a dvě červené pro stopery

Olomoucký deník 25.7.,1.a 8.8.2012

 Výhra v Superpoháru a rozpačitý vstup do ligy, tři gólmani a dvě červené karty

Ol. deník 25.7.2012 : Pohárové žně pokračují- Sigma triumfovala v Superpoháru

Páteční výhra v Superpoháru zřejmě definitivně udělala tečku za dlouhotrvajícím krizovým obdobím, které panovalo v Sigmě více než dva roky. Svědčí o tom i docela ambiciózní plány klubu, představené na pondělní tiskovce. Z pohledu fanouška je příjemné poslouchat, jak vysoké cíle si vedení klubu klade. A to míří na ty nejvyšší cíle. Dalo by se říct- konečně.

Pohárové výhry nad dvěma ze tří posledních mistrů ligy určitě vlijí hráčům do krve spoustu sebevědomí. Jsou teď ověnčeni vítěznými vavříny a je důležité, aby si na nich neustlali a neusnuli spokojeným spánkem. Způsob, jakým výhry v Liberci dosáhli určitě bude budit mezi soupeři respekt. Taktickým výkonem ve druhém poločase nedali olomoučtí hráči účastníkovi předkola Ligy mistrů ani, jak se říká, čuchnout. Aleš Škerle stoprocentně zvládl svoji novou roli kapitána. Solidně se uvedl v debutu Rus Golban, pár minut si odehrál i nováček v sestavě Martin Šindelář, který se v zimě vrátil z hostování v Sokolově. Soutěžní premiéru si užil i trenér Roman Pivarník a v závěru si odbyl obnovenou premiéru Michal Hubník, který se vrátil po roce a půl z hostování z Legie Varšava. Útočník a střelec prvního gólu Martin Doležal nastoupil za Sigmu v soutěžním zápase po více než roce. Po ročním hostování v Brně ukázal, že mu druholigové hostování velmi prospělo a prosadil se i proti mistru ligy. Po dlouhé době hráli po zranění i Rossi a Hořava. Brazilec pro zranění vynechal posledních 5 kol minulého ročníku a nehrál ani finále Poháru České pošty, Hořava nehrál pro zranění dokonce celé jaro.

Ač se to nezdá, Sigma prošla proti závěru jara docela velkou obměnou sestavy a to prakticky bez výrazné přestupové aktivity co se týká počtu hráčů.

Sigma Olomouc v krátké tříleté historii Superpoháru získala tuto trofej jako první vítěz domácího poháru. Velká škoda pro fanoušky, že z větší části u toho nemohli být přímo na stadionu. Přesun termínu konání zápasu ze soboty na pátek odpoledne zapříčinil, že na zápas do Liberce přijelo jen pár desítek olomouckých fanoušků.

Ze strany fotbalové asociace se o prestižnosti celé akce zatím jen mluví. Způsob organizace musí být výstrahou pro další ročníky.

Málo diváků, změna termínu konání, zpravodaj k tomuto zápasu se nedostal do sektoru pro hosty. Směšně působilo budování pódia pro vítěze a přenosného zábradlí kolem něj. K předání poháru došlo snad až po dvaceti minutách po utkání, kdy už měli domácí Štajner a spol. za sebou několik koleček pozápasového výklusu. Chabý pokus o vystřelení papírových konfet za zády slavících hráčů Sigmy tomu všemu nasadil korunu. Domácí fanoušci pochopitelně hned po zápase zmizeli a tak na stadionu zůstala jen hrstka diváků a pořadatelů. To však nemohlo zkalit upřímnou radost všech z Olomouce, samozřejmě fanoušků a také hráčů, trenérů a členů realizačního týmu, kteří se přišli k sektoru olomouckých fanoušků pozdravit i pohárem. Mimochodem, ten pohár je velmi krásný. Určitě by si zápas zasloužil lepší kulisu, ale začít by měla u sebe FAČR, která by měla zapřemýšlet nad volbou místa a termínu konání příštího zápasu o Superpohár. Zápas se určitě může odehrát na nějakém menším stadionku neligového mužstva a pokud možno v sobotu.

Sigma začala novou sezónu stejně skvěle, jako skončila tu minulou. Jen tak dál, už v sobotu začínáme ligu v Českých Budějovicích. O této sezóny se očekává velmi mnoho.

Ol. deník 1.8.2012: Sigma vykročila do Gambrinus ligy špatnou nohou

Fanoušek Sigmy musel za posledního půl roku nabýt dojmu, že na hřišti při zápasech Sigmy nejsou rozhodčí. Bylo to až neuvěřitelné, že jarní cesta Sigmy za záchranou v lize a ziskem poháru se obešla bez zřetelné nepřízně rozhodčích, tak obvyklé v předchozích letech. Sigma neprohrála jediný jarní zápas spornou brankou, byla proti ní zahrávaná jediná penalta (v Hradci za stavu 2:0 pro Sigmu) a jediným vyloučeným hráčem byl Rossi po druhé žluté ve vítězném zápase na Slovácku. Jedinou kaňkou, a to ještě spíše k zasmání, byl výkon asistenta rozhodčího Blažeje při domácím pohárovém zápase s Baníkem. Motal se po lajně pod hlavní tribunou a byl evidentně pod vlivem alkoholu. Před komisí rozhodčí to přiznal a následně byl suspendován. Že by tahle pohoda vedla ke snížení obezřetnosti?

