2012/1: Očima fanouška- Výměna Jílek x Podaný - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 5 lidí online

    | registrovat

2012/1: Očima fanouška- Výměna Jílek x Podaný

2012/1: Očima fanouška- Výměna Jílek x Podaný

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které  pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Pokusím se postupně zkracovat časový odstup.

Olomoucký deník 19.12., 28.12.2011 a 4.1.2012

Sigma hledá posily ve Spartě

 19.12.11

Očekávání Ježíška

Většina fanoušků Sigmy s napětím očekává, co jim pod stromeček přinese Ježíšek. Někteří ještě na poslední chvíli ve fanshopu nakupují pro své nejbližší kalendáře a hrnečky s fotkami hráčů, jiným by stačila zpráva o tom, kteří hráči posílí Sigmu v jarních bojích o bytí nebytí v lize. Napětí stoupá a očekává se naplnění předsevzetí nového sportovního ředitele Sigmy Jana Gottwalda přivést do týmu tři hotové a kvalitní hráče. Zatím vedení Sigmy pozvalo do zimní přípravy kvarteto kmenových hráčů, kteří se poslední rok potulovali po hostováních v jiných klubech první a druhé ligy. Pokud by k nim přibyli ještě tři avizování hráči jako posily, nastal by v Sigmě docela neobvyklý pohyb, protože celkem logicky by muselo hráčský kádr opustit sedm hráčů.

28.12.11

Sigma hledá posily ve Spartě. První z nich je Podaný

Fotbalová liga má v Česku tradiční zimní přestávku. Správci ligových stadionů čekají, až napadne sníh, aby mohli otestovat vyhřívání trávníků, protože už v půlce února se fotbalové jaro zeptá, co všichni dělali v zimě. Hráči vyběhávají cukroví a bramborový salát, kterým se přejídali o Vánocích a chystají se na konec dovolené a zahájení zimní přípravy.

A fanoušci olomoucké Sigmy o Vánocích vyhlíželi, zda společně se zlatým prasátkem dorazí nějaká informace o slibovaných posilách. Se zlatým prasátkem to má každý jinak, já ho letos opět neviděl, ale vedení Sigmy přece jen tak úplně nezahálelo a nabídlo vskutku jeden velmi zajímavý přestup. Výměnou za mladého, teprve pětatřicetiletého trenéra Václava Jílka, by měl ze Sparty přijít levonohý ofenzívní hráč Jakub Podaný. Ve velké konkurenci ve Spartě se tento čtyřiadvacetiletý hráč nedokázal trvale usadit v základní sestavě a tak určitě bude pro něj angažmá v Sigmě velkou výzvou a věřme, že velkou motivací vybojovat Sigmě záchranu.

V tisku se objevily spekulace, že touto výměnou by měla být zahájena nějaká dlouhodobější spolupráce Sigmy se Spartou. Na toto spojení by mohlo být část fanoušků Sigmy velmi alergických. Domácí zápasy se Spartou patří mezi fanoušky k emotivně nejvypjatějším zápasům roku. Z tohoto pohledu to bude mít každý sparťanský hráč v dresu Sigmy velmi těžké.

A mladým fanouškům Sigmy bych také rád připomněl hráčskou sparťanskou minulost staronového trenéra Petra Uličného, který také mimochodem hrál ligu i za Plzeň.

Výměna trenéra za hráče je svým způsobem unikátní. Zda bude i pro Sigmu výhodnou to ukáže teprve čas. Můžu říct, že jsem o podobné transakci nikdy neslyšel. Obvyklejší je scénář, že trenér z klubu odejde a ještě si stáhne do nového působiště nějakého svého oblíbence. S trenérem Jílkem do Sparty odchází i 15 let poznávání hráčů Sigmy všech věkových kategorií od přípravky až do olomoucké juniorky, kterou naposledy trénoval.

4.1.12

Doufejme, že Uličný zopakuje své veni, vidi, vici

V pondělí se na prvním tréninku po zimní dovolené sešli hráči Sigmy, aby začali společně bojovat o místo v kádru, který pro Olomouc vybojuje i pro příští rok prvoligovou účast. O místo v sestavě se poperou také některé staronové tváře, které si Sigma stáhla zpět z hostování v jiných klubech, z nichž někteří nejspíše budou působit pouze jako tlak na vyšší konkurenci v týmu.

Z navrátilců bude určitě největším jménem a hráčem do základní sestavy Michal Ordoš, kterého Sigma stáhla po půl roce z hostování v rakouské lize.

Kromě těchto hráčů je ze slibovaných posil zatím první vlaštovkou ofenzivní levonohý záložník Jakub Podaný ze Sparty.

Také realizační tým posílil o jednoho člena. Asistentem nového trenéra Petra Uličného se stal bývalý hráč Sigmy Josef Mucha. Ten se na lavičce Sigmy opět potká se svým bývalým spoluhráčem , nyní asistentem trenéra, Martinem Kotůlkem. Pepa Mucha sice jako hráč v Sigmě skončil už před devíti lety, ale jako spoluhráče pamatuje z dnešního kádru oba veterány sigmáckého kádru Marka Heinze a Radima Kučeru. Kvarteto trenérů uzavírá trenér gólmanů Tomáš Lovásik. S Kotůlkem působili u týmu už za trenéra Psotky.

autor: Tomáš Vaida

Zkráceno... .

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 31.05.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com