2012/13 Očima fanouška- změny v kádru před sezónu 12/13 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

2012/13 Očima fanouška- změny v kádru před sezónu 12/13

2012/13 Očima fanouška- změny v kádru před sezónu 12/13

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu uveřejňuji v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde na webu vychází s časovým odstupem. 

Hlavními tématy jsou tentokrát změny v kádru před sezónou 2012/13, čili prodloužení smlouvy se Zdeňkem Zlámalem a návrat Michala Hubníka, v klubu naopak skončil, údajně ze zdravotních důvodů, manažer Jan Gottwald a brazilec Wewerson skončil dřív, než si stačil pořádně čutnout.

Olomoucký deník 4., 11. a 18.7.2012

 Bob Zlámal podepsal novou smlouvu, Hubníkův návrat, Gottwald a Wewerson v klubu skočili, Varadi na hostování

Ol. Deník 4.7.2012: Sigma zatím kádr příliš nemění

Sigma Olomouc zahájí novou sezónu s úplně jiným realizačním týmem než v minulých letech. Už půl roku působí v klubu sportovní ředitel Jan Gottwald a na postu trenéra je ambiciózní Roman Pivarník. Přestupové období je sice v plném proudu, ale kádr fotbalové Sigmy Olomouc se zatím příliš nemění. Zatímco v případě Boba Zlámala klub věděl, co činí, v případě podepsání smlouvy s brazilcem Weversonem už o tom lze s úspěchem pochybovat. Klub s ním po několika přípravných zápasech rozvázal smlouvu, na které ještě ani nezaschl inkoust pera, se kterým se podepsala. To byl tedy úlet. Naopak vedení zaujal mladý ruský obránce, který zde byl na zkoušku z Lokomotivu Moskva. Ruský klub by ho pustil ale jen hostování. Pokud by měla Sigma převzít jeho plat, jak se to v těchto případech obvykle dělá, zřejmě by se docela prohnula. Již v předchozích případech jsme od sportovního ředitele slyšeli, že příliš vysoký plat byl většinou příčinou toho, proč se klub s některými hráči nedohodl na přestupu.

Další příchody jsou olomouckou klasikou. Jedná se o návraty kmenových hráčů z hostování. Jedním z těchto hráčů je Michal Hubník, který se vrací z Legie Varšava.

Ol. deník -11.7.2012: Manažer Gottwald odchází

Minulý týden jsem se zde zmínil o tom, že Sigma Olomouc začíná poprvé po dlouhé době sezónu s novým realizačním týmem ve složení sportovní manažer Jan Gottwald a trenér Roman Pivarník. Ale tato informace již neplatí. Jan Gottwald ze zdravotních důvodů ukončil svoje působení v Sigmě. Teď v létě by měl jít na operaci, proto se s vedením Sigmy dohodl na ukončení spolupráce. Či spíše jejím přerušení. Přeji mu tímto brzké uzdravení.

  Jeho posledním tahem byl příchod dvaadvacetiletého ruského stopera Igora Golbana na roční hostování s opcí na přestup. Přichází z týmu Lokomotiv Moskva a je tak po dvaceti letech dalším Rusem, který by měl nastoupit v sigmáckém dresu v ligovém zápase. Jeho předchůdci se na přelomu 80. a 90. let vůbec neprosadili. Nasbírali celkem osm ligových zápasů. Prvními byli těsně před listopadem 1989 Oleg a Vitalij Šarapovovi ze Spartaku Moskva, po revoluci zase zmizeli zpět do Sovětského svazu. Jejich následovníka Valerie Masalitina by si měli pamatovat trenér Pivarník a jeho asistent Kotůlek. Na podzim roku 1992 Masalitin nastoupil dvakrát v základu a s ním i oba dnešní trenéři. Ani tento Rus se v kádru neusadil a zmizel, kdo ví kam. Nejlepší ze všech hráčů z bývalého Sovětského svazu však byl legendární běloruský stoper Saša Bokij, který v Sigmě úspěšně působil v letech 1990-1992. Jeho kariéru v Sigmě však v jeho pětatřiceti letech ukončilo zranění. A na jeho výkony by mohl mladý Golban navázat.

Ze Sigmy odchází na hostování do slovenské Senice mladý obránce Koutný a útočník Varadi. Míří za svým bývalým trenérem Psotkou a jeho asistentem Muchou a budou mít tak šanci si zahrát předkolo Evropské ligy.