Rozhodčí jsou ale stále součástí hry a přesvědčili jsme se o tom v úvodním ligovém zápase Sigmy v Českých Budějovicích s místním Dynamem. V 63. minutě zápasu, za stavu 0:0, nastala před olomouckou brankou situace, která bude mít ještě dohru před disciplinární i rozhodcovskou komisí. Po zákroku ligového debutanta v dresu Sigmy Igora Golbana se v pokutovém území skácel k zemi bývalý olomoucký hráč, nyní v dresu Dynama, Filip Rýdel. Rozhodčí odpískal penaltu a ukázal k překvapení všech červenou kartu kapitánovi Sigmy Aleši Škerlemu. Další bývalý hráč Sigmy Rudolf Otepka katastrofu dokonal a nařízený pokutový kop proměnil a zápas rozhodl. I rozhodčí Drábek už ví, že udělal chybu. Neměl Aleše Škerleho vyloučit. Body to ale Sigmě už ale nevrátí, ale i v deseti se hráči na hřišti nevzdali a neměli daleko k vyrovnání. Výsledek je pro fanoušky velkým zklamáním. Očekávání bylo veliké a prohra se nečekala.

Jedna prohra na startu sezóny není žádná katastrofa. Ze zápasu se hráči i trenér poučí. I trenér Pivarník si musí projít tou olomouckou klasikou- zaspaným prvním poločasem. Nejhorší však je, že v zápase se při střetu s útočníkem soupeře zranil olomoucký brankář Zdeněk Zlámal. Už na začátku utkání kvůli tomu musel střídat a určitě to mělo vliv na vývoj celého utkání. Doufejme, že zranění nebude příliš vážné, protože Zdeněk Zlámal se definitivním přestupem z Itálie stal nejvýraznější posilou týmu a na jeho výkonech jsou postaveny celé ambice týmu.

Ol. deník 8.8.2012: Splněná vítězná povinnost, opět s červenou kaňkou

V prvním domácím zápase v nové sezóně porazili fotbalisté Sigmy před více než pěti tisíci diváky Slovácko dva nula. S předzápasovými komplikacemi se Sigma celkem podle očekávání vyrovnala velice dobře. Disciplinárně potrestaného stopera Golbana nahradil na jaře stabilní člen základní jedenáctky Pavel Dreksa. Zdeňka Zlámala, který bude kvůli zranění chybět ještě několik týdnů a jeho návrat do branky je odhadován až na září, zastoupil Martin Blaha. Blaha svůj úkol splnil bez chyby a připsal si tak ve třináctém ligovém startu už pátou vychytanou nulu. Sigma utvořila zřejmě rekord ligy. Teprve ve druhém zápase sezóny v jejím dresu nastoupil už třetí brankář. Minulé kolo střídal zraněného Zlámala Šustr, v neděli dostal přednost zkušenější Blaha.

Sigma zatím vyniká nejen počtem použitých brankářů, ale i vysokou spotřebou obránců na postu stopera. Za sto osmdesát ligových minut se na této důležité pozici před brankářem vystřídalo už pět hráčů. V Budějovicích začala utkání stoperská dvojice Škerle- Golban, po neoprávněném vyloučení Škerleho se vedle Golbana postavil defenzívní záložník brazilec Rossi. Disciplinární komise v týdnu před zápasem se Slováckem sice rozhodla, že Škerle může v dalším zápase hrát, ale trest dala místo něj Golbanovi. Proti Slovácku ho zastoupil Dreksa. Bohužel jeho solidní výkon úplně pokazila klukovina, za kterou byl po právu vyloučen. Nechal se vyprokovovat v tomto oboru velmi známým mistrem, útočníkem Slovácka Doškem a za oplácení dostal červenou kartu. Doškovy loketní etudy jsou už notoricky známé, tentokrát k tomu přidal „nechtěné“ přišlápnutí Dreksovy nohy. Ovšem to Dreksu nijak neomlouvá. Zcela zbytečně oslabil tým v závěru dobře rozehraného zápasu.

Svoji šanci tak dostal teprve jednadvacetiletý vysoký stoper Martin Šindelář. Proti Slovácku odehrál svoje první ligové minuty. Dostal tak poprvé příležitost v ligovém zápase navázat na starty svého tatínka Radka, útočníka, který v dresu Sigmy působil na začátku 90. let minulého století.

Ještě bych se chtěl zmínit o týdnu, který prožil kapitán Aleš Škerle. Po neoprávněném vyloučení v Českých Budějovicích čekal na verdikt disciplinární komise. Ta mu žádný trest nedala a tak mohl nastoupit proti Slovácku. A to bylo dobře, protože se ukázal i jako střelec. Ve svém 184. ligovém zápase dal teprve svoji druhou ligovou branku. Čekal na ni více než pět let.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 26.05.2014
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com