2011: Očima fanouška(40)- Gottwald a Uličný přicházejí - Sigma United
Sigma Fans ®

18.12.2017, 2 lidé online

    | registrovat

2011: Očima fanouška(40)- Gottwald a Uličný přicházejí

2011: Očima fanouška(40)- Gottwald a Uličný přicházejí

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které  pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku v rubrice Očima fanouška. Pokusím se postupně zkracovat časový odstup.

Olomoucký deník 7.12. a 12.12.2011

Na Baníku aspoň remíza- je čas na hodně tlustou čáru

7.12.2011

Fanoušek Sigmy nemusí být kdovíjaký pamětník, aby si vzpomněl na rok 2002. Tehdy v Sigmě působil nejdříve jako sportovní ředitel a později jako hlavní trenér Bohumil Páník. Asistenta mu dělal čirou náhodou Augustýn Chromý, který v sobotu vedl Sigmu proti Baníku. Špatné podzimní výsledky vedly k vyhození trenéra Páníka a angažování Jiřího Kotrby. Tomu se „povedlo“ všechny čtyři zbývající podzimní zápasy prohrát a Sigmu od sestupové příčky dělilo jen skóre.

Paralela s rokem 2002 se tak téměř nabízí. Sigma je i po letošním podzimu na pokraji sestupu. Díky bezbrankové remíze na Baníku se však odlepila z posledního místa, které přepustila Viktorii Žižkov. Vyhodil se trenér, ale zázrak se nekonal. Nový trenér Chromý postavil do zápasu to nejzkušenější, co měl k dispozici. Z mladých hráčů hrál jen Navrátil. Přesto to na Baník, který hrál dokonce dost dlouho bez vyloučeného hráče, nestačilo. Ale nakonec dobrý bod z Baníku. Sigma ale opět ukázala, že zapomněla střílet branky.

Pohled na tabulku před zimní přestávkou ukazuje, že našimi největšími soupeři o udržení v lize budou kromě Žižkova a Baníku také Budějovice, možná Hradec, další týmy už mají třináctibodový náskok.

Na takové úvahy však bude ještě dost času. Vedení Sigmy a její akcionáři teď budou řešit, jak dál. Minulý týden jsem uvažoval o tom, že jednou z možností řešení situace je opětné zřízení pozice sportovního ředitele. Dnes se v této věci rozhodne. Jednat se bude určitě o dvou jménech, o bývalém místopředsedovi klubu z Drnovic Janu Gottwaldovi a také se určitě bude řešit osud bývalého trenéra Zdeňka Psotky, který má v klubu smlouvu ještě na dva a půl roku. Jan Gottwalda si všichni pamatují, když ve „zlatých“ devadesátých letech vytáhl vesnický klub do ligy a s podporou Chemapolu v ní úspěšně několik sezón.

Povede se udělat vedení Sigmy tlustou čáru za nepovedeným rokem 2011, navždy spojeným s trestem za údajnou korupci? A jakým způsobem?

Jan Gottwald a Petr Uličný přicházejí zachránit Sigmu

12.12.11

Skončil prvoligový podzim, hráči dostali dovolenou, fanoušci si začínají léčit pošramocené nervy a fotbaloví bafuňáři na plný výkon rozjeli svoje úsilí o vylepšování kádrů ligových týmů. V olomoucké Sigmě začali od podlahy. Představenstvo klubu zřídilo funkci sportovního manažera a na tento post zvolilo pětašedesátiletého Jana Gottwalda. O jeho osobě bylo popsáno už dost a tak snad není potřeba nic dodávat.

Pan Gottwald hned na startu svého působení v Sigmě rozdělil fanoušky na dva tábory. Jednoduše řečeno na ty, kterým vadí a na ty, kterým nevadí. Každopádně žádné nadšení z jeho jmenování mezi fanoušky nezavládlo. Já patřím do druhé skupiny, tedy patřím k těm, kterým nevadí. Model tříčlenné sportovně- technické komise se neosvědčil a manažerskou osobnost se zkušenostmi z prostředí fotbalu prostě Sigma potřebuje jako prase drbání.