Pro fanoušky Sigmy měl být zápas Superpoháru s Libercem za dva týdny malou náplastí za vyřazení klubu z Evropské ligy, kam se Sigma kvalifikovala výhrou v domácím poháru. Superpohár je u nás relativně novou soutěží. Odehrály se zatím dva ročníky a model jednoho zápasu o Superpohár mezi vítězem domácího poháru a ligy byl převzat ze zahraničí. Tento zápas vždy zahajuje novou sezónu. U nás si tato soutěž svoji prestiž musí teprve vybojovat. A hned ve třetím ročníku se postarali její aktéři o to, že to bude mít Superpohár u fotbalové veřejnosti hodně těžké. Původní termín, stanovený na sobotu týden před zahájením ligy, byl po dohodě obou klubů změněn na pátek. Jak typické. Sobotní termín nevyhovoval Liberci kvůli jeho úternímu zápasu předkola Ligy mistrů v Kazachstánu. Sigma s přesunem na pátek souhlasila, zřejmě neměla ani jinou možnost. Ale tím byli vyšachováni ze hry olomoučtí fanoušci, kteří plánovali na tento mimořádný zápas sobotní výjezd. Páteční odpoledne v Liberci budou stíhat zřejmě jen ti skalní. Otázka je, zda na ústupek v termínu nešlo reagovat i ústupkem ze strany Liberce a to odehráním zápasu na neutrální půdě blíž Olomouci. Praha je podle mě pro pořádání takových zápasů ideální. Ale podle informace z klubu to snad ani nešlo. Je údajně dáno pravidly Superpoháru, že se má zápas odehrát na půdě vítěze ligy.

Olomoucký deník 18.7.2012: V pátek ostrá generálka na ligu- Superpohár v Liberci

Za dva dny definitivně skončí fotbalistům Sigmy Olomouc období letní přípravy na nový soutěžní ročník 2012/2013. V pátek večer nastoupí proti Liberci v zápase o český Superpohár. Utkání se odehraje na libereckém stadionu U Nisy. Setkají se dva týmy, které na jaře patřily mezi tři nejlepší v lize. Jak známo, Superpohár je zápasem mezi vítězem české Gambrinus ligy a domácího poháru. Dosud se odehrály dva ročníky a v obou zvítězil ligový mistr. Je načase tuto statistiku změnit. Větší motivace by měla být na straně Sigmy, která evropskou fotbalovou asociací UEFA vyřazena z letošní účasti v předkole Evropské ligy. Naopak pro Liberec toto utkání znamená zřejmě jen komplikaci v jejich plánech, neboť je vloženo mezi dva pro ně daleko důležitější zápasy 2.předkola Ligy mistrů s kazašským mistrem z Karagandy. Posun ze sobotního na páteční termín znamená, že na zápas přijede podstatně méně fanoušků z Olomouce, než se původně očekávalo. Vedení Sigmy ale prokázalo, že má zájem, aby fanoušci na zápas přijeli. Nabízí fanouškům dopravu autobusy za velmi přijatelnou cenu. Jsou prázdniny a tak je šance, že mladí fanoušci z řad studentů si přeci jen nenechají zápas ujít a vyrazí v hojném počtu podpořit Sigmu v boji o další trofej, která určitě časem získá na prestiži. Jedná se skutečně o výjimečný zápas.

Sigma v uplynulých dnech absolvovala tradiční letní přípravu v Rakousku s vyrovnanou bilancí přípravných zápasů. V posledním zápase prohrála s tureckým Bursasporem. Střelecky se opět prosadil dvadvacetiletý útočník Martin Doležal, který se vrátil z úspěšného druholigového hostování v Brně. Doležal by mohl v základní sestavě nahradit Zdeňka Klesnila, nečekanou oporu Sigmy v jarních bojích. Klesnil je však po operaci a start ligy nestihne.

Dalším novým jménem v sestavě je ruská posila Igor Golban. Budeme sledovat, za jak dlouho se adaptuje v naší lize. Měl by nastupovat vedle zkušeného Aleše Škerleho, nového kapitána Sigmy a rychle se prosadit do základní sestavy.

Do startu ligy chybí dvanáct dní. Proti ostatním ligovým týmům Sigma rozhodně přestupovým trhem nějak výrazně nezahýbala. Důležitou zpráva letního přestupového období je rozhodně udržení gólmana Zdeňka Zlámala. Ze základu skončil jen Radim Kučera, jinak tým zůstává pohromadě. Po zranění se znovu do hry zapojí Hořava, Petr a brazilec Rossi, kterému za půl roku končí smlouva. Doufejme, že se povede s tímto hráčem smlouvu prodloužit. Do áčka olomoucké Sigmy se určitě budou tlačit také mladí hráči z juniorky. Konkurence v sestavě výrazně vzrostla také návraty hráčů z hostování, nejvýraznější posilou bude Michal Hubník, aby se pokusil navázat tam, kde před rokem a půl skončil. Nemusí to být zrovna 12 gólů za půl sezóny, všichni víme, v čem jsou jeho přednosti. Adam Varadi odešel na půl roku do slovenské Senice.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 26.05.2014
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com