2012/10: Očima fanouška- přichází trenér Pivarník - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

2012/10: Očima fanouška- přichází trenér Pivarník

2012/10: Očima fanouška- přichází trenér Pivarník
Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Zde vychází se značným časovým odstupem. Tentokrát si připomene konec sezóny 2011/2012 a příchod nového trenéra Pivarníka

Olomoucký deník 16. a 23.5.2012

Historicky nejúspěšnější sezóna skončila, přichází nový trenér

16.5.2012 Hoši děkujem, vítězná tečka za historickou sezónou

V sobotu se vítězným domácím zápasem fotbalistů Sigmy Olomouc uzavřela nakonec nejúspěšnější sezóna v historii klubu. Záchrana v lize a jedenácté místo v tabulce jistě není tím, čím by se mohl klub chlubit. To by tak mohlo vypadat jen v případě, že by se někdo vrátil po roce z Marsu.

Ve skutečnosti vydřená záchrana jen podtrhla historický úspěch Sigmy v podobě vítězství v Poháru České pošty před čtrnácti dny. Po této výhře se ještě musely krotit emoce, protože Sigmu čekal v posledních dvou kolech ještě důležitý krok k záchraně. První pokus byl připraven na minulou středu, kdy tým zajížděl do Hradce Králové. Na nevyhovujícím stadionu, kde, jak už bylo někde řečeno, to má fanoušek ze sektoru hostí na hřiště dál, než je cesta z Olomouce do Hradce, Sigma v pohodě vyhrála a zajistila si tím ligovou příslušnost i na příští rok.

Odpočet bodů, který náš klub postihl díky rozhodnutí disciplinární komise, byl pro tým daleko větší zátěží, než jsme se původně domnívali. Jak víme, podzimní část s týmem nedokončil doposud velmi úspěšný trenér Psotka, který byl před poslední kolem podzimní části soutěže odvolán. A to nemluví ani o tom, jak všechny kroky vedení klubu byly vnímány fanoušky poněkud rozporuplně a ne vždy s pochopením. A těch podzimních rozporuplných rozhodnutí byla celá řada.

Nakonec, jak se ukázalo a jak už to tak někdy bývá, všechno zlé je k něčemu dobré.

K týmu byl povolán trenér Petr Uličný. Povedlo se mu semknout hráče a přesto, že jeho představy o základní sestavě dostávaly jednu ránu za druhou, dokázal nejen zachránit ligu, což byl jeho hlavní (a v době jeho nástupu k týmu i jediný) úkol. A jako bonus navíc dovedl Sigmu do finále českého poháru. Na finálovou výhru nad Spartou žádný fanoušek Sigmy do smrti nezapomene.

Oslavy po posledním zápase s Duklou byly důstojné a byl to nejlepší závěr sezóny, jaký pamatuji. Trenér Uličný u týmu jako trenér dobrovolně skončil. Jeho půlroční mise skončila obrovským úspěchem. Stejně tak skončil kapitán Kučera, který na závěr své bohaté kariéry splnil to, o čem snil a mluvil již v době, kdy se do týmu vrátil z německé bundesligy. Jako kapitán zvedl nad hlavu pohár. Vyhrál ho pro sebe, pro klub, pro fanoušky. S oběma se klub velmi důstojně rozloučil a fanoušci také. Takhle by to mělo vypadat, když odcházejí legendy.

Takže ještě jednou- Hoši děkujem.

23.5.2012 Do nové sezóny s novým trenérem Romanem Pivarníkem

Jak už je všeobecně známo, novým trenérem Sigmy se stal olomoučák Roman Pivarník, ročník 1967. Stojí před nelehkým úkolem navázat na veleúspěšné jaro trenéra Petra Uličného.

Nevím, jak moc je pro olomoucké fotbalové příznivce jméno Romana Pivarníka známé. Před dvaceti lety přišel coby pětadvacetiletý hráč z Dukly Praha a hned naskočil do základní sestavy tehdy velmi úspěšného týmu, který krátce před tím podruhé za sebou vybojoval účast v Poháru UEFA. Byl u toho, když Sigma vyřadila rumunskou Craiovu a rozdrtila v nezapomenutelném zápase Fenerbahce Istanbul 7:1. Je jedním z hráčů, kteří na vlastní kůži zažili koučování Karla Brücknera. Po dvou letech působení v Sigmě přestoupil do Rapidu Vídeň, kde odehrál další tři sezóny. Pivarník se po skončení hráčské kariéry vrhl na trénování a hned jeho první štací byla Olomouc. Dva roky trénoval tehdy druholigový 1.HFK Olomouc. Naposledy trénoval druholigovou Jihlavu, se kterou letos postoupil do první ligy.

Jeho jmenování je jistě pro mnohé velkým překvapením, protože pro fotbalovou veřejnost byl dlouho ve hře o post olomouckého trenéra mnohem zkušenější a velmi úspěšný trenér František Komňacký.

Jeden otazník je tím pádem vyřešen a nyní se zraky všech fanoušků upínají k vedení Sigmy, jak dokáže udržet pohromadě kostru úspěšného týmu a jakým způsobem ji doplní tak, abychom se mohli čelem postavit výzvám v podobě těžkých mezinárodních zápasů Evropské ligy.

Nesmíme ale zapomenout, že Sigma odehrála celé jaro bez svých, nebojím se to říct, nejtalentovanějších hráčů Jakuba Petra a Tomáš Hořavy, kteří na jaře kvůli zdravotním problémům neodehráli ani minutu. Takže, pokud se jim podaří dostat do jejich bývalé formy, hned jsou dvě posily na cestě. A stále je nevyřešeno další působení Zdeňka Zlámala, alespoň oficiálně nic nevíme.

zkráceno...

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 06.11.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com