2012/11: Očima fanouška- nominace na EURO 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

2012/11: Očima fanouška- nominace na EURO 2012

2012/11: Očima fanouška- nominace na EURO 2012
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem. Tentokrát si připomene , koho nám to trenér Bílek nominoval, či spíše nenominoval na EURO 2012.

Olomoucký deník 30.5. a 6.6.2012

Bílek nominoval na EURO

30.5.2012 Letní přestávka ve znamení přípravy na EURO 2012

Prvoligové soutěže v celé Evropě skončily a fotbalový svět žije přípravami fotbalových reprezentací na EURO 2012, které se bude konat od příštího týdne v Polsku a na Ukrajině. Ze všech současných a bývalých hráčů Sigmy se štěstí v podobě nominace na EURO 2012 usmálo pouze na hráče teď už opět druholigové Herthy Berlín Romana Hubníka.

Zkusme si zrekapitulovat, kdo se ze současných nebo bývalých hráčů Sigmy do konečné nominace trenéra Bílka nedostal a proč.

Začnu asi jediným hráčem Sigmy Olomouc, který má v současné době reprezentační formu. Tím je brankář Zdeněk Zlámal. Přestože je v reprezentaci jasnou jedničkou Petr Čech, Zdeněk Zlámal by si za svoje výkony v dresu Sigmy reprezentaci jednoznačně zasloužil.

Bílek dlouhodobě zanevřel na Davida Rozehnala, hráče francouzského Lille OSC, třetího týmu francouzské ligy. Je pravdou, že pravidelně ve francouzské lize nenastupuje, ale stoper s jeho zkušenostmi by se jistě hodil.

Když už tedy nebereme na EURO zkušené hráče, kteří příliš nehrají, pak se nabízí mladí a kvalitní hráči, kteří hrají. Tím je devatenáctiletý stoper Tomáš Kalas, hráč Chelsea, který odehrál skvělou sezónu na hostování v holandském Arnheimu, se kterým vybojoval účast v Evropské lize.

Zatím však pozvánku do reprezentačního áčka nedostal. Kamil Vacek (*1987) pár minut v kvalifikaci na letošní EURO odehrál, ale jeho výkony v dresu italského Chievo Verona na nominaci také nestačily. Také Michal Hubník, naposledy hráč Legie Warszawa, byl ještě před půl rokem zkoušen v reprezentaci, ale zdravotní trable ho bohužel už dlouho nepustily na trávník.

Další dvě bývalé reprezentační opory Tomáš Ujfaluši a Radoslav Kováč kdysi upadly do reprezentační nemilosti. Oba letos získali se svými kluby titul, Ujfaluši v turecké lize s Galatasaray (mimochodem jeho spoluhráčem je Milan Baroš) a Kováč ve švýcarské s FC Basel.

Pojďme od reprezentačních starostí ke klubovým. Žádné další oficiální zprávy o případných posilách Sigmy nemáme. Čekáme, jak dopadnou jednání ohledně dalšího působení Zdeňka Zlámala v našem klubu. V tisku padají další jména, která by měla Sigmu případně posílit. V této souvisloti byl zmiňován dokonce liberecký špílmachr Štajner, reálněji ale spíše vypadají jiná jména jako například sparťanský stoper Erich Brabec.

6.6.2012 EURO je tady! Dočkáme se olomouckého reprezentanta?

Už jen dva dny chybí do startu fotbalového EURA 2012. Reprezentační výběr trenéra Bílka zatím příliš nadšení nevzbuzuje a může jen mile překvapit. Generálka s Maďarskem reprezentaci nevyšla. Na malou omluvu by se mohlo říct, že chyběl zraněný Rosický.

Česko mělo při rozlosování EURA neskutečnou kliku, má výjimečně příznivý los a lehčí soupeři na EURU už snad ani nejsou. Totéž si ovšem říkají i naši soupeři ve skupině. Zajímavé je, že ať už dopadneme na šampionátu jakkoliv, trenér Bílek má od šéfa fotbalové asociace Pelty bianko šek i na kvalifikaci na mistrovství světa v Brazílii.

O nominaci trenéra Bílka si každý udělá obrázek sám. Kdo v nominaci z bývalých nebo současných hráčů Sigmy chybí, jsem popsal minulý týden. Dnes se podíváme na olomouckou reprezentační stopu z jiného úhlu. Ve výběru Michala Bílka je z hráčů, kteří hráli v Sigmě, jen obránce Roman Hubník, nyní hráč berlínské Herthy. Jeho postavení v týmu ale není ideální. Na jeho pozici stopera asi bude hrát Michal Kadlec, který tak na levé obraně uvolní místo pro Limberského.

Rád bych se ještě zmínil o sobotní akci ve valašských Viganticích, kde se turnajem dvou týmů hvězd a místního celku s profesionální kariérou loučil kapitán Sigmy a vigantický rodák Radim Kučera. Radim si pozval spoustu bývalých spoluhráčů a to nejen ze Sigmy. Účast velkých hvězd byla vskutku hojná. Z těch, co by mohli ještě teoreticky na EURO a nejsou z různých důvodů v nominaci, zmíním Tomáše Ujfalušiho, Radoslava Kováče a Kamila Vacka. Z bývalých reprezentantů tam byli například Marek Heinz, Martin Kotůlek, Radek Látal, Martin Vaniak a Stanislav Vlček. Z bývalých hráčů Sigmy přijali pozvání také Jirka Barbořík, Robert Caha, Emil Nečas, David Kobylík a Pepa Mucha. Ze současných olomouckých hráčů Zdeněk Zlámal, Michal Ordoš, Adam Varadi a Tomáš Janotka. Možná jsem na někoho zapomněl, ale nemohu opomenout dvě další výjimečné olomoucké trenérské osobnosti, se kterými jsme se tam mohli setkat a to Petra Uličného a Zdeňka Psotku.

Škoda, že olomoučtí fanoušci na tuto akci příliš nezareagovali a až na pár výjimek nedorazili.

Napravit svoji reputaci mají možnost fanoušci Sigmy už tuto sobotu před polednem. Na Andrově stadionu se hraje zápas první dorostenecké ligy. Jistý mistr ligy dorostenci Sigmy hostí dorost Sparty Praha. Když už Vás nezaujaly bývalé a současné hvězdy, přijďte podpořit alespoň ty budoucí. Vstup je zdarma.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 07.11.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com