Drnovický Jan Gottwald sice posledních pět let nikde oficiálně nefukcionařil, ale pochybuji, že by mu měl nějak ujet vlak. V českém fotbalovém rybníčku se toho zase až tak za těch pár let nezměnilo a kontakty jsou zde stále důležitou komoditou. Jen připomenu, že v dobách své největší slávy byl dokonce místopředsedou fotbalového svazu. Vedení Sigmy určitě přesvědčil o svých manažerských schopnostech a dokonce prý i jednomu zástupci důležitého akcionáře (kterým je město) vysvětloval svoji podnikatelskou minulost.

První krokem Jana Gotwalda v nové funkci byl výběr trenéra, který by nahradil odvolaného Zdeňka Psotku. Podle očekávání se jím nestal „jednozápasová“ náhrada Augustin Chromý, ale známý olomoucký kouč Petr Uličný. To je poněkud jiná káva. Mezi fanoušky Sigmy je stále velmi oblíbený. V únoru dvaašedesátiletý trenér je se Sigmou úzce spjat. Jako hráč se zasloužil o první historický postup Sigmy do ligy, později zde působil jako asistent trenérovi Brücknerovi. V půlce sezóny 2002/2003 přišel do Sigmy poprvé jako hlavní trenér s úkolem zachránit ligu v tragicky rozehrané sezóně. To se mu podařilo a následující rok dokonce dovedl Sigmu ke třetímu místu. Závěr jeho tehdejšího působení v roce 2006 vyzněl poněkud rozpačitě, protože tehdejší vedení Sigmy už půl roku dopředu avizovalo, že jeho mise u týmu skončí a bude nahrazen. Po sportovním manažerovi a trenérovi do týmu mají přijít také ti, kteří tu ligu vlastně musí na hřišti ukopat- pořádné posily!

autor: Tomáš Vaida

Zkráceno... .

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 31.05.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

05.12.2017 - Sigma prohrála v Liberci

Olomoučtí sice v předehrávaném jarním kole prohráli po špatném výkonu na Slovanu, ale přezimují na třetí příčce, což je nad očekávání.

Liberec - Sigma - 1:0 -

Branka: 55. Coufal. Rozhodčí: Orel – Kotík, Koval. ŽK: Pulkrab - Vepřek, Radaković, Manzia, Zahradníček, Texl. Diváci: 3834.
Olomouc: Buchta – Sladký (80. Obročník), Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Plšek, Houska, Hála (59. Texl) – Moulis
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigme-se-zaver-nepovedl-v-liberci-prisla-o-neporazitelnost-20171202.html

27.11.2017 - Sigma porazila Spartu!

Po dlouhých skoro dvaceti letech se fanoušci dočkali! Mnoho si říkalo - kdy jindy než teď! Sladká výhra před nadupaným Andrákem je odměnou za minulé čtyři nedobré sezóny.

SIGMA -Sparta - 1:0 -

Branka: 56. Sladký. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Hájek. ŽK: Chorý – Šural, Frýdek. Diváci: 11028.
Sigma: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (87. Moulis), Houska, Plšek, Falta (79. Hála) – Chorý (90. Texl).
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigma-olomouc-sparta-praha-1-0-20171126.html

19.11.2017 - Výhra nad Zlínem

Sigma kontrolovala hru celý zápas a zaslouženě zvítězila. Poctivý běhavý výkon přinesl i další šance. Udrželi jsme se na druhém místě, které bychom mohli potvrdit poražením Sparty v následujícím kole.

SIGMA - Zlín - 2:0 -

Branky: 7. Chorý, 88. Hála. Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Moláček. ŽK: Mehanović. Diváci: 4159.

Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (83. Hála), Houska, Plšek, Falta (90. Moulis) – Chorý (81. Texl).
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/domaci-neporazitelnost-pokracuje-sigma-si-poradila-se-zlinem-20171118.html

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 65 b.
2. hooory 61 b.
2. tlaci 61 b.
3. Lubos.k 58 b.
4. Jelen 55 b.
5. GarFF 54 b.
6. Haloska 52 b.
7. pany 51 b.
8. vena 46 b.
9. 3 - 7 44 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com